Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja ga koristio prošle godine u bočicamaod 50 ml. na vrećicu.Dobar insekticid ali ovo što kaže @pidikanac da ima odredjena repelantna svojstva ja se ne slažem (doduše nisam išao pojačane doze) . Na uvratinama ipokraj medja sve fazan povadio.Zato tražim SAMO ,ISKLJUČIVO,DEFINITIVNO ,mESUROL.
 
Ove godine cu sejati samo 3 hibrida.... Danas sam uzeo AS 160 za silazu, i Sycoru za berbu u klipu.... Jos se ramisljam oko treceg hibrida, mozda probam Agrimaxovu zonu....
 
Prvi put sam ga sejao prošle godine i zadovoljan sam bio, s' obzirom na sušu i da nisam bacio gram đubriva, imao sam oko 4t/kj zrna.
 
Plodna zemlja Matiću i čista njiva, redovno dobro đubreno prethodnih godina, zakačila kiša kad treba i eto ga.
 
ove godine ću prvi put sejati najverovatnije kukuruz na kukuruz 10ha
pa dali neko ima iskustva šta činiti u tom slučaju
pre toga mi je bio kukuruz svake treće godine
 
Samo ti uradi što je do tebe, i nema brige. Neće biti kukuruz kao posle soje, ali će biti jako dobar.
 
Pa šta ima čudno , mnogi ovde siju dosta godina zaredom , mi imamo po deset petnest godina zaredom samo kukuruz , pa nevidim neku veću razliku (osim poslije soje malo bolji) . Prošle godine je svagdje podbacio i gdje se ponavlja i ne ponavlja. Diabrotica se pojavila tek prošle godine i bilo je svagdje.
Što kaže lala prve godine ništa a poslije malo više pažnje na bubice.
Još treba obratiti pažnju kolki je bio prinos prošle godine , ako je bio dobar treba hranu nadoknaditi , ne štediti .Mali problem mogu praviti ostaci u redovima ako nije dobro preradjeno , isitnjeno ili zaorano.
 
Smije li se sjeme tretirati Furadanom sad a da sijem za eventualno 10-15 dana? Ne znam kakvo će vrijeme biti u narednom periodu, računam da će sjetva biti u spomenutom vremenskom roku a volio bih da iskoristim ovo lijepo toplo vrijeme da se sjeme dobro osuši.
 
Nemoj bez potrebe da eksperimentišeš. Za tih 15 dana će isto biti sunca koje će to tretirano seme osušiti.
 
Mi sejemo 2 godine kukuruz, a posle toga trece godine menjamo kulturu, do sada nije bilo problema, nismo cak ni ponco koristili. Ove godine ce na 16ha biti trecu godinu za redom kukuruz, pa cemo videti kolika ce steta biti.

Pitanje, posle soje, sejacemo kukuruz, osnovno djubrivo nista jesenas, koliko bi bilo idealno, minimalno urea-e sada pred setvu ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh