Lovačka tema

Otrovi i teška mehanizacija su za njega kobni, u proleće rotori na spremačima puni zečića.
 
U nedelju prebrojavamo.Prosle godine nismo lovili jer na prebrojavanju nismo bili zadovoljni brojnoscu.U pripremi zemljista na nekim reonima sam ga vidjao a na nekim slabo.Dali su naisle "zecje godine" ili je sve ostalo lose uticalo na brojnost mislim da niko nezna.Problem je sto uginule jedinke pojedu lisice pa se nemoze ni ispitati.Nesto slicno je bilo 90 ih kada smo isto obustavili lov na 3 godine.Posle toga su se pojavili misevi, kao ove godine a posle ogromna populacija lisica.Zatim su se lisice osugale i uginule a brojnost zeca pocela da raste.
Po meni je problem sto populacija koju imamo u prolece se ne odrzi do jeseni.Gde su silne drzavne sluzbe da urade hvatanje zeca u toku leta ,pre tretiranja strnista pa onda i posle tretiranja ,da jednom znaju istinu i uticaj glifosava na zeca.Najlakse je udri po lovcima koji jedino vode racuna o divljaci i lovistu (ne govorim o krivolovcima).Sve sto odstreli 10 prosecnih lovaca moze u jednoj prosecnoj godini da izvede jedna zecica sa tri okota.Nikad ga puska nije istrebila u uredjenim lovistima kao sto su vojvodjanska.Zimi nikad nikoga nisam vidio da prihranjuje divljac sem lovaca a cim se primakne sezona lova mnogi ,nazovi zastitnici prirode, pocinju da drece iz dobro ugrejanih kancelarija.Nikad nisu izdvojili 1 dinar iz sopstvenog budjelara za prirodu a bogami dobro uzimaju od budzeta za izmisljena radna mesta.
 
0
 
Iako licno ne lovim zeceve a ni drugu pl.divljac,ja sam u prosloj sezoni dao sve od sebe da kolko tolko zastitim zecju populaciju a i drugu plemenitu divljac,od raznih predatora u mom ataru i lovistu ,ovo je samo deo ulova moje rekordne 2014-15 sezone.lisica kao blata.
sdc11689.jpg
a pojavio se i on.
sdc12078.jpg
a ovoga ovoga ima mnogo a niko ne lovi.
sdc12115.jpg
A kad nismo isli u lov onda sam vreme prekracivao pravljenjem vabilica za predatore(lisica,sakal itd),ako ima zainteresovanih moguca i prodaja.
sdc12159.jpg
 
Dreger ,prepoznajem lisice sa Tubicevog salasa a jazavac je Farkazdinski.Mogao si se javiti da popijemo rakiju zajedno.
Brojali smo u nedelju zeca kod releja i bogami nije dobro. Sta se desava sa Vasom sekcijom nevidim vas nigdje na druzenju komsija.
 
IMG_5998.jpg




IMG_6000.jpg




IMG_6001.jpg




Neki dan naiđem na ovaj trag. Trag je od divlje svinje. Iznenadila me veličina pa sam morao uslikati da upitam. Koliko procjenjujete da je teška i koliko stara?
Kad sam pričao da je stopa velika 15 cm nisu mi vjerovali i kažu tko zna šta si ti vidio? Možda je jelen. E kod mene nema jelena a trag je na mjestu gdje neidu domaće svinje.
 
Gumar mozda zbog te rakije:osmeh: neprepoznajes dobro,nisu lisice i jazavac sa tog terena a sakal bi se mogao nazvati farkazdinski,iz tog pravca jeste dosao.Da sam bio na poslu u nedelju mozda bi se i videli (ja inace radim na releju).Nasa sekcija sve manja 7 nas napustilo_Odakle si ti ?
 
Gumar mozda zbog te rakije:osmeh: neprepoznajes dobro,nisu lisice i jazavac sa tog terena a sakal bi se mogao nazvati farkazdinski,iz tog pravca jeste dosao.Da sam bio na poslu u nedelju mozda bi se i videli (ja inace radim na releju).Nasa sekcija sve manja 7 nas napustilo_Odakle si ti ?
Stajicevo,Pozdrav
 
Volim i ja lov , jeste da sam 98 godiste, ali idem vec nekih 3 godine.Imam hamerless 12 cal. i nemackog kratkodlakog pticara . :)
 
Nazad
Vrh