Kukuruz 2023

MOMOSARIC

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
23.433
Lokacija
Nožičko,Srbac;BiH
Jel ima nekih konkretnih stvari oko cijene sjemena i kolicina , ima li sta ozbiljno u pricama distributera da ce ozbiljno faliti sjemena ili je samo propaganda ? Konkretno mene zanima Pionir i Dekalb , ali eto i za druge ?
Jel neko nesto konkretno uplatio ili pazario ?
 
Jel ima nekih konkretnih stvari oko cijene sjemena i kolicina , ima li sta ozbiljno u pricama distributera da ce ozbiljno faliti sjemena ili je samo propaganda ? Konkretno mene zanima Pionir i Dekalb , ali eto i za druge ?
Jel neko nesto konkretno uplatio ili pazario ?
Prvo dobro se vratio. :bravo: :bravo: Sto se tice semena nije bilo konkretne nabavke, ali sam dobio obavestenje da najavim koje kolicine i koji hibridi mi trebaju jer ih navodno nece biti u dovoljnim kolicinama.
 
Koliko sam ja cuo semna ce biti, al nece biti bas onog kojeg mi hocemo. Vec godinama se forsira ranija porudzbina, sto je donekle ok. Svako bar okvirno zna neku kolicinu i moze da priblizno naruci sta mu treba. U poslednjih 10 godina nije nista specijalno novo tako da je i izbor laksi 🙃
 
Evo onih cijenovnika sto su kruzili netom za Pionir i Dekalb

dabfb0d90f356060376b534599c8407b.jpg
d9847cbd6fa5e48ccc1496919aebff96.jpg
 
Drugari sta bi ste preporucili za skidanje u zrnu od hibrida, za sada sejem samo dkc 5075 5068 i 4717, pionir ove godine preskacem, kakva su vam iskustva sa kws, rwa, lidea ?

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Ove godine ide na suncokret i repista.
Zaorano oko 145kg/kj 6/24/12 tj islo je od 130 do 150 kako je gde ispadalo. Ici ce i do 150kg ureje to zavisi od njene cene.
Sortiment ne menjamo ostaje sve ZP.
 
Ове године најефтиније хибриде од Декалба и Пионира...

Ипак на мом терену за њих нема премца...
Буде ту и тамо по неки хибрид који може да им парира, али нисам толико богат да се коцкам...
 
Ja ko pijan plota,dkc 5031, proba sam 5068,5075 tu su i oni ali po mome 5031 bolja vlaga

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Standardno sejem DKC. Ove godine 4351 i za probu 4391. Imao sam ih paralelno posejane na tri različite parcele, naravno nisam vagao posebno ali je po nivou zrna u bunkeru, 4351 značajno bolji hibrid od 4391 iako cena semena to ne govori. S obzirom da je prinos bio izuzetan za ovogodišnje uslove mislim i da je zaključak o međusobnom odnosu ova dva hibrida relevantan. Za 2023 sam uspeo obezbediti 4351 ali nažalost, narednih godina neće ga više biti u prodaji.
 
Nazad
Vrh