Lovačka tema

Mi smo imali jedan lov na zeca i prosao je dosta kilavo.Imacemo mozda jos jedan lov na zeca mada i to nije sigurno.Preko leta se vidi zec,pun ga je atara e sad sta se desi u jesen,zasto ga nema to niko ne zna :sta:
 
Danas bio poslednji izlazak na fazana za ovu godinu.Čini mi se da smo krenuli kasnije sa sezonom bolje bi bilo.Tek sad može lakše da se krećemo po lovištu,trava je slegla,nema zelenila,hladnije vreme...Imam mladog poentera oko 9 meseci,ove nedelje je ,,progovorio"našao mi fazana.
 
Rano bre zavrsiste kod nas neki planiraju do Pravoslavne nove godine da lovimo mada nema ni kukavice u ataru!
 
Rano jeste,ali po planu gazdovanja lovištem na osnovu prolećnog prebrojavanja divljači imamo pravo na 7 izlazaka na fazana i 1 izlazak na zeca,koje smo danas iskoristili.Uredu je to samo da smo krenuli neku nedelju kasnije.Ostaje nam zimus samo lov na šakala,lisicu i divlje svinje koje su se proteklih godina baš namnožile.
 
Ma i nasi slepci poceli lov 01.10 jbes takav lov u majcama kratkih rukava nema lova na fazana i zeca dok prvi mrazevi ne stegnu i ne zabeli se inje!
 
Petar Petrović
Kraljevića Marka bb
11000 Beograd
tel.o11/xxx-xxx



Lovačko Udruženje "Lovac"
Preradovićeva bb
11000 Beograd

M O L B A

Kojom ja gore navedeni lovac P.P.rođen dana xx.xx.xxxx u Beogradu JMBG xxxxxxx sa adresom stanovanja xxxxxxxx Zamoljavam gore navedeno L.U. da me primi za svoga redovnog člana.
Državljanin sam R. Srbije, ispunjavam sve uslove za nošenje i držanje lovačkog oružja, nisam pod istragom i protiv mene se ne vodi krivični postupak koji onemogućava bavljenje lovom. Ljubitelj sam lova i prirode i .........navesti neki razlog zašto si izabrao baš to LU........................................................................

S lovačkim pozdravom Dobar pogled!

U Beogradu dana xxxxxx
-------------------
 
Ima li neko na prodaju municiju za 8x57.Interesuje me lovna zrna od 11 ili 12.7gr.Moze i na zajam do polovine januara.Dajte malo solidarnosti...
 
Jel ti znaci sta da ti dignem dozvolu ja imam 8x57,a nisam podizao nikada dozvolu za njega?
 
Ma znaci druze bilo sta.Ostao sam na 6 metkova a lov tek krece.Dozvolu za nabavku mogu dici tek posle januarskih praznikam.Ja bih ti ili vratio moju dozvolu kad dignem ili kako god ti kazes.
 
Свака част Томо. Леп гест.
Диклофен, немој да заборавиш да упуцаш опет карабин уз нову набавку, да не би било изненађења. :osmeh:
 
Ma znaci druze bilo sta.Ostao sam na 6 metkova a lov tek krece.Dozvolu za nabavku mogu dici tek posle januarskih praznikam.Ja bih ti ili vratio moju dozvolu kad dignem ili kako god ti kazes.
Ma netreba da mi je vracas ja sa tim karabinom nikada nisam niti cu loviti,a i otac isto ima 8x57 tako da se ne brinem za dozvole, u ponedeljak cu odma otici u MUP!
Ma tu smo da se pomazemo znam ja kako je kada si na 6 metaka ko u pustinji sa dve litre goriva i pola litre vode a pumpe i cesme nigde na vidiku!:osmeh:
 
Dace Bog da docekamo mart mesec pa da kupujemo karabinsku municiju bez odlaska u SUP. :osmeh:
Nego,da li ovde medju nama ima ljubitelja lova na predatore?Da li imate lisice i sakala u svom lovistu?
 
Zahvaljujem clanu Tomo VS na volji i lovackoj kolegijalnosti.Taman da preguram do marta sa ovom nabavnom dozvolom.
Ima kod nas sakala i lisica.Isli smo sa vabilicom jedno vece ali nista.Sinoc mi zato ispred nive izletale lisice a ja kreno na svinje.Parkirao nivu i krenuo ka ceki kad na 10 metara istrci jelen.....
 
Naravno da je otrcao.Gledao sam ga prvo okom pa optikom.Prelepo za videti.Mogao sam ga ubiti i da sam sacmaru imao ali neka hvala....kod nas se kaze :'to bude kiselo meso'.
 
Nazad
Vrh