Lovačka tema

Ovo je Laki,ostrodlaki nemac moj novi buduci pomocnik :ppozdrav:
120925661020787335550284.jpg
 
Prvi lov prosao kilavo,prosle nedelje se popravila situacija..videcemo sad za vikend kako ce biti..
 
Kod nas prosli lov je bio katastrofa,kisa padala pa stala,pa opet tako i onda oko 11 pocelo bas da pada,ali sve u svemu vazno je druzenje. :ppozdrav:
 
Poslednja izmena od urednika:
Danas katastrofa, jedva jedna lija da je fasovala. Prevlažno, umalo zeca nisam zgazio jednom prilikom.
Ali bitno je izaći u prirodu, družiti se, osetiti miris baruta! Nadamo se boljem!
 
Bih ja juče, do 10 sati rosa do pojasa, neće fazan da poleti, nekako na kraju svako po jednog fazana, a nije da nismo pucali, teško se dižu fazani, mokro je bilo. Kerovi su lipsali već oko 11h, majko moja nigde više parloga nisam video nego na ovim našim terenima gde lovimo. Sav sam izgreban, evo češem se po nogama još i sad
 
Da li ti je poznato, je l možeš takvog da ga oceniš u eksterijeru?
Pošto kod mene kažu da ga je sa kupiranim repom nemoguće oceniti, tj društvo za zaštitu životinja to ne dopušta više.
Ja mojoj Gali npr nisam ništa radio, iako sam je doneo kad je imala 2 meseca.
 
Moze se oceniti i sa kupiranim repom bez problema u eksterijeru i cak sta vise bolje im je kupirati rep ne zbog izgleda nego sto su to radni kerovi i kada udju u trsku kada imaju dugacak rep znaju da ga tako nagrde da postane jako kriticno za psa.
 
Radnim psima moze a za NOD je cak preporuka maticnog kluba da se kupira rep.
Izlozba kluba u Francuskoj (gde su inace zakoni o zastiti zivotinja vrlo strogi) i na izlozbi 99.9% kupiranih pasa.
 
Nazad
Vrh