LTZ

da samo za karter,uzrok onoga sto sam pisao juce je da se otkacio magnet od onog poklopca sa dva srafa i zalepio se za usisnu cev pumpe i tako nije imala dovoljan protok
 
Znao sam da je neka glupost u pitanju ro oko sita.. I ja sam imao problem na jednom Vladimircu ali sa folijom.. Resio si problem 100%.. A za dihtung bas si skupo prosao... :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Kod mene je drugaciji problem; kad je hladan drzi preko 3 a kad se zagreje i dobro zapne, padne malo ispod 2. Skoro sam stavio bolje ulje i nisam ga natezao od onda. Kad sam menjao ulje ocistio sam i centrifugu ali mi ne pisti vise kad ugasim traktor, a trebalo bi... da nesto nisam dobro vratio na mesto mozda?

Baj d vej, pozdravljam vas sve iz Kabul-grada! ::spreman na sve::


Pa trebao bi da se vrti sad sa novim uljem vidi ti to da nisi nesto pogresno stavio.. Skini poklopac i probaj ga rukom okretati... :ppozdrav:
 
Lepo to sve ponovo pregledaj da neto nisi izostavio.. Pre izvesnog vremena menjao sam osovinu centrifugalnog filtera kod jedne musterije jer je covek zaboravio da vrati onaj sraf sto drzi sam filter pa je on skakao po kusistu sve dok nije zeznuo ceo navoj... Posle smo jedva odvili osovinu,jedva..
 
Jel bilo ko od forumasa probao da fixiradio prednju vucu na t 40???

- - - - - - - - - -

ostao mi traktor u sred sume zbog prednje vuce koja ne radi niz brdo...
 
Lele druze ti i taj tvoj T-40 stalno ti pravi probleme... Da dodjem ja sa ::novac:: i da te spasim muka??? :haha:

Mislim da je mnogo pricano o tome ovde i da je nemoguca misija uraditi to na T-40... :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

A da izbegavaj sumu u ovo doba godine... Ja ne mrdam iz garaze sa traktorima... :osmeh:
 
Ja sam na t-40 stavio brzi anlaser (ruski) 110e,pali kao mina. sutra cu slikati pa cu okaciti slike.
 
znam da je pricano o tome oko prednje vuce, ali neki covek iz VA trazi 250e da namesti da sew rucno pali ljudiiii.... stavlja neke mesingane srafove u dif, i onda tamo to nesto ukopcava a kardan sece na pola i razdvaja tako, kad treba spojis kardan i palis prednju... istina ziva

- - - - - - - - - -

onaj od 1500e ti je bio bez papira druze... zab da ti kazem
 
Neznam koliko je izvodljivo to stvarno... Ne vidim gde i sta bi on ubacivao napred u diferencijal??? A i podosta je to para???

Ma nebitno druze sad imam druga ulaganja bice vremena za sredjivanje T-40.. :osmeh:
 
ne znam kako daj ubaci onu semu dif... da vidimo... e sta mislis blokirati jedan prednji tocak, i nekako zaglaviti taj dif, a kardan preseci, dal bi moglo sta da bude od toga buraz

- - - - - - - - - -

http://www.polovniautomobili.com/oglas2907359/imt_577/ ovaj duplak nije skup ej
 
Eh ovaj jedini diferencijal koji zadaje glavobolju na nizbrdicama..

Evo slike po ko zna koji put...

pkDsZ.jpg


- - - - - - - - - -

E sad sta tu blokirati mesinganim srafovima???? :sta:

- - - - - - - - - -

Nije problem napraviti rucno iskljucivanje kardana,ali kad ga ukljucite rucno (mislim sastavite) on ce opet dobiti pogon kad zadnji tockovi proklizaju a na nizbrdici nista...
 
vidis ovaj br 18 umesto ovih pipaka postaviti nesto sto ce uvek biti ukopcano razumes... zavariti jednostavno ovo a sta mislite??
 
Neznam dal se tu muke zavrsavaju??? Pa zar se niko nije setio to da pokusa ali mislim da to nije tako jednostavno... Najbolje da cujemo misljenje i ostalih koji su se petljali sa prednjom od T-40.. Ja mislim da tu nije kraj mukama nego tek pocetak...
 
Nazad
Vrh