Lucerka

Veceras idem da oprskam fastakom. Visoka je 20cm i nesto je gricka, zuti i uvrce se.
 
Pozdrav kolege,treba mi vas savet.Skinuo sam jecam pre desetak dana i sad na tu njivu hocu da izvucem stajnjak,zaorem i pripremim za setvu lucerke izmedju Gospojina,ali tu mi se pojavila trava,sirak najvise.da li oprskati totalom sad ili pred samu setvu kad bude iskultivirano?
 
Coci064 drugi otkos je u pitanju.Trebalo se ranije kositi ali je bilo jako loše vreme pa sam čekao da se prolepša da mi ne pokisne.Za sada 2:0 za mene.Nije mi pokisao ni jedan otkos.
 
Imam jedno pitanje. Lucerka je danas pocela sa cvetanjem. Planirao sam sutra da je kosim,ali javljaju nestabilno vreme do vikenda. Sta da radim? Ima li neko neki savet?
 
Znam da se moze kositi pred kisu,ali sta ako kisa bude padala 2-3 dana kao sto najavljuju? Ako je ne pokosim,opet ne valjda jer je iscvetala. Bice kao u onoj pripovetki "ako uzmes kajaces se,ako ne uzmes kajaces se":sjasi:
 
Ja moju isto nisam pokosio a vec je 50% procvetala sacekace za sada malo bolje vreme bar tri dana da bude lepo i bez padavina!
 
Ja sam drugu kosio malte ne jedva da se video cvet i izbalirao. Da to nisam uradio pitanje kada bi sad stigao jel javljaju narednih pet dana lose vreme. Prvi kos je sav otisao na obalu, oko 5ha jer je sav leyao u vodi i bio blatnjav.
 
Lucerka treci otkos, ostavljena za seme. Prihranjena i oprskana protiv insekata. Za koji dan jos jedan takav tretman. Malo je polegla od vetra i kise pre neki dan, ali mislim da nece mnogo smetati.

img0055.jpg


img0054.jpg
 
Nazad
Vrh