Kukuruz 2014

Gde ima 15 tona :osmeh:suvog zrna po hektaru?Kod mene u kraju ko nabode 6 tona suvog zrna taj je teski rekorder.

Znaci i dalje se tvrdi da je isplatljivije sejati kukuruz na cenu od 9 dinara u odnosu na psenicu i 18 din.
Strpljivo cekam setvu psenice i pratim sta se pise u adekvatnoj temi.:osmeh:

- - - - - - - - - -


Pa kako gde,znam da ce biti u Crepaji 100 %:haha:
 
Ja bih pre rekao da će prinosi biti poput onih iz 2011, ne mnogo veći, ali će zato vlaga biti katastrofa. Kada nam uzmu meru na otkupnom mestu, čistog JUS-a za naplatu neće biti ni kao te rodne 2011.
 
Ne zvanicna informacija direktora zadruge da ce cena kukuruza biti 12 din,eto to sam cuo pre neki dan.

- - - - - - - - - -

Ne zvanicna informacija direktora zadruge da ce cena kukuruza biti 12 din,eto to sam cuo pre neki dan.Tesla druze neki kazu proslo je vreme beraca i branja u klipu mozda za neke jesta al ja sam mog remontovao komplet i ne pada mi napamet da ga prodajem,a imacu posla ove god samo tako bas iz razloga vlage,dok odbiju susenje,primese izacice na 8 din,jedino Bog da nam pomogne i da upece sunce.
 
Kod mene neki masovno krune sa 30%i navise vlage neko u Backom Petrovom Selu kupuje kukuruz za silazu cena valjda 9,6 din plus pdv

Ova informacija je tačna, otkupljuje se kukuruz u zrnu sa vlagom većom od 30%. Svake godine otkupe određenu količinu koju nakon mlevenja čekićarima siliraju za sopstvene potrebe na farmi svinja.
 
prinos kukuruza u regionu glavne proizvodnje nista veci od prosecnog. lupetanja o 15 t. po hektaru ,zabrinula bi cak i francuze sa mnogo ozbiljnijim proizvodnim kapacitetima. mi sa 1200000 h. pod kukuruzom imali bi logicno 18000000 t. :haha:. sta reci:haha: ?
Dobar komentar, u mom kraju od kako je posijan kukuruz nije bilo 5 dana da kisa ne padne tako da od extra roda nema nista, koliko god mu smeta susa negodimu ni previse kise, jednostavno dozivjelo je sok, daleko veci rod sam imao 2010.
 
Uvek kažem ne dao ga bog nikome.U ataru su parcele zahvaćene crvenilom u procentima i do 100%.Nema imunog hibrida.
 
Planiram da otvorim temu kukuruz 2015 , i da većinu svojih kukuruza prebacim odma u tu temu , pošto će se iz raznoraznih razloga izgleda vršiti nagodinu . Nije nikakva šala , još preračunavam i dok se iskristališe situacija oko cijene u žetvi , cijene sušenja , skladištenja ,vlažnosti zemljišta , al postoji šansa da odlučim da ostavim kukuruz na njivi do daljnjeg . Ako ništa daću mali doprinos "neobaranju" cijene.
 
Момо, зар не мислиш да би неко могао оборити цену твојим кукурузом??:osmeh:
Овде код нас и у околини то постала редовна појава, журимо сви да што пре скинемо да неби неко други то урадио пре нас, шта би било до пролећа не смем ни да замислим.
 
Nazad
Vrh