Lovačka tema

Da li znate nekog ko bi mozda menjao puškicu u kalibru 20 za kalibar 12? Matori ima novu položaru IZ 43e, brla glava sa jednom obaracom pa bi da je promeni za neku 20ticu..
 
Solidan ispis iz ove sezone i lovne godine. Malopre bili malo na štetočine i puco sam šakala na oko 150m u punom trku.
Čuo se pogodak i skičao je kao blesav al ga nisam uspeo naći, baterija već oslabila noć tamna, a kanal trska pored.
Sutra sa posla direkt tamo preko dana da se nađe. Nema šanse da je odvukao daleko a dobio je 100%.
Очекуј бар једно 2-3км да је прешао и да га нећеш наћи. 🤣
Најбоље решење ако га не нађеш пар дана испрати терен и гледај где се свраке скупљају ту је и он.
Ја сам са 223 и в-максом погодио на 80м у плећку, шакал пада и копрца се ја док сам му пришао он устаје и бежи. У мраку нисам видео да је отишао, кум нађе место где је био лежао. Гледа траг крви ширине пола и више метара и каже куме ту је он није далеко отишао. Епилог пратили смо траг преко 2 км и у неки велики парлог смо га изгубили. Сутра дан задруга је ту таблу истањирала тако да нисам га ни нашао.
 
Bili ste upravu.
Noćas bilo kišice pa sapralo što je moglo sad sam došao. Našao moj trag našao trag gde je pretrčavao i gde sam ga pogodio. Vidi se gde se koprcao i vrtio odakle se izvukao i otišao ka tom kanalu. Kanal zapaljen pa put pretanjiran sve danas tako da sam tu izgubio trag.
U svakom slučaju mi je žao što ga nisam našao al s druge strane nema šanse da pretekne. Samo je najverovatnije dobio kroz stomak nije potrefljena kost pa je odneo daleko
 
Само испрати мало тај терен и свраке ће га прве наћи. Тако сам безброј дивљачи која је била изгубљена нашао, испрати где се свраке скупљају и слећу да једу лешину. Друг прошле године зове каже брате помагај синоћ сам ранио шакала и ушао ми у трску не могу га наћи. Реко иди седи и гледај где се свраке скупљају ту ти је шакал. Зове сутра дан и каже јбт био си у праву свраке га нашле био је 50м у траци и оне га виделе и почеле да га куцају.
 
Ма то нема везе са ловцима. Ове цене су за дивљач заштићену ловостајем и по овим ценама држава наплаћује проценат ЛУ за кориштење дивљачи. То би била нека просечна цена као кад задржава одређује просечну цену за лицитацију државне земље и онда процентуално наплаћује одстрељено дивљач. На пример имаш у ловишту 100 јединки јеленске дивљачи којом газдујеш,од тих 100грла годишње одстрелиш 20 грла што јелена, кошута и ланади. Цена од тих 20 грла се множи и дели са 100 грла које имаш у ловишту и добија се та цена што су они ставили 150000дин. Е сада држава од тих 150000дин узима годишњи проценат за експлоатацију (ренту) јеленске дивљачи у твоме ловишту.
 
Баш, да је за почетника и није из разлога јер нема кочницу, а ради се о петлари пушци. Нека реална цена ако је у иоле добром стању око 250е. Треба јој проверити цеви и луфт у глави да нема јер су претежно у већини случајева запуштене. Е сада ако си, ентузијаста па имаш пара да још уложиш у њу да буде лепо сређена онда је то друга ствар.
 
Nazad
Vrh