Lemind (Leskovacki) plug

Nije to dobro da se samo isece i da se zasrafi, jer se daska drzi na tri srafa a ovaj umetak ide na dva, tako da ne znam bas kako bi to izgledalo
 
To i ja gledam sad na slici i vidi se da se daska drzi na 3 srafa sto znaci da ovo mora da se vari 99%... Ako je tako ja sam to vec sredio na taj nacin odsekao od druge daske i navario na moje...
 
PA neznam bas kako bi izgledalo da se zasrafi preko daske... Ja sam navario svoje daske ali sam razmisljao da ih odsecem i da ubacim ove GRUDI ali ako i ne treba da se vare onda mi je isto....
 
Trebalo bi da se pozovu i da se pitaju, jer sad gledam nesto slike i oni su dosta ovde iskopirali, npr. kod IMT plugova i kod Leminda su iste grudi daske, mozda oni i nemaju to u ponudi za leminda nego stavili te slike.
 
Znam da se na IMT i na Leopard seku daske i te grudi se srafe posebno a ostatak daske posebno.. A mozda se treba dodatno isbusiti rupe za ove dodatke u onaj nosac daske????

- - - - - - - - - -

JA sam svoje daske navario ovako,ali se sad i ovo potrosilo sto sam ja anvario pa sam mislio da ih skratim i da ubacim one dodatke... Daske ne bi zamenio komplet jer sam se uverio kojeg su kvaliteta ove sto se sad nude!!!!! Ocajnog su kvaliteta nove daske!!!

img1077.jpg
 
To sto se daske krpe ne igra ulogu.Prvo to je znak da se ne koriste crtala u bilo kome obliku.Drugo ako se daske vec krpe onda se obavezno na celo daske stavlja ojacanje ja sam stavio 12 mm armaturu i ceono zavario.E to kad se pojede onda tek ide stradanje daske a to se pojede .........Kao da je juce vareno jos i var nije pojeden kako treba.
 
Crtala jako retko koristim,jer i bez njih imam problema sa Kukuruzovinom a kamoli sa crtalima!!!! Kad se ovo pojede ili ide nov plug ili novde daske... :haha:
 
pozdrav za sve clanove foruma,imam jedno pitanje u vezi leminda zelenog leskovackog posto su mi daske polomljene dali mogu da pasu neke druge koje bolje preturaju oranje unapred se zahvaljujem.
 
Nazad
Vrh