Kukuruz 2014

Dzaba trositi tastatru ove godine. Ko je radio posve naopako i kontra ,gledam klipovi se otegli .Cak i u koga ima trave imat ce dobar rod. DALI DKC Pioner ili ZP ,NS svi su dobri .
Na muci se poznaju junaci a to su bil prethodne godine.
 
Opet bolje 8 t po 20 nego lane i preklane 2 i 3 t. po 35.
Mislim da tvoj DKC I Pioner kao i moj Singenta i pioner nece praviti razliku u odnosu na npr AS. ov god kao sto je bilo prethodnih. A platili smo dosta skuplj seme.
 
LG Antiss
img2139.jpg
 
Spasoje , potpuno se slažem , ove godine neće biti razlike u prosjeku od hibrida do hibrida , niti treba izvlačiti neke zaključke . Kad se vozim kroz selo i polja , a tako je svagdje , sve se zeleni i svi kukuruzi ko zid , al ko je mogo znati ?
 
Dzaba trositi tastatru ove godine. Ko je radio posve naopako i kontra ,gledam klipovi se otegli .Cak i u koga ima trave imat ce dobar rod. DALI DKC Pioner ili ZP ,NS svi su dobri .


Ne bih se tako lako slozio sa ovim, mislim da ce u prinosu i te kako biti razlike ko je radio punu agrotehniku i tamo gde se skrtarilo, ja sam imam razlike gde sam isao NPK a gde sam pokusao da ustedim, da ne pricam o preporukama za sklop biljaka, mislim da su opet strane kuce u prednosti jer su njihove preporuke dosta veci broj biljaka po jedinici povrsine.
Ja sam isao sklop od 16-28 cm , fao 300-700, i samo obodni redovi imaju po 2 klipa kada udjem u njivu samo na ponekom hibridu najvise 20% sa po 2 klipa, i bas bih voleo da vidim slike ovih koji imaju po 2 i 3 klipa po stabljici u punom sklopu, nije da neverujem, ali...
 
Taj 666 ove godine se neće osušiti na pristojnu vlagu,biće sušenje pola-pola,a posle pitaj publiku,a može biti da će trebati i pomoć prijatelja :ppozdrav:
 
Gledam ove Pioneere sa ovim njihovim AQUAmax hibridima i tehnologijom da utrose manje vode, i vec zamisljam njihov menadzment sledece godine sa AQUAmin hibridima za podvodna podrucja Srbije!!!
:ideja::ideja::ideja:
 
Nazad
Vrh