Kukuruz 2014

IMT577dv,imas li na Paku ponegde dva klipa ili sve jedan?
Na ovoj parceli na velikoj vecini biljaka poteralo je dva klipa ali na 70% biljaka nije uspeo da se razvije drugi. Na ostatku je klip upola manji od glavnog. A imam drugu parcelu koja djubrena stajnjakom ( da sam bio vidovit da znam da ce ovolika kisa da posejem na 18-19 Bog da me vidi ) tu vec ima dosta biljaka koje su isterala po dva dobra klipa. Sve u svemu dobar je Pako. Mada ce ove godine zbog povoljnih uslova ove kasnije FAO grupe da daju veci prinos od njega, ali po onome sto sam pratio da je susna godina garantujem da bi bio bolji od kasnijih hibrida
 
I kod mene je slicno.Na parceli gde ga voda nije ubila,svaka 5,6 biljka ima 2 klipa,a na drugoj(na obe izvlacne stajnjak) gde je vise lezala voda zametnuo drugi na 80%,ali samo je ponegde isterao mali.Moj je posijan na 24.8,moglo je gusce ali sta da je bila godina kao prosle dve,i ovo je dobra gustina.Mislim da cu ga i dogodine sejati,samo ako nadjem uvozno seme,posto je energija klijanja u stresni uslovima to sam se uverio ove godine mnogo bolja nego nasa dorada.
 
Poslednja izmena:
Danas mi bili procenitelji iz osiguranja za kukuruz sto ga je tukao grad. Procenjena steta na 8%. Ja nisam isao na njivu da vidim kukuruz od tog dogadjaja, vec je tata isao. Kad sam bio pre 15ak dana video sam da skoro svaki tera po dva klipa, ali nestizem da odem da vidim kako sad izgleda posle grada:ppozdrav:
 
Sta sam primetio ove godine kod mene na kukuruzu. Samo vrlo rani hibridi su uspeli da izguraju po dva klipa i to tamo gde iz nekog razloga postoje veci razmak izmedju biljaka, dok kod kasnijuh fao grupa uglavnom je taj drugi zakrzljao i iznosi u proseku oko 10-20 % od onog pravog. Prosto nije se oplodio do kraja vec samo prvu trecinu. Retko koji da je i drugi kao prvi ili blizu njega pa cak i tamo gde fali sklop.
Na t-56(fao700),sejan na 28,na 90% biljaka ima po 2 normalna klipa.
 
Ja sam vec pisao, po dva klipa iste velicine samo imam na fao 400 gde je sejano na 24cm i nije nikao kako treba, na 600 grupi na 24 cm samo po negde drugi klip i on manji.Vi sto imate po dva klipa okomisajte, mozda se i iznenadite velicinom tih drugih, ako neko moze da dokumentuje fotografijom iz dubine njive u regularnom sklopu bio bih mu neizmerno zahvalan...
 
Opa ...počeli se obarati rekordi ranije nego što sam mislio.Ja mislio da će te tek za 20 dana početi da se frljate ,a vi već udri.Cena od 9 rsd je onda sasvim zadovoljavajuća.
 
Kod mene neki masovno krune sa 30%i navise vlage neko u Backom Petrovom Selu kupuje kukuruz za silazu cena valjda 9,6 din plus pdv
 
Info je tacna posto me juce jedan lik zvao da mu krunim kukuruz i mislio sam da se sali ali posle sam proverio i sve je tacno.Do 36% vlage kupuju tel kel
 
Evo ja pozivam sve izvoznike,otkupljivače,prerađivače da ne plaćaju više od 9rsd sa pdv-om po kilogramu kukuruza.Toliko je rodilo da će se morati prodavati jel nema se gde smestiti.Zbog ogromnog pa čak i abnormalnog roda poljoprivrednici će pristati na cenu od 9rsd bez buna i pobuna.Setvene površine se ni sa 9rsd neće smanjiti jer se već nema šta drugo od kultura sejati pošto smanjujemo suncokret,pšenicu....
Pa takođe ih obaveštavam da sa 15t suvog zrna po hektaru i sa cenom od 9rsd imamo odličnu računicu.Unapred im i zahvaljujem na velikodušnoj ceni ukoliko usliše moj poziv.
 
Ovi sto otkupljuju sam cuo da ceo dan sede pored racunara i samo prate sta se pise na poljoinfo i da na osnovu poljoninfa i teme o kukuruzu prave cenu,tako da pazite sta pricate i zidovi imaju usi.Samo tiho da ne saznaju koliki su klipovi .hahahaaa koji ste indijanci ko bre prati ovo sem nekolicina nas zaludih poljoprivrednika koji kada padne kisa nemaju sta da rade a ni nemaju neku zanimaciju u zivotu.
 
Ako bude 9 din, o čas posla ću u peć da ubacim gorionik za pelet, i ima da se grejem ::suncanje::, i jeftinije me izađe nego sojine bale+loženje.
 
Pa takođe ih obaveštavam da sa 15t suvog zrna po hektaru i sa cenom od 9rsd imamo odličnu računicu.
Gde ima 15 tona :osmeh:suvog zrna po hektaru?Kod mene u kraju ko nabode 6 tona suvog zrna taj je teski rekorder.

Znaci i dalje se tvrdi da je isplatljivije sejati kukuruz na cenu od 9 dinara u odnosu na psenicu i 18 din.
Strpljivo cekam setvu psenice i pratim sta se pise u adekvatnoj temi.:osmeh:

- - - - - - - - - -

6000kg ma neka je i 7000kg suvog zrna x 10 din=70000din=600eur.
Ima smisla sejati kukuruz,debela je tu zarada:haha:
 
prinos kukuruza u regionu glavne proizvodnje nista veci od prosecnog. lupetanja o 15 t. po hektaru ,zabrinula bi cak i francuze sa mnogo ozbiljnijim proizvodnim kapacitetima. mi sa 1200000 h. pod kukuruzom imali bi logicno 18000000 t. :haha:. sta reci:haha: ?
 
Nazad
Vrh