Kukuruz 2023

I ja imam takav utisak, i to da sam ja možda nešto zeznuo jer sam ga rastavljao.
Čak se sam pitam da nije možda se puž istrošio, ali stvarno nije mnogo radio.
 
mislim da je 2,3kw nemoj da mi verujes tacno.. ma ovaj vuce odlicno.. ja ga zatrpam psenicom po dva metra kad kipujem ma kakvi za cas napravi rupu koliko vuce brzo...

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
I ja imam takav utisak, i to da sam ja možda nešto zeznuo jer sam ga rastavljao.
Čak se sam pitam da nije možda se puž istrošio, ali stvarno nije mnogo radio.
jel ti spirala iz dva dela unutra? ako jeste ja sam moju skidao ona na sredini se spaja sa drugim delom i tu mora da se gleda kako se uklapa.. mislio ovaj manji sam rastavljao ali to je isti proizvodjac

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Ja bi trebalo da uzmem fi-175 9m 4kw motor Sigma Mol pa zato pitam. Ovaj bi trebao nešto brže da radi.
 
kazem ti punim kadu s njim za nepuna 2 sata,ako direkt iz hale idem zaronim ga viljuskar gura i lopatamo naas troje i ovaj kraci stoji na drugu gomilu i samo ga pomeram on puni plus

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
jel ti spirala iz dva dela unutra? ako jeste ja sam moju skidao ona na sredini se spaja sa drugim delom i tu mora da se gleda kako se uklapa.. mislio ovaj manji sam rastavljao ali to je isti proizvodjac

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
Jeste iz dva dela. I rastavljan je. Imam utisak kao da je neki odbojnik spao na sastavu. Radi, ne melje nista, ali vuče slabije. Prokić proizvodnja.
 
Jeste iz dva dela. I rastavljan je. Imam utisak kao da je neki odbojnik spao na sastavu. Radi, ne melje nista, ali vuče slabije. Prokić proizvodnja.
o tome ti pricam,ja sam skidao i taj deo gde se sastavljaju se rasljokao imao lufta pa smo varili... nisu vukle istovremeno obe vec jedna bila brza to tebe zeza..

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Meni pravio covek selo Dublje kod Trstenika,oba sam kod njega uzeo i prezadovoljan sam...

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Proverite i naspanovanost kaiseva.. Meni ove godine poceo sa kukuruzom malo da trokira kad se dobro napuni, kaze burazer sigurno upala neka kocanjka pa glavi negde. Popnem se ja gore on proklizava, nije naspanovan dovoljno. Krenem da spanujem i ispadne mi sraf sa loze, nema dalje 😂 Uzmem pajser, parce gvozdja 8-10 mm debljine, naspanujem i podbacim parce, privezem ga i ukljucimo. Istovarao je kao prve sezone 😂
To cu sad preko zime da resavam i da napravim da moze jos malo da se naspanuje, kaisevi jesu nategljeni ali nisu dotrajali za zamenu..
 
Cenovnici, novi, semenskih kuca neobecavaju da ce se iduce godine sejati puno kukuruza.
Svi su poskupeli za oko 10ak %.
Cemu se oni nadaju?
 
......
650c54a3c5bfc0dad36506272f017418.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Kupio sam je 2020 te, tada je bila 1100 eura i odlična je spirala izvuče zmajevku za 20 minuta, fi 175 dužina 9 metara odlično se gadja sa fi 120 mm šiberima na prikolici oni su joj taman.
Ove godine imao sam 9911 i 9300 hibride, 9300 je popadao na nekim parcelama i tu je bio za tonu manji prinos nego gde je ostao uspravan, vlaga je bila svugde 14% do 14,5%
Jedino što me razočaralo puna zmajevka je merila oko 7500 kg sa 9300 hibridom, da li hektolitar ima veze sa fao grupom zrenja? Da li je hektolitar veći kod kasnijih hibrida?
Mislio sam da će zbog pada cena naših proizvoda pasti i cene semenske robe ali oni ih još i podigli razredićemo setvu, inače ove godine probao da sejem na 21 i 22,5 cm nikakve razlike nije bilo u prinosu ...

IMG-20231015-040209-519.jpg
 
Poslednja izmena:
Do samog hibrida je.Nema veze sa fao grupom zrenja.Kod mene je 9241 fao 300 imao dosta veći hl u odnosu na 0164 fao 430.Naravno i 9911 ima odličan hl.
 
Nazad
Vrh