Landini

busenje nikako jer ti udje spon tamo gde nesme i eto ti belaja
 
27ysux.jpg

mkj0j5.jpg


evo cime patimo ovog malisu,ali u skorije vrijeme stiguje malo veci ali druge marke da ga zamijeni....
 
@vedran R.srpska
jel to 95-ica stvarno je lijep kako te sluzi i koliko je para bio ako se smije znati

a sto se tice mog traktora ne znam sta da radim jedino da mu skinem ove poklopce i da tu podmazem a ovo ostalo posto ne smijem busiti ne znam kako cu :ppozdrav:

28b9tlg.jpg
 
Na tim poklopcima kod mene(renault) i sa jedne i druge strane ima mazalice.Juče kad sam skidao prednje reduktore radi neke opravke krstovi su bili sasvim lepo podmazani.Moj ti je savet da ih skineš i vidiš dali ispod njih postoji rupa tj. prolaz do krstova.Ako postoji onda lepo probuši rupu,ureži navoj i montiraj mazalicu.
 
kod mene je ista takva osovina i isto nema mazalica nigdje a i u knjizi ne spominje nigdje nikakvo podmazivanje isto ne znam šta da se napravi po tom pitanju!

DSC00125.jpg
 
na novim kamionima koji prelaze milione kilometara nema mazalica i znaci da je neko to od inzinjera tako konstruisao da netreba mazalica nevidim razlog zasto onda nesto dirati i na traktoru koji neuporedivo manje prelazi kilometara i neuporedivo sporije mu se vrte krstovi od kamiona
 
@vedran R.srpska
jel to 95-ica stvarno je lijep kako te sluzi i koliko je para bio ako se smije znati

ovo je 105-ica,a traktor je od firme,nov je placen prije tri godine 45000evroa bez kasike,a sad je dobiveno za njega 37000 evrova sa kasikom.
trktor je inace ok,nije imao kvarova nikakvih,za tri godine mada ima samo 1200rh,ali je nejak za teglenje ove prikolice.
 
@andro
koje su u tebe gume na traktoru

kod mene su prednje 14.9 r24 a zadnje 16.9 r38 al cini mi se nekako uske zar ne bi trebale biti sire traktor je tako dosao iz francuske tamo je radio na putevima i ne znam ni ja sta jos vozio neki beton nesto tako
moj cale kaze da nece da stavi 18-ke nazad, a ja mu kazem da stavi negdje sam nasao da na njega idu 18.4 r34 al ne znam gdje i sta mislite vi da li da stavim 18-ke (mislim hoce li mu sta smetati ako stavim 18-ke)

@fiat615
ne bih rekao da ima 68 KW jer moj 9880 ima 70 KW i ima 95 ks

:ppozdrav:
 
zadnje su 480-70-34 to ti je kao 18.4 a prednje su 360 ne znam napamet visinu 24 cola i kod mene je problem na vlažnom terenu traktor nema dovoljno kila za te gume i lako zapadne dok za pripremu i ostale poslove su super
 
Sremac, jesmo li se onda mi sreli?
Bio sam tamo sa tatom, kad su skidali te tockove.
 
@Peter
Nisam ja bio tamo(ni na carini a ni u Bajsi) bio je moj tata odatle mi i slike.

@cicimoric
Na koji golubarnik mislis
 
Na golubarnik slecu golubovi.:haha:
Inace izgleda mocno!
Koliko kosta taj sistem za duple tockove?:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh