Kukuruz 2014

Najgori od sviju taj pionirac čak je i sejmo domaće bolji,a i modifikovan je,pritom je i od neprijatelja je belosvetskog,verovatno i kontaminiran :haha:
 
Ciji god da je nije se bas proslavio , pasanac mi se osvonjio kad je video kakav mi je kukuruz u kotobanji a ja sam sejao samo domace hibride.
 
QScan12292014_223215.jpg
ovo je bio moj skromni ogled,sa skromnim đubrenjem,pretrpeo svakakve diverzije raznih životinja :osmeh:
A i nije neka extra zemlja,jer sam na extra zemlji P9911 imao preko 8t/kj,sa istom agrotehnikom
 
Poslednja izmena:
Svaka cast Becarina! Takvi prinosi su stvarno za pohvalu! Sta si koristio od djubriva i u kojoj kolicini?

Odokativno: PK oko 300 kg/ha + nešto UREA-e zaorano, oko 300 kg/ha NPK 3x15 + malo UREA-e u pripremi, KAN-a jače od 200 kg/ha na dva puta i folijarna prihrana NPK+ stim. rasta isto dva puta. Gnojidba je jača uglavnom zbog vrlo slabe (da ne kažem nikakve) dugogodišnje gnojidbe prethodnog arendaša (prvi put radim tu njivu ove godine, jel).
 
Konačni rezultati pionira 9911 akva maks,
-u jesen pod brazdu 100kg mapa i 100kg 3*15 po jutru
-pre setve 150 kg ureje po jutru
-sejano 31.marta na 18,5cm
-prskano ekvipom pola doze i laudisom
-jednom špartano
Prinos kukuruza gde je pred usev soja je 7430kg sa 17%vlage.Prinos kukuruza gde je predusev kukuruz i gde ga je pokosila zlatica je 7260kg sa 18,2%vlage.Kada se svede na jus sa troškovima sušenja na prvoj parceli mi ostaje čisto 6520kg po jutru dok na drugoj parceli imam okruglo 6000kg.Troškovi po jutru su mi 433 evra.Krajnji sud o hibridu nije povoljan jer je morao brže da otpušta vlagu,njemu je stabljika juče još bila pri dnu zelena.Cena po kojoj ću biti spreman da prodam kukuruz je 16 dinara sa pdv-om.Od ove godine sam očekivao više.

Danas prodao kukuruz po 16 dinara sa pdv-om. Srednji kurs evra 21.10.2014. je bio 119,60,danas je 120,50 dinara.Pošto radim u Banci imam mogućnost evre da kupim po srednjem kursu:osmeh:.
 
Nazad
Vrh