Landini

Ako je traktor iz Agroživa ili PKB onda je to realna cena pošto ti traktori imaju jako mnogo sati i motori su im pri kraju.Na menjačima imaju jednu menu, ako je traktor sa DeltaShift menjačem, baš ta funkcija im ne radi, a to je opcija da se polove brzine.Motori imaju problem sa uljnom pumpom jer se često dešava da pumpa stane i motor zariba.
 
Ovaj prodaje neki privatnik,oko 5000 r.casova. A ima i u agroziv,ali ti ne vrede ni toliko,traktori su urnisani. Hvala na informacijama :D Znaci sa mehanickim su pouzdaniji,kol'ko tol'ko.
 
Sa potpuno mehaničkim menjačem su odlični tu nema nikakvih problema, ako se ne računa motor.
 
Treba obratiti pažnju na menjač kod tog traktora.Ako se radi o polu powershift menjaču treba ga izbegavati pošto se nisu dobro pokazali.Imaju problema sa kvačilom koje se nalazi između powershift sekcije i reduktora(rangova).To kvačilo je loše odrađeno i lako se kvari.Može to da se reši da se ubaci kvačilo od najnovijijeg modela Seria 5 ali je skupo(oko 2500 evra rad i deo).Sam menjač, powershift i rangovi su odlično urađeni i tu nema problema ali je to kvačilo problem.Ako je verzija sa mehaničkim menjačem onda nema brige taj menjač je odličan i dugo traje.Motor, prednja vuča i hidraulika su od proverenih proizvođača i tu nema brige.Motor-Perkins, prednja vuča-Carraro, hidraulika-Bosh.Svi Landini modeli do 2006. godine su imali problema sa powershift menjačima a od 2006. pa na ovamo to je rešeno udradnjom Nemačkih komponenti(powershift-ova) i sad nemaju nikakvih kvarova na tim menjačima.
 
Lepo si objasnio. Svaka čast, baš sam hteo da pitam kako su se pokazali traktori od 110 - 165 KS, mislim na transmisiju i hidrauliku. Ove novije serije me interesuju.
 
Juce mi bio majstor i izmjerio pritisak na pumpi od hidraulike i na 1800 o/min 180 bari a na leru samo nesto malo skroz i skinuli pumpu i danas odnio kod hidraulicara da je pregleda i kad je rasklopio unutra je bilo usjeceno ili sazujano za debljinu prsta, unutra je nesto bilo upalo vjerovatno neki zub posto sam nasao na magnetnim srafovima u mjenjacu da ima nekih dijelova sitnih. Tako da sam kupio novu pumpu kaze majstor ne moze se popravit stara. Izasla je 175 evrica i dok promijenim ulje u mjenjacu i moram jos promijenit semering na kardanu i filter hidraulike je 80 evrica i majstora tako da ce izac dosta skupo. Filter i semering sam narucio iz Italije sutra dolazi.




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us
 
Bitno je da ima dijelova, kako si naručio? Baš me to zanima jer i ja imam strani traktor pa bih volio da znam, ako nekad nešto zatreba?
 
Imam strica u svicerskoj i tamo ima radnja dijelova za landini i ja sam njemu poslao kopiju saobracajne i on ode i naruci preko njih i posalje meni za dva do tri dana dodje kod mene. A pumpu sam uzeo u Gradačcu kaze original je jbg dal je ili nije ne znam vazno da se sredi traktor da moze se ic u oranje.

Ako ti sta zatreba reci mi pa cu rec stricu tamo da vidi nije nikakav problem.

Malo je mastan motor ali to pusta na glavi motora otisao dihtung, ali ne vidi se da kaplje ispod njega tako da je to neprimijetno.
 
Meni ovo izgleda identično kao MF3060 ili 3065 (prije on zbog turbine) ofarban u plavo a ako je tako, onda se zna koje su mane i prednosti.
 
