Landini

Tu ima sjekira da radi, pa koji to debil treba da bude pa jos da se zove majstorom a da ne zna postaviti pumpu? Dal on nije okrenuo pumpu naopako, nešto mi sumnjivo da to može da se desi zbog zraka?
 
U tu pumpu treba sipati ulje kad se namesti na traktor, a pre nego što se traktor upali, i ne treba zateći creva odmah dok pumpa sama ne istisne vazduh, a da li postoji neki određen način montiranja i položaj to nisam našao.Evo kako to izgleda

r2pb94.jpg

5mz6lv.jpg
 
Sva sreca nije otisla pumpa. Bio je danas majstor od ovog covjeka sto smo kupili pumpu od njega oni su pregledali pumpu danas i u redu je. Pa smo krenuli dalje da pregledamo dalje sta se desava zasto nece da dize na leru. Pregledao jedan razvodnik i on je bio u redu i kaze da mora bit ispod sjedista da skinemo plocu i da je tu neki ventil zajebo ili razvodnik al kaze sigurno je tu problem. Tako da sam otjerao kod drugog majstora da on to kod sebe uradi u radionici. Ovaj danas sto je bio kaze nema vremena, moze za 20 dana tek da mu dotjeram i tako da sam otjerao kod ovog u radionicu da on to polako. Kaze bice gotovo sutra ili prekosutra.
Malo sam smrsio al jbg izvinte.

---------- Poruka napisana 14-12-11 u 22:49 ---------- Prethodna poruka je 13-12-11 at 17:41 ----------

nešto mi sumnjivo da to može da se desi zbog zraka?

Jeste zbog zraka je bilo to.
Danas do podne je pregledao i ocistio jos jedan razvodnik i na leru je poceo da pokazuje 100 bari, a na 1500 o/min 180 bari. Pa je nastavio dalje da provjerava i sutra cu otici da vidim sta je uradio.
 
1filhs.jpg

mozda je neko video u poljoprivredniku ... CX 85 L , Japanski Yanmar Tier 3 motor, 80 ks, kvacilo - power shuttle, hidraulicni reverzer, 3 t + 200 i nesto kg tegovi prednji ... cena 32 000 + pdv , mislim da su oko toga najrealniji od svih proizvodjaca u toj klasi traktora
 
Odličan traktor, to je Landini Alpina.Predniđen je za brdsko planinske predele dosta je širok i stabilan, a i težina mu je dobra za te dimenzije.Čudi me da su izbacili Perkins motore.Ali cena mu je žestoka, samo je malo jeftiniji od PowerFarma koji je mnogo ozbiljniji traktor od njega.

el5uys.jpg

1zyy0km.jpg
 
Jel ta pumpa CASAPPA?

Joj ne znam sad sutra cu napisati. Zaboravio sam, tata je kupio a ja nisam ni zagledao sta pise na njoj.


Napokon gotov traktor sad dize ko lud. Evo sad ga dotjero kuci. Problem bio u razvodniku ispod sjedista upalo nesto u razvodnik. Majstor naplatio 100 evrica za dva dana posla dok je to uradio i nastelovo mi kocnice.
 
Imamo jedan Mistral 50 koji se koristi u voćarstvu. Kod nas je 10 meseci i iz 2007.godine je. Milina je bila raditi s njim ali ... Došlo je do kvara na desnom točku ( ležajevi, zupčanik točka, zupci poluosovine, semering, platne ...

Sve u svemu gomila problema. Da li postoji neki ovlašćeni ili neovlašćeni ali dobar servis za njih, a da imate dobra iskustva s njima. Gde se mogu kupiti kvalitetni delovi. Kontaktirali smo određene firme ali smo za sada bez konkretnog odgovora.

Prikačiću i sliku da vidite o čemu se radi. Molio bih one koji imaju isti traktor da se jave da razmenimo iskustva. Želim da verujem da je ovo usamljeni slučaj problema a ne šira pojava.

http://imageshack.us/photo/my-images/210/dsc00687x.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/827/dsc00692ec.jpg/
 
Poslednja izmena:
U PKB-u imaju Mistrale, a imaju i delove za njih.Ako uspete da pronađete nekog od majstora ili magacionera možete doći do delova.Oni su uvozili oroginalne delove za Landini traktore koje imaju.
Po slikama koje ste postavili tu će morati i "čizma" da se menja zato što je odlomljeno kućište ležaja.

mistral.jpg
 
Poslednja izmena:
Jel sve ovo napravio ležaj u trubi? Vidio sam identičnu havariju na Rakovici R60, ležaj se raspao, kuglice polomile sve što je moglo da se polomi, identična slika kao ovdje na Landiju. Najveći problem će biti nabavka "čizme", sumnjam da se može popraviti . Lom je inače veoma neobičan.
 
Da, bio je lom unutrašnjeg ležaja, koji je upao i napravio sve ove probleme. Delove ćemo verovatno uspeti da nabavimo. Voleo bih da vidim iskustva još nekih vlasnika ovog traktora. Hvala na sugestijama.
 
Kod svakog zapadnog traktora opcija je kompresor,al ako ga slučajno ima na traktoru uračunato je u cenu.Odnos prednje-zadnje vuče ti niko neće znati reći koji je,moraš stime malo da se pozabaviš na licu mesta.Digneš traktor u vazduh,uključiš prednju vuču,zabeležiš gore točak i prednji i zadnji kredom i napraviš jedan ceo krug sa zadnjim točkom i vidiš na prednji koliko ti napravio(na primer 1.4 ili 1.5) krugova.Kad si to odradio dobio si odnos prednjih i zadnjih točkova,i za dobijenu vrednost ti treba da je zadnji točak veći od prednjeg u obimu...+- 5%.
 
Ja sam računao na gume prednje 480/70-28 i zadnje 580/70-38 i dobio rezultat 1:1,284846732 znači može da bude 1,322 to je u toleranciji +-5%.A mene ako se ne ljutiš Deni interesuje kako si ti dobio rezultat 1,322 odnos.
 
Ako se ne varam Denijev traktor ima zadnje gume 600/65R42 a prednje 540/65R28 pa je verovatno zbog tog ta razlika u odnosu.
 
Sremac88 ako su mu te gume na traktoru koji si naveo zadnji je veći od prednjeg za 1,306821398.A odnos između prednje i zadnje vuče nikad nije isti sa odnosom obima guma.A Simke82 pitao za odnos prednje-zadnje vuče,a ne za koliko puta veći zadnji točak od prednjeg(to pretpostavljam zna svako izračunati),i zato sam pitao Denija odakle mu cifra 1,322 da je odnos u vuči.A to naljbolje može da se uradi na ovaj način što sam gore naveo(dižeš traktor i okrećeš obeležene točkove).
 
Hvala puno. Ja sam čuo da je odnos 50 : 50 % odnos prednje - zadnje vuče. To mi je bilo sumljivo, zato pitam. Čuo sam da je taj odnos na Fendt-u!?
 
Nazad
Vrh