LTZ

Svaki T 40 ima dva kaisa i duplu remenicu na ventilatoru,dinami (alternatoru) i radilici.
Za tegove na radilici ne smem da se kladim,ali to nisam cuo.
 
Svaki T 40 ima dva kaisa i duplu remenicu na ventilatoru,dinami (alternatoru) i radilici.
Za tegove na radilici ne smem da se kladim,ali to nisam cuo.

Nemaju svi dupli kais na ventilatoru i alternatoru.. U mom selu oba dva T-40 imaju po jedan kais a dole na remenici na radilici mesto samo za jedan.. A u oglasima sam vidjao T-40 sa dva kaisa.. Sacu bas da potrazim da vidite..

- - - - - - - - - -

Evo na primer ovaj ima jedan kais..

http://www.polovniautomobili.com/oglas3046826/belarus_t40_as/

- - - - - - - - - -

Ovaj ima dva...

http://www.polovniautomobili.com/oglas1870276/belarus_t40_as/

Ali redji su ovi sa dva kajisa.. Pogledajte oglase videcete.. :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Evo ponovo jedan T-40 sa jednim kaisom..

http://www.polovniautomobili.com/oglas3026374/belarus_t40/
 
Ja jos nisam video nijedan sa remenicom za jedan kais,i ovaj sa oglasa ima duplu remenicu,ali je montiran samo jedan kais.Video sam ih dosta,ali sa jednostrukom remenicom jos nijednog,sto ne znaci da nije moguce:ppozdrav:

Ciro ja ne znam sta ti vidis,ali ja tvrdim da su ovo standardne duple remenice,i na drugom oglasu je dupla,a to je klasika kad ubace Stojadinov alternator,da se koristi samo jedan kais.
Zar ne rece ti pre da kod tebe u selu ima samo jedan,ili bese nijedan T 40,a sad ih odjednom ima 2?
 
PA ne ja stvarno sve manje znam razliku izmedju jaceg i slabijeg motora..??? Ja jos nisam video sa duple remenice sem kad sam poceo da pratim oglase.. U selu imaju samo jedan kais.. Neznam ni za te tegove na radilici ili se razlikuje samo pumpa.. :ppozdrav:
 
@Leposavac
Da bi promenio obloge moras da skines bocne reduktore da ih odvojis od menjaca, ali obavezno prvo ispusti ulje iz menjaca jer kad skines levu stranu ,,ode ulje,,i zameni i semeringe oni su 100-200din kom.Nemoj kupovati obloge , kupi sivu ferodu i iznituj iz segmenata na po 4 nitne mnogo bolje koci i duze traje.To znam iz licnog iskustva jer sam na svom vladimircu i T40 tako uradio .
 
pa ja mu sve sipam D2 na NISovim pumpama, nikad ni gram loz ulja nije sipano... bar kod mene, vuce ko lud, malo dimi na leru.... nem pojma... ma ima da ga prodam i da odem na more bre da prodajem kifle, necu se vise nerviram!

- - - - - - - - - -

moram da kazem to onom mom nazovi majstoru... za slucaj da ne zna.... a koliko li su samo te ferode? posto su obloge 30e

- - - - - - - - - -

samo to nitovanje da bude dobro, jer ja vozim drva sa njim, po velikim nizbrdicama ako nesto krene naopako ode u ambis....
 
pa ja mu sve sipam D2 na NISovim pumpama, nikad ni gram loz ulja nije sipano... bar kod mene, vuce ko lud, malo dimi na leru.... nem pojma... ma ima da ga prodam i da odem na more bre da prodajem kifle, necu se vise nerviram!

- - - - - - - - - -

moram da kazem to onom mom nazovi majstoru... za slucaj da ne zna.... a koliko li su samo te ferode? posto su obloge 30e

- - - - - - - - - -

samo to nitovanje da bude dobro, jer ja vozim drva sa njim, po velikim nizbrdicama ako nesto krene naopako ode u ambis....



