Lemind (Leskovacki) plug

Sad shvatam sta je teska zemlja kod nekih.... Vidim koliko ste ojacavali osovinu na Lemindu... Kod mene u atar to nemoze da se iskrivi ili polomi NIKAD... MA greda da mu se vuce po zemlji koliko duboko orete nema sanse... Nikad nisam cuo da je enkom to stradalo...
 
Nekad beše ovakav:
fotografija-0657.jpg
[/IMG]
fotografija-0658.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

A sad je ovakav:
fotografija-0689.jpg
[/IMG]
fotografija-0690.jpg
[/IMG]
 
Uffff koliko je ovo cudo!!!! Jer zahvat isti??? Joj sto bi ja dao kad bi neko hteo da se menjamo ja njemu dam jedan obican Lemind a on meni ovaj veliki Lemind!!!
 
Kod nasih plugova oznaka je 64/35 (64cm je zahvat, a 35cm max dubina), a na ovom je oznaka 66/40 ( 66cm zahvat i 40cm dubina) merio sam ih i to je to mala razlika u zahvatu, jedino sto je vislji i vece su daske
 
Daske mi se bas i nesvidjaju... Koliko li je vislji od nasih??? Jer je to ova prva oznaka???
 
Verujem ipak je vislji... Sta ja kad pustim duboko Leminda on se skoro vuce po zemlji!!!! KAd naidje tuluzna kraj price!!!
 
Ovaj lemind visoki tesko da meoze da se nadje kod mene u selu nema ni jedan.. Moj deda je dobio takav prvi put pa ga vratio!!!!!!!! :sjasi: Sad kad mi akze dodje mi da ga sredim!!!! :osmeh:
 
Ako ne gresim to je prva serija Leminda onaj sa tankim ramom???
Neznam koja je serija po redu,gredelj druge brazde je tanji (3cm.) ali ima pojačanje po luku vidi se na gornjoj slici to mu je fabrički tako viđao sam i na ovakvim ostalim plugovima,dok je prvi 4cm. kao kod ostalih serija,imao je visoko kačenje za topling pa sam ga spustio kao ostali ,klirens mu je 64cm.mereno od dna postavka do gredelja,zahvat 64cm.samo su daske sniže za 8-10 cm. neznam tačno i izmestio sam gvint na sredinu.
 
borko jagodinac Izmeri visnu od zemlje do grede, ako te ne mrzi. Kod mene je ako ne gresim 60cm. Koje marke je ona zelena RD na slici?


Nije problem izmericu ovih dana, a za RD stvarno ne znam ni covek koji je doterao iz svajcarske ne zna koja je marka.
Uzimao sam je par puta i radio sa Rakovicom odradi posao super ali je spora, treba traktor koji ima 1000 obrtaja kardana
 
Drustvo treba mi jedna informacija.. Da li postoje za Lemind oni dodaci za daske (kako se bese zovu) ono da ako se pojede daska samo je skradis i nasrafis onaj dodatak,valjda se zove grudi daske????

Molim odgovor dal to postoji,da znam sta mi je ciniti sa mojim daskama... I ako postoji gde ima da se kupe???
 
Pa netreba to da se vari... To se odsece daska odatle i ovo se samo zasrafi... Nisam znao da imaju... Moracu da vidim da namestim to...
 
Nazad
Vrh