Lovačka tema

Хвала Драгане. После овако прелепих призора срце ти буде пуно. Има још слика које нисам окачио због лошијег квалитета, а има и оних ситуација које нисам ни сликао.
 
30-40м, има и оних које сам сликао даље, али се мени нису свиделе слике па их нисам окачио. Проблем је што дивљач излази рано ујутру или касно увече када је смањена светлост, а фото апарат ми није баш бабарога да то све испрати.
Овај бољи срндаћ нам пришао иза леђа док сам сликао последњу срну са слика и када је баукнуо на 15-20м нама иза леђа скочисмо и ја и ловочувар. Стаде опет да нас осмотри и тада сам искористио прилику да га сликам на неких 40м, можда који метар даље.
 
Ево још која фришка. Један леп и млад, који би требао да поживи још коју годину па да буде нешто од њега.

dsc0601.jpg


dsc0616.jpg
 
Већ сада је занимљив трофеј. Има три рога. Десни који горе има мало задебљање а испод њега неких 6-7цм (види се на слици када пије воду) мањи, и леви где се већ сада назиру малецки парошци.
И ја бих волео да поживи, али је на превише прометном терену. Остаје ми само да се надам.
 
Poslednja izmena:
Obavestenje-molba! Drugaru i velikom lovcu,strelcu su se izgubili lovacki psi:poenter zut sa belim nogama star 7 god.i ostrodlaka nemica stara oko 1 god braon melirana,.cipovani.Posto ste i ratari tj.dosta vremena provodite u ataru molba da ako ovakve pse vidite u vasem ataru-lovistu javite vlasniku Cveti Ostojinom-Mesaru iz Orlovata na broj.064/343-54-30 .sledi nagrada.Dakle kolege pogotovo iz nama susednih lovista Uzdina,Lukiceva,Botosa,Tomasevca,Stajiceva,Farkazdina,pa i Ecke,Idvora,Kovacice bi bile od velike pomoci.hvala.
 
Dabar.

Sinoć sam bio na pecanju i dok sam sjedio u čamcu uz sam čamac je prošao dabar. Mogao sam ga rukom dodirnuti. Nije ih bilo do prije par god a sad ih ima dosta. Čuo sam da su ih namjerno naselili na ovo područje ali neznam zašto. Dali je to korisna životinja? Za lov? Tamani neke štetne biljke? Koliko vidim samo glođe drveće a zna da ode i u kukuruz. Po noći dok pecam, ako se zateknem na njegovu području, lupa po površini vode u nastojanju da me otjera a često i uspije jer rasplaši ribu pa moram da se selim.
 
Iako je slabo bilo pataka mom sinu mojoem ponosu i diki je bilo lepo u lovu pun je dozivljaja i prica!

fotografija0145.jpg


A u iscekivanju preleta i jedan zajednicki selfi!
fotografija0146.jpg
 
I jutros bilo odlicno,nas petoro je imalo preko 40 odstreljenih prepelica s tim sto je bilo ptica koje nismo uspeli da pronadjemo jer nisamo imali ni jednog kera ::lose:::ppozdrav:
 
Znas kako,bolje ici bez kera nego sa losim kerom...Imamo u grupi par Nemaca ali lose rade u lovu na prepelice,isuvise idu napred i podizu divljac i onda nema svrhe tako loviti
 
Ima druze ja sam znao po ceo dan da provedem u lovu na prepe ali sada nemerem od posla da stignem,a sada je najlepse i najbolje bumbaraste malo sporije sa poletanjem nije vruce i za supicu nista lepse zuta ko dukat,a prst masnoce na supici!
 
Nazad
Vrh