Lemind (Leskovacki) plug

Sa kojim traktorem ga vuces?? Odlican plig svaka cast i hvala na slici.
 
Ma nista bre i meni se to desi,pa sad je guzva berba i drugo.. Lepo ga vuse imt?? Jer bi mogao ja sa Belarus 820??
 
Evo i meni stiglo pojacanje.. Jos jedan Lemind.. :bravo:

BFGwT.jpg


- - - - - - - - - -

A evo ga LEmind koji je nov stigao kod nas.. Posteno se naorao.. :osmeh:

XzxC.jpg
 
MTZ vuce 3 brazde u mom ataru bez problema... I Rakovica 65 vuce 3 brazde naravno 3x25cm .. Imam dva Leminda iz razloga sto mi je ovaj prvi sa slike dosao gotovo dzabe.. Trampio sam 100kg gvozdjurine za njega.. (kod cigana)... :osmeh:
 
MTZ vuce 3 brazde u mom ataru bez problema... I Rakovica 65 vuce 3 brazde naravno 3x25cm .. Imam dva Leminda iz razloga sto mi je ovaj prvi sa slike dosao gotovo dzabe.. Trampio sam 100kg gvozdjurine za njega.. (kod cigana)... :osmeh:

U Severnom i Srednjem Banatu bi MTZ 820 sa trobrazdnim plugom jako kratko traj'o. Dve brazde su za njega taman, isto toliko vuče i Rakovica s tim što onaj u Rakovici psuje kao kočijaš, a onaj u MTZ-u ćuti i vozi. U glavnom blago vama ako može 30ks po plužnom telu. Ovde sve ispod 40 su muke Tantalove.

Bio je pre neki stari jednobrazdni lemind od 16'' kao stvoren za T-40 ili šta drugo visoko a u klasi od pedesetak ks za rigolovanje pred sadnju vinograda ili za zaoravanje velike, ali jako velike mase.
 
Poslednja izmena:
Ma kod nas u ataru nije teska zemlja.. Ja sa 820 vucem mali plug od 3 brazde za zito a nesto ozbiljnije isto radim sa Lemind.. Mada svi oru sa 3 brazde kod nas sem IMT 539.. Nije teska zemlja.. I Ursus c-355 vuce slavonca 3 brazde i IMT 558 svi skoro... :ppozdrav:
 
Planirao sam da vratim crtalo na svom dvobraznom Lemind plugu ( neznam oznake). Crtalo je odavno skinuto, i remontovao sam sve delove ali mi nedostaje ona grivna sto dolazi na kraj spirale i drzi nosac tocka da ne spadne sa iste, pa mi recite mogu li to negde da nabavim ili moram da je pravim. ( nadam se da sam bio jasan u opisu).
 
Iskustvo mog oca koji je preorao nas atar bezbroj puta kaze da IMT 577 lakse vuce Leskovacki od 16 coli nego IMT-757 14 coli.
Naravno nikad ne ore ispod 30cm.
 
Imace sta da vuce T40... Dobar plug... Nego danas razmisljao kako moze dva crtala na Lemind.. (znam da si mi rekao da ima dva) Ali eto resenja..... :osmeh:
 
Imace sta da vuce T40... Dobar plug... Nego danas razmisljao kako moze dva crtala na Lemind.. (znam da si mi rekao da ima dva) Ali eto resenja..... :osmeh:

Nosac drugog crtaka je jednostavno odradjen, mada su mogli malo da porade na estetici.

- - - - - - - - - -

Vladj@ koliko si ga platio imam i ja takav za prodaju

Plug je placen 350 eura. Od ulaganja u njega je samo farbanje. Raonici, plazevi radjeni novi pred proslu sezonu,daske dobre. Uz njega dobio i dva rezervna raonika navarena, potrebno je samo da se klepaju.
 
Kod nas je pomama za tim plugom.Svi ga hvale na sva usta tako da traktor skoro ni ne treba kada se ore koliko lako ide.A zove se Miki Maus :haha: zbog oblika dasaka.
 
Nazad
Vrh