Jer tvoj ima prednju???? Sacekaj jos malo da napravimo trgovinu... :osmeh: Samo ako je DV ja sam zainteresovan.. :bravo:

- - - - - - - - - -

ALi znas moju cenu... :osmeh:
 
treba ti 1 m ferode i aluminijumske nitne moze da dodje 8mm debljine stim sto mora posle nitovanja da se malo obrusi ( smirgla na brusilici) da bi lepo nalegla na dobos i koci kao da imas servo.Mislim da je metar ferode jeftiniji od 1 obloge, imas ih u svakoj prodavnici traktorskih delova . Takve obloge iz segmenata ima rakovica i universal.
 
ada ima prednju znas i sam pricao sam ti.... ahahaha mani se bre decko traktora idi negde juri zene, ja sam se sjebo sto sa ovo i kupovao, samo da lomim kicmu :sjasi:

- - - - - - - - - -

to je to... kupujem ferode, i nitne, i par semeringa.... jaooo kad ga budem upregooooo ima samo da peva!!!!

- - - - - - - - - -

nisam vam rekao, danas sam ga upalio samo na jedan akumulator, i to od 45 ampera!!!! strasno.... mislio sam da nece moci ni da ga okrene....
 
Ma sta si se zeznuo to je masina... I ja moram da kupim jedan.. A ja sam svoje jurenje za zenama zavrsio... Sad mi ne da zena.. :haha:

A za traktore mi ne brani.. :osmeh:
 
semerinzi su ti isti kao na rakovici , ako trazis za rusa gledaju te belo , zato trazi za rakovicu treba 4 kom.
 
cirkooo, kolko nudis pare ti prodam odmah?

- - - - - - - - - -

ok semerinzi od rak, kao i feroda, tjt..... sve od rakovice...
 
Lele druze pa ti ces da napravis jos zesci traktor pola Rakovica pola T-40..

Nemoj to prodavati bre sluzi ce te super.. Sta si se unervozio to su sitnice koje ja radim skoro stalno... :osmeh:
 
Pa deces bre jeftinije???? :haha: Jedino dzaba plus ugradnja gratis... :haha:

- - - - - - - - - -

Ajde jedno pitanje za malo bolje poznavaoce T-40 od mene.. Kako prepoznati jaci motor od slabijeg na T-40??? :sta: Jer ima neke razlike koja je vidljiva ili jedino na plocici od motora?? Verujem da u saobracajnoj ne pise i ako pise koliko je tacno...

D37m-to je slabiji
D37e-to je jaci
Mozda ima jos neki ali ja za taj nzm
 
ljudi aman pomagajte, moram da menjam cizmu na T40, razvalili smo da promenimo kocnice, ali ima lufta u lezajevima + zupcanici veliki i mali su se okrnjili + dobilo lufta kuciste u onom delu gde lezu ovi lezajevi gde se spajaju sa kucistem, i sad moram celu cizmu da menjam............ gomila ::novac:: mi treba za to, a jos veci problem je sto nmg da nadjem cizmu

- - - - - - - - - -

ima li koga zivog??? trebaju mi brojevi od nekih prodavaca delova ......
 
ljudi aman pomagajte, moram da menjam cizmu na T40, razvalili smo da promenimo kocnice, ali ima lufta u lezajevima + zupcanici veliki i mali su se okrnjili + dobilo lufta kuciste u onom delu gde lezu ovi lezajevi gde se spajaju sa kucistem, i sad moram celu cizmu da menjam............ gomila ::novac:: mi treba za to, a jos veci problem je sto nmg da nadjem cizmu

- - - - - - - - - -

ima li koga zivog??? trebaju mi brojevi od nekih prodavaca delova ......

Elcom,Novi Sad,salju brzom postom,imaju sve..
021-6411-957
0216433980
063-77-94-334
 
ljudi aman pomagajte, moram da menjam cizmu na T40, razvalili smo da promenimo kocnice, ali ima lufta u lezajevima + zupcanici veliki i mali su se okrnjili + dobilo lufta kuciste u onom delu gde lezu ovi lezajevi gde se spajaju sa kucistem, i sad moram celu cizmu da menjam............ gomila ::novac:: mi treba za to, a jos veci problem je sto nmg da nadjem cizmu

- - - - - - - - - -

ima li koga zivog??? trebaju mi brojevi od nekih prodavaca delova ......


Pogledaj na Polovnim automobilima ima gomila T-40 za delove... Skines cizmu sa obicnog posto DV su retki za delove..

- - - - - - - - - -

Leposavac-ja sam ti lepo ponudio da mi prodas to.. :osmeh: Daj neku sliku..
 
Nazad
Vrh