Cijena jeste prilično jaka, komšija je prije nekih mjesec kupio MF3060 za 12.000E a mislim da je 91' ili 92' godište (imao je doduše problema posle kupovine, morao je remontovati cilindre hidraulike i nešto oko mjenjača). Ovaj Carraro od istog prodavca djeluje OK. Meni je tako prošle godine izmakao fantastičan Landini 7880 iz 89' isto za 13.500KM, bio traktor kao san, kad sam saznao da se prodaje dok sam otišao da ga pogledam neko ga već kaparisao a imao dobre gume, ekstra kabina, original tegovi... :(
 
Ovaj je skup i star je dosta ja sam svog platio 26 000 KM, 95 ks, 95 godiste.

Ja bi prije rekao da je to MF nego landini.

Bas me zanima da li su i tada pravili powershift mjenjace posto u oglasu pise da ima powershift mjenjac, a 89 je godiste nesto mi je tu sumljivo.
 
I ja sam zadovoljan sa njim.
Kad smo isli da ga vidimo kakav je i dosli kod covjeka i kad ga je covjek upalio i istjerao iz garaze ja nisam mogao da vjerujem koliki je traktor i gume na njemu. Sve mi je to bilo ogromno (imao sam Zetora 6340, on je bio puno manji od ovog) i odmah mi se svidio na prvi pogled i ja sam navalio da ga kupimo. Trazili smo mi od 80-ak konja, i na kraju ne zalim sto smo ga kupili razilka izmedju Zetora i njega je ogormna u snazi. Ovaj bas moze povuc. Najvise smo ga kupili zbog toga kad idemo da nasijecemo drva za zimu brdo nam je toliko da fergo ne moze sam da uzadje uz brdo. Zemlja neka ilovaca tu stalno vlazno. Sad se ne brinem nista da cu zapasti negdje.
Dok smo imali fergu tata je sva drva morao da iznese na ledjima i to ga je najvise stimulisalo da ga kupi.
:ppozdrav:
 
Moze ovde u nasoj zemlji kod tebe i kod mene, a npr u Crnjelovu 40 km dalje od mene je zemlja ista kao kod clana Mityoo traktor se nece ukopat prije ce se ugasit ima dobar grip. 577 jedva vuce 757.2 sto bi reko moj prijatelj oce izgori kolko mu je tesko.

---------- Poruka napisana 12-12-11 u 22:33 ---------- Prethodna poruka je 11-12-11 at 22:19 ----------

Joj jesam se danas iznerviro kad mi je bio majstor. U petak sam kupio hidraulicnu pumpu novu i danas dosao majstor da je postavi,a on je navodno medju boljim u okolini. Tamo gdje sam kupio covjek mi rekao da ne zavrnem sva crijeva na pumpu odmah nego da se ozraci pa onda tek da dotegnem crijevo i ovaj danas je postavio pumpu i poceo da zavrce crijeva na pumpu, a ja njemu onda kazem sta mi je taj prodavac rekao kako da uradim kad on meni kaze neka nema veze moze i ovako kako je on htio al nije ozracio na pumpi vec na holenderu na nekoj cijevi. Kaze on da upalim traktor i kad sam upalio cuo se takav zvuk ko da oce pumpa da ekplodira nesto ko da se napinje i umalo da ne ugasi traktor i ja ugasim i nesto je jos radio. Opet ja upalim kad opet isto oce pumpa pukne i prestade taj zvuk. Uzmemo mi izmjerimo pritisak i na 2000 o/min on pokazuje 180 bari, a na leru ne pokazije skoro nikako pritiska isto kao sto je stara pokazivala. Kaze on otisla pumpa opet, kad se nisam slogirao. Ajd skinemo mi pumpu odnesem opet kod onog sto sam je kupio od njega i kaze doce sutra on i njegovi majstori da postave. I sad ne znam sta ce bit za placanje ako ne mognu popravit ovu novu. Bice belaja.
 
Onda naplati tom pametnjakoviću što ti je tako stručno monritao tu pumpu, ako treba i motkom mu naplati.::jako_besan::
 
Nazad
Vrh