Landini

Imam Landini 165 Legend.
Zanima me gde da nadjem rezervne delove i opremu za njega.
Konkretno, uzeo bih rezervni filter ulja i jos neke sitnice.
Pozdrav!
 
U Mađarskoj! AXIAL.HU- oni su zastupnici za skoro sve strane traktore i puno drugih mašinaa imaju i polovne,a mislim da vam je otprilike b ilizo!
 
Sto da ide u Madjarsku kad ima i kod nas uvoznik za Landinija procitaj koju stranu unazad i znaces o cemu se radi.A filtere imas u NS prodavnica Pertini drze svakakve filtere, a posto Landini koristi Donaldson filtere nacices tamo sta ti treba.A filter moze da se nadje i u prodavnici Agrometal ako nema u Pertiniju.
 
Poslednja izmena:
Može i Fleetguard filter jer po kvalitetu ne zaostaje za Donaldson-om
URL=http://imageshack.us/photo/my-images/339/lf699.jpg/]
lf699.jpg
[/URL]
Maloprodajna cena 900,00 din
 
gospodine sremac88 mozete li nam izneti tehnicke podatke i cene za traktore powerfarm 95 i 105
 
Kako su se pokazali Landini Mytos 110?Vredili ga uzeti ako je u dobrom stanju sa malo sati?
 
Da li neko može da mi kaže koje su najveće mane Landinija u odnosu na konkurenciju? Mislim na nove traktore. Ili koje su prednosti u odnosu na konkurenciju?
Hvala unapred!
 
Zavisi koji je model je u pitanju, ali grubo rečeno modeli sa potpunom mehaničkom transmisijom su jako izdržljivi nije bilo značajnih kvarova na njima.Motori su provereni Iveco i tu nema brige, provereni i pouzdani motori.Modeli sa PowerShift transmisijom su imali problema jer ta transmisija nije bila usavršena u potpunosti, bilo je problema sa senzorima, mada na najnovijoj Seriji 7 rešen je taj problem.Možda i najveća mana je cena jer kad se uzme model sa mehaničkom transmisijom cena je konkurentrna čak su u nižem cenovnom rangu, ali kad se traktor opremi sa gomilom elektronike i sa PowerShift menjačem onda je i cena žestoka.Ovo važi za modle Serija 5, PowerMondial, LandPower i Serija 7.Manji voćarski traktori su fantastičnog kvaliteta pogotovo Rex, ali opet je cena problem.Kažite konkretan model pa ću reći šta znam o njemu.
 
Da koriste Perkins, ja sam mislio na ove velike modele oni koriste Iveco.Mistral-Yanmar; Alpina, Rex, PowerFarm, Serja5 PowerMondial-Perkins; LandPower, Serija7-Iveco;PowerLift-SISU.Stari modeli LandPower i Legend su koristili Perkins motore.
 
jedna od prednosti po meni je sto ih ne rade nigde sem u italiji,nema turaka,mexsikanaca...
 
Ima nekih komponenti koje se proizvode van Italije, ne računajući motore.Kod PowerShift transmisije, sama PowerShift "kvačila" se proizvode u Nemačkoj, pumpe hidraulika se takođe proizvode u Nemačkoj.Kod Iveko motora pumpe visokog pritiska rade se u Brazilu, i tu je bilo problema gotovo svaki prodat traktor serije LandPower sa Iveko motorom imao je neki kvar na pumpi visokog pritiska.Alternatori i alnaseri na Iveko motorima su Iskrini.
 
jel ima neko mozda Landini ghibli 100?? zanima me kako se pokazao taj model (najvise u oranju) . . . . .:osmeh:
 
Sremac88,
Interesuje me recimo LandPower i PowerFarm. Ko im je konkurentan u snazi oko 120KS? I da li su skuplji od konkurencije?
Gledam po netu, to su identični traktori kao Mc Cormic. Da li je istina da su to isti traktori?
 
McCormick i Landini su u vlasništvu ARGO grupacije, pa su im zato i neki modeli isti.LandPower je u rangu sa McCormick MTX i XTX ali potpuno je različit od ta dva modela.McCormick ima jedan model koji se prodaje pod njihovim imenom ali je u stvari LandPower samo sa starim tipom motora(Perkins) i to je model G-MAX.Landini LandPower se proizvodi u modelima 125, 135, 145 i 165 to je ujedno i snaga motora(Iveco Euro3) i taj traktor je Landinijev proizvod, konkurencija su mu svi traktori u toj snazi, ali po ceni mislim da je najjeftiniji u toj klasi.Održavanje traktora i cena rezervnih delova je među nižim u klasi, ali treba da bude jasno da delovi za takav traktor nisu jeftini.
Model PowerFarm je takođe Landinijev proizvod ali se prodaje i kao McCormick C-MAX, snaga motora je 80, 90 100 i 110 konja(Perkins).Po ceni ima jeftinijh modela od njega ali što se tiče kvaliteta tu je u samom vrhu u toj klasi. Kod nas i u Hrvatskoj na ovom modelu nije bilo kvarova.
Traktor od 120 konja se zove PowerMondial, ima četvoro cilindrični Perkins motor, T-tronic menjač("polu" powershift menjač) elektro reverzor, električne komande hidraulika uključenja prednje vuče i blokade diferencijala.Takođe je u rangu sa svim evropskim proizvođačima takvih modela.Cena je visoka, ne znam da li je jeftiniji ili skuplji od konkurencije, jer neznam cenu ostalih proizvođača u toj klasi.
 
Mene zanima Legend 165TDI. Da li ta serija ima neku fabricku gresku ili sta vec kad prodaju ljudi za 26 000 evra 2005.god.? Mislim toliki traktor a za tu cenu....
 
Nazad
Vrh