Lucerka

Teško je sad biti pametan. Kositi ili ne? Javljaju pljuskove svaki dan lokalnog karaktera. Znači možda me kači, možda zaobiđe...
Ako se sad ne pokosi ubrzo, 5. otkos biće jedno veliko ništa!
 
Bez problema,valja samo malo sacekati da sto veci broj korova krene kako bi se isti unistio.Ili jos bolje,plitko zaoravanje ili tanjiranje strnista,kako bi se na ovim kisicama iniciralo kretanje sto vec korovskog potencijala,pa potom opaliti totalom.
 
Pozdrav svima. Trenutno imam problem sa jednom parcelom pod lucerko. Posle prvo kosenje pojavilo se jedna zuta/crvenikava trava, jer ne znam kako da je narecem. Evo na slikama se vidi bolje. Ima neko resenje ovom ili da je pokosim sa plugom

http://imgur.com/a/kIcAv




uW9sCsz.jpg
Izdx4rh.jpg
 
Mislim da je neka vrsta u narodu poznata kao "vilina kosa", NADAM SE DA GREŠIM...
-------------------------------------------------------------------------------
Ne grešim...Samo nisam siguran dal je baš bezopasna...
 
Da li lucerka na tom mestu polako nestaje?Ako nestaje poprskati sa Reglone Forte ili bilo kojim drugim herbicidom za desikaciju.
 
Ako neces da je prskas od viline kosice onda uzmi kosu i iskosi taj deo koliko ona zahvata ali malko i vise i odma tako zelenu lucerku popakuj u dzakove i iznesi iz njive nemoj je ostavljati u njivi da baci seme.Inace smrt za vilinu kosic je nekada bio Pivot,a sada verovatno ima nesto drugo.
 




Ja danas pokosio pa šta bog da.... A na jednoj parceli miševi pojeli pola. Ponegde nije ni travka ostala a bacio 10 kg otrova
 
Juce uzorao 4 jutra strnista. Spremam za setvu lucerke izmedju gospojina, a mozda i ranije ako najave izglednu kisu tih dana.
 
Nazad
Vrh