Lemind (Leskovacki) plug

Evo i jednog od mojih Leminda... Zakacen za pravu masinu... :osmeh:


img2381.jpg



Za mene je to solidan plug ima nekoliko mana po meni ali sluzi... Prednost mu je da gotovo nema sta nemoze da izore samo ako je jak traktor ispred njega,nema sanse da skrsis ram na njemu... MAna mu je sto je nizak pa hoce da gusi kad ima dosta zetvenih ostataka i malo prevelike daske...
 
Ovaj plug je 16 cola, kod mene u selu stavio jos jednu brazdu vuce sa 577 bez prednje vuce ide ko zmaj.Ciro ima sanse ja sam dve osovine skrsio za 5 godina,imt ni u ludilu ne kacim.
 
Danas bio kod coveka koji ima leminda istog kao moj ili ovaj Cirin, a visoki klirens, verujem da tu nema gusenja.
A drugi plug sto sam skorije gledao ima samo veci zahvat malo, nosi oznaku 66, malo drugacije daske , ali potpuno isti ram i isto visoki klirens
 
Drustvo dajte slike ostalih Leminda.. Meni je deda pricao da kad je narucio Leminda (ovog sa slike) doneli mu neki OGROMAN Rakovica nije mogla da ga vuce... E sad koj je to Lemind??? KAze da je bio mnogo veci od ovog... Pa su ga vratili i doneli ovog...
 
Stavljam slike za dva do tri dana, to je verovatno bio ovaj sto sam gledao sa ovim velikim daskama, mada zahvat mu je skoro isti samo sto ima vece daske i visoki klirens, a ovaj drugi je identican tvom i mom plugu samo je visoki klirens, mislim mala razlika
 
Nisam znao da postoje Lemind plugovi vislji od ovih nasih... E to je onda jos bolji plug.. A onaj sto je dobio moj deda kaze da je bio veci od ovog i vislji i vece daske,vratili ga o njihovom trosku tada i doneli ovaj sto je idalje kod nas...
 
Taj bi mi dobro dosao sad za Belarusa... :osmeh: Koliko para bi kostao jedan orginal tocak za Leminda??? I jel moze to da se nabavi???
 
1qs8rd.jpg


21juipx.jpg


Evo jedan proleter Leskovac Yugo.Ja ga nekoristim samo jako retko

- - - - - - - - - -

1182ixe.jpg
 
Jer veci od Leminda sa moje slike???? I jer ga prodajes??? Ili hoces da se trampimo dacu ti jedan od leminda sa moje slike... :osmeh:
 
Sta mislite jer bolji Lemind ili ovaj Proleter??? Jer vislji ovaj Proleter od Leminda??? I jer mu veci zahvat???
 
Ne mogu da procenim, ali tu je kao IMT.ima na predhodnoj strani post 75 tu se vidi kakva je korekcija vrsena i sada vec nema uspravnih" televizora" posto bolje prevrce.Imam osim njega jos 4 trobrazdna pluga i zato ga ne koristim.U planu je da se on prepravi na podrivac a kako? jos nemam jasnu viziju:ideja: :sta: :ppozdrav:
 
Nisam citao plocicu. ::lose:: A po ramu sam predpostavio da je u pitanju lemind. Cak i rupe na ramu stoje od kacenja toplinka na lemindu.
 
Mislis da je veci od nasih??? Lele a provali koliki je onaj plug sto se vidi pored njega .. Ovom se daske nisu ni ocistile celom povrsinom koliko su velike...
 
Veci jeste, tj. vislji. A ja danas moj plug rasturio u delove, a sutra ide kod kovaca na ispravljanje.
Toliko o tome da ne moze da se iskrivi ram leskovackog.
Pre oko mesec dana, mozda malo pre sam pokusavao da ga ispravim i mislio sam da sam postigao neke rezultate, ali kad je dosao kovac i pogledao plug ja nisam mogao da verujem sta je sve krivo i koliko se upreo.
Iskrivila se osovina na levoj strani tj. gde se kaci leva poluga, i ta cela strana pluga se povukla prema napred, i ojacanje koje ide izmedju prve i druge glave (ono ukoso) se rasirilo i rasirilo zahvat zadnje brazde.
To mi je za nauk da ne mogu sledeci put preko panjeva
 
Ako odgrevas osovinu zbog ispravljanja obavezno je sapni jer tada umeju da pucaju.
 
Nisam znao da postoje Lemind plugovi vislji od ovih nasih... E to je onda jos bolji plug.. A onaj sto je dobio moj deda kaze da je bio veci od ovog i vislji i vece daske,vratili ga o njihovom trosku tada i doneli ovaj sto je idalje kod nas...
postoji lemindov plug visoki klires od 13 coli ja ga imam ivučem ga sa mtz82 taj nezna da podguši
 
Nazad
Vrh