Kukuruz 2014

Ne znam da li pri toj proceni prinosa uzima te u obzir i radman zrna kao i gustinu u samom zrnu. KWS je poznat kao hibrid koji ima monstruozno velike biljke, ali isto tako i veliku cuku (cokanj, sapurinu, sapuriku).
2nhjdj8.jpg


- - - - - - - - - -

nvth21.jpg
 
Ovaj paćenik evo 4. put ove godine potopljen . Bio totalno ispod vode 2+1+4 dana , a sada u avgustu ponovo izlivanje rijeke?? . Sada mu valjda nemože ništa osim ovog na uzglavnici manjeg koji je i presijan . Pored svega trebalo bi da bude dobar rod , i da dobije značku narodnog heroja . Inače dkc 6089. ( a da , tukao ga je i led)

[video=youtube_share;tnidz4-s-N4]http://youtu.be/tnidz4-s-N4?list=UUa27W8xz4_ulNPg33F6lAKA[/video]
 
Momo svaka cast sto je uspeo da se odrzi, bas mi je zao sto ga voda plavi, zar nisi mogao da nekako pregradis ili pustis plug???
 
Rijeka ovog tipa kad poplavi potopi sve nezštićeno područje stotine kv km , nema tu nikakvog pregradjivanja . kako kažu stariji Vrbas izliva svake 4. godine u prosjeku , a ove godine 4 puta . Tu zbog toga uglavnom svi siju samo kukuruz svake godine . Pored tog svega da mi je sva zemlja tu , bilo bi dobro , tu je teško imati manje od 10t kukuruza , čudo jedno.
 
I ja se bavio malo slikanjem, mada ove godine skoro i nema losih kukuruza. Obisao sam skoro ceo atar, na vrlo malom broju parcela je kukuruz los i to su verovatno krivi domacini. Cak i gde je presejano pored Morave u odlicnom su stanju, malo kasne ali jbg.

AS 72 levo i desno NS 6030
as-i-ns.jpg


as-i-ns2.jpg


Syngenta Pako

pako.jpg


pako2.jpg


Nestala mi baterija pa nisam slikao Mikado, AS 160 i AS 66
 
Svaka cast, A mene zanima As 160 :osmeh:

Dobar je AS 160. Polovina parcele koja je djubrena stajnjakom jesenas biljka je visine preko 3,5m i gura 2 dobra klipa, a polovina koja nije djubrena stajnjakom vec samo ureom u prolece biljke su malo manje i tu su negde oko 3m i imaju jedan odlican klip i jedan zaostali. Sve u svemu bice dobre silaze :osmeh:
Ukoliko prolazim ubrzo tamo ponovo slikacu
 
Prolazi obavezno narocito me zanima to sa stajnjakom.. :osmeh: A tamo gde si bacao stajnjak jesi samo njega ili??
 
I mi nismo bolji sa crvenilom,svakim danom sve vise njiva crveni,i to uglavnom pionir,nase sorte slabije,sta ce biti do kraja ne znamo.
 
Samo nije svaki crveni list - crvenilo. Oće neki hibridi da pocrvene listove , npr poneki sindžentin , a oće i da pocrvene listovi koji su pretrpjeli neko fizičko oštećenje , npr led ili gaženje.
 
Nazad
Vrh