Lucerka

Ja sam juce obisao novu lucerku i trava je toliko napredovala da je to strasno, mada mislim da cu moci da iskoristim prvi otkos..
Мислиш да ће се корови толико "истопити"?

Ево како је код мене а на десној страни је комшијска, прошлогодишња, већ је једном кошена и одлично гура а чиста ко суза:




Којом комбинацијом да се прска? Нешто су ми недоречени за ново луцериште.
 
Po preporuci se meša sa herbicidima na bazi имазамоксa.Tu spadaju Pulsar,Pasat.Ja ga nisam mešao jer uskolisnih trenutno nema.
 
Kod mene je Savazon ošinuo sve.Ja nisam gledao visinu lucerke već korova da ne prerastu.Bila je oko 10 cm kada je prskano.Požutela je i patila ali dolazi sebi.
 
Mozda nije za temu al ajd,sutra treba da baliram 5kj deteline i verujte mi da ne mogu da nadjem dva radnika u Cortanovcima i Beski da bacaju bale za pare koliko hoce para nema ko matori i ja idemo sami punimo prikolice redjamo na ulici i polako istovaramo u senjak prekosutra,socijalo jebote ko te izmislio.
 
Kako nema ja uvek kad baliram skupim par drrugova iz skole i cas posla se odradi malo rostilja i pica i sve gotovo...............
 
Mozda nije za temu al ajd,sutra treba da baliram 5kj deteline i verujte mi da ne mogu da nadjem dva radnika u Cortanovcima i Beski da bacaju bale za pare koliko hoce para nema ko matori i ja idemo sami punimo prikolice redjamo na ulici i polako istovaramo u senjak prekosutra,socijalo jebote ko te izmislio.
Isti problem.Ja cu u subotu da baliram,a s kim cu da tovarim-ne znam.Imam i elevator koji podize,ali tesko je naci coveka koji ce da pakuje u prikolici.Verovatno necu sejati lucerku vise,osim za potrebe mog malog stada ovaca,dok ne kupim samoutovarnu prikolicu za bale.
 
Poslednja izmena:
dsc0375.jpg

dsc0384.jpg

dsc0383.jpg

dsc0389.jpg
 
e kolege nov sam u ovoj temi al voleo bi da mi kazete jel pomaze lucerki 10kg urea da rastopim i da sipam u prskalicu kad joj budem dao prehranu i prskao za stetocine e da upitanju je kiselo zemljiste
 
Ja moju u ponedeljak pre podne presovao a juce matori i ja isli trovati misove ima ih u materinu ili ti ovako znas kolko ih ima kad i h ima u p.m. a na 159 m vazdusne linije na drvetu(rit) se gnezde jastrebovi a ima i lisica sve mi iskopale lucerku i sive caplje cekaju ih takodje a nji opet ima inace pisao sam negde 1 ha 300 bala jaca od prve za 40 bala
A inace ovo sto komso radi je prava stvar tu je svaki list i ne treba supa i ne moras ustajat kad vampir leze da se odradi poso
 
Nazad
Vrh