Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Slažem se sa tobom Branko, ali ja sam imao iskustva da sam prošle godine sejao F02 oko 5-og aprila (meni) a prijatelju R10 25. aprila. 20-septembar ja sam imao vlagu 15%, a on 18%... Ja lično volim više raniju setvu...

Inače danas smo za probu posejali 1 kj A79 pionira...
Ovo ima logike da ranija setva znači manja vlaga u žetvi, mada na samu vlagu prilikom žetve utiče i razmak billjaka prilikom setve , što su biljke gušće posejane vlaga je manja ( rađeni su mini ogledi po tom pitanju )
 
Kako se izborite protiv korova u ranoj setvi .Bojim se da ne zahladi i kuku. slabo ide herbicidi zbog hladnoće i nedostatka vlage ne odrrade kvalitetno a korov raste.Zar nije sigurnije sejati kaa otopli jer će biljka kukuruza brzo preći u fazu intezivnog porasta i uz pomoć he4rbicida slakoćom pobediti korov .Naravno nemože on stići onaj iz rane setve. Druga stvar : za mene je najvažnije pravilo da kukuruz nikne sav u okviru dan dva a ne da jadan 40 % nikne a ostalo smetne pa čeka kišu koja nedodje 15 dana . Mislim da ovi što su seju ovih dana neće moći da obezbede uslove za 100% nicanje jedino ako dobro natopi kiša .Verovatno nisu smeli ići na dublju setvu zbog rane setve i straha od zahladjenja.To je opet samo moje mišljenje jer sam nekoliko puta imao baš probleme sa nejednakim nicanjem i onaj što je kasnije nicao nikad nije dostigao punu formu ,ostao je mali i zelen...(čaorak)
 
ja sam juce posijao 2,9ha a sutra cu isto 2ha naravno usluzno
mada se necu baviti ni sa svojom sjetvom iako mi djeluje rano
 
Ja cu ovih dana da proverim kako napreduje list od dude ako je vec toliki kao pacovo uho onda mozemo krenuti sa setvom.To je meni jedan stari paor rekao pre par godina da uvek gledam to i necu pogresiti,dosad i nisam.Tu do 10 aprila sam uvek posejao
 
Semafor 20 ST je nesistemični insekticid za tretman semena kukuruza i suncokreta neposredno pre setve radi zaštite od zemljišnih štetočina. Ne deluje na insekte koji oštećuju nadzemni deo useva. Ima određeno repelentno delovanje na ptice ako se koristi u povećanim dozama.
pa i nije neko srečno rešenje polovično deluje nije seme zaštičeno od pipe nego samo od ptica i podzemne gamadi
 
Danas posejano 7 kj kukuruza 4 kj DKC 5783 i 3 kj Pionir F38... DKC na 18,2cm, a Pionir na 19,6cm...

Za vikend planiramo ostalo, jer treba da ga izfuradanišemo...
 
jel sejao neko pionir d79? ja kupio 9 vrece ali me najvise interesuje koliko rodi sa navodjavanjem posejan na 18cm... hvala unapred :bravo:
 
Danas doneo seme i izbor za 2012 je sledeći
Pioneer D11, A46, T56 - za berbu
KWS Kitty, Kermess, Grecale- za silazu i berbu
LG Agrister, 25,33- za zrno
AS 72 i 160 - za berbu i silažu
Syngenta Helico i Sycora - za zrno.
Interesantna stvar da je T56 Made in USA.
 
Moj izbor za ovu godinu je
Pionir F02, K67, T56, P12
Kws Kermess, 3381
Syngenta Helico, Sycora
Ns 640
Zp 684 ultra, 666
Agris 83
BC 678
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh