LTZ

Drugari, imate li broj nekog od koga mogu poruciti dihtung za mog LTZ-a? U pitanju je dihtung kod zvona menjaca, odgovara i sa T-40. Traktor je 60 AB.
Hvala

-Milan
 
Drugari, imate li broj nekog od koga mogu poruciti dihtung za mog LTZ-a? U pitanju je dihtung kod zvona menjaca, odgovara i sa T-40. Traktor je 60 AB.
Hvala

-Milan
pa zar nema kod najlon pijace u Novom Sadu rusa sto prodaju delove za traktore ??? mozda ti neko moze nabaviti njihov broj telefona pa da ih pitas !pre dve godine su bili tamo !
 
Pitanje

Pozdrav!
Ja sam novi clan, od juce. Imam jedno pitanje na koje odgovor nisam uspeo da nadjem na prethodnim stranama ovog foruma: Kako mogu tacno da odredim kada je pocela pumpa da baca gorivo u prvi cilindar? Neko je pomerao ugao paljenja, verovatno prethodni vlasnik, sada je na motoru uradjeno:
-pumpa,
-dizne,
-glave (ventili i vodjice),
-karike( hilzne su bile dobre)

Problem: Tesko pali (dobro vergla, nov anlaser, nove baterije), iskljucena pumpa hidraulike, ne pomaze grejac. Kada upali dimi kao parnjaca. Kada se zagreje malo se smanji dim (upola manje dima). Gas prima relativno dobro. Nisam u prilici da probam koliko snage ima. Inace radi se o traktoru T40AS . Na drugom traktoru T40 dima ima samo dok je hladan (dim je plavkaste boje) kasnije dima nema nimalo. A pali daleko lakse iako pomalo trosi ulje(bez grejaca).
Negde sam nasao podatak da je pocetak ubrizgavanja na 28 stepeni pre GMT. Te oznake sam nasao na remenici.

- - - - - - - - - -
 
Poslednja izmena:
Sa ugradjene pumpe visokog pritiska skini metalni vod što vodi na diznu doteraj naftu do ivice holendera vidićeš kad počinje dizati nivo to je momenat - ili ako imaš tanku cevčicu providnu bolje se vidi kad je ubodeš na mesto metalnog voda ...
 
To sam vec radio tako sam dobio da motor lepse radi,bolje prima gas, ostriji je na gasu.Probao bih sa komparaterom ali ne mogu da pridjem elementima jer je poklopac na pumpi do bloka motora.Ovako od oka lako mogu da promasim par stepeni.Sto se tice paljenja mozda nema "gorivo na cekanju" ako su losi oni ventilici iznad elemenata(nepovratni)pa onda mora da izvergla da bi poceo da baca gorivo, nisam siguran da odmah pocne da baca dim.Kao da pocne da pali jedan ili dva klipa pa tek onda sastavi.Morao bih to da resim jer nam taj traktor nosi utovarivac a kada ga ponovo namontiram tesko je raditi bilo sta na njemu.
 
Pozdrav!
Ja sam novi clan, od juce. Imam jedno pitanje na koje odgovor nisam uspeo da nadjem na prethodnim stranama ovog foruma: Kako mogu tacno da odredim kada je pocela pumpa da baca gorivo u prvi cilindar? Neko je pomerao ugao paljenja, verovatno prethodni vlasnik, sada je na motoru uradjeno:
-pumpa,
-dizne,
-glave (ventili i vodjice),
-karike( hilzne su bile dobre)

Problem: Tesko pali (dobro vergla, nov anlaser, nove baterije), iskljucena pumpa hidraulike, ne pomaze grejac. Kada upali dimi kao parnjaca. Kada se zagreje malo se smanji dim (upola manje dima). Gas prima relativno dobro. Nisam u prilici da probam koliko snage ima. Inace radi se o traktoru T40AS . Na drugom traktoru T40 dima ima samo dok je hladan (dim je plavkaste boje) kasnije dima nema nimalo. A pali daleko lakse iako pomalo trosi ulje(bez grejaca).
Negde sam nasao podatak da je pocetak ubrizgavanja na 28 stepeni pre GMT. Te oznake sam nasao na remenici.

- - - - - - - - - -
pozzdrav ..da slucajno pri sklapanju i stelovanju ventila da ti nije bio izvucen dekompresor.jer imao sam takav slucaj i palio ga na 24w dok nisam skonto,,da sam ventile stelovo a dekompresor bio izvucen
 
pozzdrav ..da slucajno pri sklapanju i stelovanju ventila da ti nije bio izvucen dekompresor.jer imao sam takav slucaj i palio ga na 24w dok nisam skonto,,da sam ventile stelovo a dekompresor bio izvucen

Znam za tu caku inace dekompresor nebi imao funkciju.Kod mene radi dobro drzim ga povucenog cca 30sec dok ne pocne da sastavlja zatim ga vratim on uspori sa verglanjem pa onda kako koji klip pocne da sastavilja on tako ubrzava i konacno upali.Kada bi vratio dekompresor pre nego sto pocne da sastavlja neki klip, nebi upalio nikada.Posle tog prvog paljenja moze da upali bez dekompresora.
 
Ima 99% jer je jako slican kao Vladimirac a on ima sa desne strane vidi se na karteru kao neki poklopac sa dva srafa.. Ispustis ulje odvijes ta dva srafa i izvuces komplet taj poklopac i na njemu ima sito u koje ulazi cev od uljne pumpe... neka me neko sipravi ako sam pogresio.. :ppozdrav:
 
Ja to odvijam na svaku drugu zamenu ulja a skoro sam zamenio dihtung kartera pa sam ga i oprao (mislim na karter).. Ali uglavnom kad odvijem ono sito tu nema nikakve prljavstine....
 
ovo ko zna dal nekad cisceno jer kad sam ga kupio i zaminio ulje imao sam utisak da nije nikad ulje menjano,centrifugalni filter bio pun.
 
Imam samo nekoliko reci za ovaj T-40 a to su ovo treba videti a bogami i ovako srediti.!!! :bravo:

K3bPf.jpg


Treba jos nekoliko sitnica i ja ne bi izlazio iz ovog !!! :osmeh:

- - - - - - - - - -

ovo ko zna dal nekad cisceno jer kad sam ga kupio i zaminio ulje imao sam utisak da nije nikad ulje menjano,centrifugalni filter bio pun.

Ja i vise nego redovno menjam ulje i uvek se bre nakupi u centrifugalnom filteru!! Zasto je to tako jer nesto i ne vozim traktor puno??? :sta:
 
Vladj ovako da sredis ti tvoj T-40 kao ovaj gore sa slike... Ima da budes glavni u selu... :bravo:
 
Nazad
Vrh