Lovačka tema

A sad je kasno da 5mesečnoj bretonki rešavam rep?!
Nije kasno ali sto si cekao do sada kod njih je urodjena kusavost i ako koje ima rep obavezno se kupira nadji dobrog veterinara i neka mu kupira stime sto se onda mora pristupiti sivenju rane i samo zarastanje ce duze trajati!

- - - - - - - - - -

:osmeh:Kod nas u nedelju zec,
Blago vama mi evo vec trecu godinu ga ne lovimo i nikako se ne oporavlja brojnost mu sve manja!
 
Ljudi od kojih sam kupio mi rekoše da društvo za zaštitu životinja pravi problem ako se rep kupira, kao i da ne može dobiti ocenu eksterijera.
 
Iskeno da ti kazem lupetaju eto,a svako ko se bavi uzgajanjem i prodajom lovackih pasa mora biti upoznat sa pravilnicima i zakonima o dobrobiti zivotinja!
 
Skraćivanje repa ne mora da se radi klasičnim odsecanjem repa. Ja sam u poslednjih pet godina imao četiri legla kučića i svakom kučetu rep je skraćen gumicom. Veterinar sa kojim radim ima te gumice koje stavi kučetu na rep između dva koštana članka i posle nekih desetak dana rep sam otpadne. Nema krvarenja rane niti ušivanja, a nisam primetio da su štenci ne raspoloženi, pa predpostavljam da ih ne boli to stezanje gumice.
 
Ne može se dobiti ocena na zvaničan način, ali ima muljanja pa se još uvek provlače. Kinološke sudije je moguće pozvati kući da osude pse i to je zvanična ocena, a dešava se da pojedinci to zloupotrebe.

Sa gumicama zaista se to odradi bez velikih problema, međutim nije dozvoljeno zakonom.
 
Mi danas na fazana a sledece nedelje zec.Mada i ako danas neki naleti bice pucanja sigurno.

- - - - - - - - - -

Ako nekog interesuje jako lep Nemacki kratkodlaki muzljak star godinu i sedam meseci neka se javi.Pas je redovan,ne ide daleko,staje u marku,gruva u vodu i zbunje kao lud.Naravno ima papire.Treba sa njim jos raditi ali kako zbog roditelja bice odlican lovac.
 
Evo slike od danas :
2i6ss9.jpg

Evo papira:
dpie5j.jpg

Evo i kad je stigao kod mene:
sgstqr.jpg

Pas je redovno vakcinisan(proletos cipovan) i pre nedelju dana ociscen od parazita.Moja jedina zamerka ovom psu je da ga jos drzi "mladost ludost".Cena je 200eura.Razlog prodaje je malo cudan pa cu ga reci samo privatno da se neko ovde ne bi smejao...
 
Ja danas jedva 2 zeca da sam video, katastrofa.

Ne znam šta je tačan uzrok izuzetno male brojnosti, da li su u pitanju pesticidi, puno štetočina možda (mada svugde ima lisica i šakala) ili nešto treće?!
 
Ovde gde lovim ništa od zeca, poplava od prošle godine učinila svoje. Video sam samo jednog u nedelju, toliki je da sam ga jedva video. Inače nama je prvi izlazak u nedelju, kakvo je stanje trebalo bi zabraniti lov na njega ove sezone, fazan onako, ima ga, evo jedan od pre nekog izlaska...
9aa931447736525.jpg
[/URL] [/IMG]
 
I kod mene isto mala brojnost sa zecom, totalno slabo.. Ja vise preferiram poljski lov, posto drzim pticare, ajde shvatam sto ga nema u polju mnogo, ali sta je sa sumom, stric je bio dve nedelje u planini, nisu krenuli kerovi ni jednog zeca.. Ja msm da je samo to nemarnost nas lovaca, evo primer kod mene, ne iznose hranu nikako, zec se odstreljuje i kada se pari, do kraja lova i onda sta da ocekujemo.. A i stetocine imaju uticaj tu, jos se kod nas pojavio i sakal od skoro... Kako ide vreme, zec ce se izloviti nacisto koliko vidim ako se ovako nastavi..

a evo i mojih pomocnika :

Apis II i Bina

20ssnbs.jpg
35alsmu.jpg

2nais7p.jpg
nflaph.jpg

2lwq00k.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh