Kukuruz 2014

I ja sam hteo da donesem koi klip da ga uslikam i ovde postavim ali mi nije uspelo,a radi se o tome da ni pozadi a ni u gepeku nije mogao da stane a greota bi bila da ga lomim na pola a hteo sam da probam da ga stavim na prikolicu ali je tast bio po detelinu tako da i to propade e sad se dogovorih sa ortakom da donesemo klipove kamionom pa odmah postavljam slike :osmeh:
 
Savato i kod mene je tako na pojedinim parcelama zlatica ošišala vrhove da su ostali prazni ali nije strašno.

Gagi neda se zepejac.:osmeh:
 
I ja sam hteo da donesem koi klip da ga uslikam i ovde postavim ali mi nije uspelo,a radi se o tome da ni pozadi a ni u gepeku nije mogao da stane a greota bi bila da ga lomim na pola a hteo sam da probam da ga stavim na prikolicu ali je tast bio po detelinu tako da i to propade e sad se dogovorih sa ortakom da donesemo klipove kamionom pa odmah postavljam slike :osmeh:

Nije valjda toliko veliki da ni pozadi nije mogao da ti stane a ni u gepek???:osmeh:
 
Burazeri i komsija presevali njive i posejali AS31,to je FAO380 srednje rani,ono je teska beda od kukuruza,stabljika tanka,tanka ko cigara,nesme vrabac da sleti na kukuruz a klipovi komedija mali po 2 kom.Ma nije ni za silazu.Pored burazerove njive sa 31-com njiva sa 640,koja razlika!!
 
Ovo što pričate za zlaticu i neispunjen vrh klipa nebi se složio . Svila ili brada ili kako god ima po jednu nit za svako zrno . Kad se oplodi bilo koja nit to zrno na koje je spojena je oplodjeno , ako slučjano zlatica posiječe nit , to zrno neće biti oplodjeno . Nema šanse da ona redom posiječe samo vlati od gornjih zrna . Stvar je u tome da se oplodjena zrna "pune" odozdo nagore , vrh ostane neispunjen ako nestane vlage,azota, svjetlosti , temperature ili ako mehanički bude prekinut dovod materija , ali isto tako postoje hibridi (npr dkc 6089) koji genetski imaju nezavršen vrh . Bez obzira , sve su pretpostavke , samo vaga na kraju kažekoji je bolji.
 
Burazeri i komsija presevali njive i posejali AS31,to je FAO380 srednje rani,ono je teska beda od kukuruza,stabljika tanka,tanka ko cigara,nesme vrabac da sleti na kukuruz a klipovi komedija mali po 2 kom.Ma nije ni za silazu.Pored burazerove njive sa 31-com njiva sa 640,koja razlika!!
Njegova kukuruzva vise podseca na sirak ne na kukuruz,imao sam priliku to da vidim I kod nas je sadjen najvise zbog fao rupe u presejavanu to se naslo i to ljudi sadili sta ce a smesan I za viditi
 
DKC 5222 sejan 16.04.2014.
2014-08-16-131110.jpg
2014-08-16-131209.jpg
2014-08-16-131258.jpg
 
Levo je ZP427, desno NS640. NS640 skoro svaka biljka ima po 2 klipa, dok je na ZP-u po jedan. Mozda zbog toga sto je njiva sa hibridom NS dobila stajnjak. ZP427 je ispunio ocekivanja. (nisam birao klipove vec sam isao nasumice)

img20140817181330.jpg
 
Danas mi drug kaže da njegov Pioneer 1114 nije završio vrhove klipa. Ako sam dobro razumeo gornjih 2-3 cm je bez zrna. Inače je zadovoljan klipovima...
 
Кад је већ реч о завршетку клипа:
14082014.jpg

Парцела између Србобрана и Сирига, 1. класа, 150кг/кј урее у пролеће, сејан 02.04.2014.
Разлог бих и ја волео да знам, мислим да је бар 60% њиве овакво.
НС сорта је у питању, не знам тачно која је овај клип јер нема никакве разлике, а три сорте су на једној парцели.
Хвата га и мало црвенила са краја.
 
Vidi se da se zrna postepeno smanjuju i postaju prazna , tj ona poluprazna pri vrhu su oplodjena ali nisu puna , još može da se povuče unazad i da se isprazne još red ili dva kao što mogu da se i napune . Može ono da bude i zbog oplodnje , a i zbog oblačnih dana nakon oplodnje , al ovo bar meni liči na "nestanak goriva" tj azota , bez obzira što je dobio dovoljno , ipak kiša ispire azot , a bilo je fala bogu i previše.
Kako izgledaju donji listovi ?
 
Nazad
Vrh