Lucerka

Danas zamotana jedna parcela lucerke :)

090520141926.jpg

090520141927.jpg

090520141928.jpg

080520141920.jpg
 
Dali je neko upoznat sa cenom supe u najam na godinu dana posto nemogu svu deteljinu kod sebe da lagerujem,neznam nisam jos nikada iznajmljivao, a ni gazda od supe nezna, pa me zanima dali mozda ima neko iskustvo kako se krecu cene ili kako se racuna.
 
Dali je neko upoznat sa cenom supe u najam na godinu dana posto nemogu svu deteljinu kod sebe da lagerujem,neznam nisam jos nikada iznajmljivao, a ni gazda od supe nezna, pa me zanima dali mozda ima neko iskustvo kako se krecu cene ili kako se racuna.

Mi smo lagerovali bale deteline kod komsije (prosle godine). Doduse prvo kosenje pa do septembra (ili oktobra, znaci nije bila puna godina, ali ako ne bi bilo tako kako je bilo, ostavili bi do proleca, za istu "cenu"). Bale koje su raspale ostavili smo dedi, i gledali smo, da gde ima je bala lose vezana, to nismo tovarili, vec ostavili njemu i to je to (dobro "zivimo" (i) sa tom susedom, od njega kupujemo mleko itd.). I da dodam, da nismo imali mnogo, napunili smo mozda 1/4-1/3 od tog senjaka (nije supa vec senjak).
 
Lepo druze ,nisam mogao od nekog blizeg prijatelja u komsiluk pa sam u selo nasao isto sam dobar sa covekom,ali bolje da sve ima svoju cenu bicemo jos bolji.
 
Lepo druze ,nisam mogao od nekog blizeg prijatelja u komsiluk pa sam u selo nasao isto sam dobar sa covekom,ali bolje da sve ima svoju cenu bicemo jos bolji.

To (bold) je 100% istina. Ja sam napisao kako sam ja prosao. Drugo iskustvo nemam. Mozda nisam mogao pomoci. Ako ima neko drugo neko iskustvo sa tom... :sta:
 
Pre par dana pokosena a u nedelju izbalirana i doterena detelina, dosta solidna. Ako vreme dozvoli sutra preoravanje jedne stare deteline i sejanje kukuruza..
 
Juce izbalirana i doneto oko 300 bala. Toliko izbalirao i komsiji. Preproslu noc proveo u kolima na njivi cekajuci da padne vlaga pa da je kupimo, ali kao u inat celu noc vetar duvao, a vlage ni od korova pa nije moglo. Pred jutro palo malo kisice kao dobra rosa, kad se prosusila kupljenje pa posle par sati baliranje. Umorili se, ali se isplatilo sad lije kao iz kabla sta bi bilo da je nismo doneli ?????
 
Danas se baliralo na sve strane čak i po slaboj kiši samo da se skloni sa njive i donese kući.Sada kiša uveliko pada i ima dosta lucerki koje su ostale na otkosima ne izbalirane.
 
Nazad
Vrh