LTZ

ja ipak mislim da je to sito zapuseno jer kad upalim jedva digne pritisak ako dodam gas on pocne da pada a kad se zagreje sve ok kad je vruc drzi 2,5 na min,gas kako dodajem gas tako i pritisak raste
 
Ili sto sam imao priliku da izvucem onu zastitnu foliju od ulja to je zadrzalo to sito.. Kad sam radio jedan vladimirec svasta sam pronasao na to sito.. Cudio sam se kako nije zaribao... :sta:

- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -




Nema sanse, pa da me jos vise mrze.:haha:[/QUOTE]



E dobar si... :haha: Ja cu da ti dodjem u ispomoc... :bravo:
 
ima ta dva srafa moracu da ga ocistim izgleda da je prljavo kad ladan tesko digne pritisak,kad vruc drzi dobro

Ne bih da te demoralisem,voleo bih da gresim,ali ti je ovde 99 % otisla uljna pumpa u karteru.Isti simptom sam imao i bukvalno sam sve zivo gledao,promenio ulje,cistio taj filter,centrifugu,stelovao sam mu pritisak,ali jednostavno hladan kada upali ( u zavisnosti od spolj.temperature) nikako nije imao pritisak,tek posle par minuta pritisak se popne,ali jako malo.
Uljna pumpa ti nije mnogo skupa,nesto mi u glavi stoji cifra od 2800 din,ali je posao da je zamenis jednostavno da se use...s.Odvaja se kompletan prednji most sa delom sasije,skida se ona velika prednja dekla,bos pumpa,karter.
Pisao sam o tome ranije,pa srecno u resavanju problema.
 
ja ipak mislim da je to sito zapuseno jer kad upalim jedva digne pritisak ako dodam gas on pocne da pada a kad se zagreje sve ok kad je vruc drzi 2,5 na min,gas kako dodajem gas tako i pritisak raste

Skini ti to sito mozes 90% da naletis na neko cudo zalepljeno za sito kao sto sam ja naleteo na foliju od ulja kod drugara.

- - - - - - - - - -

Ne bih da te demoralisem,voleo bih da gresim,ali ti je ovde 99 % otisla uljna pumpa u karteru.Isti simptom sam imao i bukvalno sam sve zivo gledao,promenio ulje,cistio taj filter,centrifugu,stelovao sam mu pritisak,ali jednostavno hladan kada upali ( u zavisnosti od spolj.temperature) nikako nije imao pritisak,tek posle par minuta pritisak se popne,ali jako malo.
Uljna pumpa ti nije mnogo skupa,nesto mi u glavi stoji cifra od 2800 din,ali je posao da je zamenis jednostavno da se use...s.Odvaja se kompletan prednji most sa delom sasije,skida se ona velika prednja dekla,bos pumpa,karter.
Pisao sam o tome ranije,pa srecno u resavanju problema.

Ako je istina da je uljna pumpa 2800 din (neka bude i 3500) pa to je dzabe!!!!
 
Pa znam da ima posla ali je meni bolje da je ona jeftinija jer posao i tako niko nece da mi plati... :osmeh:
 
Znam da su Vladimirec i T-40 jako dobri sa pritiskom ulja.. Moj Vladimirec ima vec jednu generalku sa starom pumpom drzi stalno 4 bara... Jako lep pritisak imaju to mi se svidja...
 
Ja kazem jednu stvar,da je T 40 jedan veliki neprijatelj majstora,nista na njemu nije lako uraditi:osmeh:

Kinez tako je isto bilo i kod mene,kad se zagreje ima dobar pritisak,ali hladan nikako,ja vise nisam imao resenja i razmisljao sam slicnom logikom kao i ti.E onda mi je jedan clan foruma rekao kako da proverim pumpu,nazalost to se podrazumeva da se uradi kompletna demontaza i bilo je kao sto je rekao,pumpu drizs u ruci,sa usisnom cevi uronjenom u ulje i vrtis rucno,ako je losa nece podici ulje,tako je bilo,stavio sam novu i problem resen.

Ciro,cudna malo konstatacija da imaju dobar pritisak,pa svaki ispravan motor ima dobar pritisak...

Al opet proveri prvo sve,pa i to sito,daj Boze da je to.
 
Kod mene je drugaciji problem; kad je hladan drzi preko 3 a kad se zagreje i dobro zapne, padne malo ispod 2. Skoro sam stavio bolje ulje i nisam ga natezao od onda. Kad sam menjao ulje ocistio sam i centrifugu ali mi ne pisti vise kad ugasim traktor, a trebalo bi... da nesto nisam dobro vratio na mesto mozda?

Baj d vej, pozdravljam vas sve iz Kabul-grada! ::spreman na sve::
 
Pa za Samaru je dihtung kartera oko 500 din,a ovaj je jedno tri puta veci...Pitaj u poljomehanici ili u Lazaru.

Kod mene se centrifuga isto ne cuje,ali ima dobar pritisak.
 
Nazad
Vrh