Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Lepo receno Krlemrle, na silu ce da nam uvedu GM zitarice a vecini strucnjaka pa i meni i vama se ta ideja ne dopada uopste :
 
Priča o alfatoksinima je u stvari "zabrana izvoza" samo na drugi način. Sada će sastaviti priču kao, mi nismo zabranili izvoz već su drugi zabranili uvoz našeg kukuruza u njihove države.
 
I ja verujem da je ovo zabrana izvoza samo nesmeju da kažu inače bi se narod opet digo ,kako ona reče na dnevniku kukuruz ostaje za domaće potrebe ,ako je zaražen onda je zaražen valjda i za nas a ne samo za Italijane , ja sam moj prodao prekjuče po 24 din e sad dal sam se zezno videćemo uvek je bila ta igra živaca.
 
Dobro vece svim clanovima. Ja sam Milan i nov sam na ovom forumu. zamolio bih sve clanove koji imaju iskustvo sa kukuruzom FOKUS ULTRA. parcela na koju bih sadio je dosta zarazena pirevinom,a cuo sam da on moze da se prska i u cetvrto pero protiv pirevine. da li je to istina ili laz. pozdrav svima....
 
Dobro vece svim clanovima. Ja sam Milan i nov sam na ovom forumu. zamolio bih sve clanove koji imaju iskustvo sa kukuruzom FOKUS ULTRA. parcela na koju bih sadio je dosta zarazena pirevinom,a cuo sam da on moze da se prska i u cetvrto pero protiv pirevine. da li je to istina ili laz. pozdrav svima....
Prelistaj slobodno forum,nacices dosta o tome.
 
Kukuruz je NS 640 i 444 ZP 360 i 684, a herbicid Fokus, ne postoji ogranicenje u porastu kukuruza, moze od 2 lista pa do metlicenja.Za pirevinu 3 litra, a za zubacu 4litra po hektaru, ali kao sto rece Kis imas dosta o tome u temi o ultra hibridima.
 
hvala vam na pomoci,sad cu da listam i da potrazim. imam jos par pitanja vezanih za setvu kukuruza. da li moze da se poseje kukuruz na njivi koja nije obradjivana 15 god. ili moram prvo da poseje ovas,pa tek onda da sadim kukuruz? mozda su ova pitanja glupa,ali kad si mlad i kad nemas iskustvo a hoces da krenes sa projizvodnjom,onda te sve interesuje....

- - - - - - - - - -

hvala vam na pomoci,sad cu da listam i da potrazim. imam jos par pitanja vezanih za setvu kukuruza. da li moze da se poseje kukuruz na njivi koja nije obradjivana 15 god. ili moram prvo da poseje ovas,pa tek onda da sadim kukuruz? mozda su ova pitanja glupa,ali kad si mlad i kad nemas iskustvo a hoces da krenes sa projizvodnjom,onda te sve interesuje....
 
Moze da se seje,ako je prethodno uradjeno duboko zimsko oranje.
A ako je zemlja jos uvek u losem stanju(zaparlozena),onda posejati neku jaru strnjinu da bi se mogla koliko toliko dovesti u red.
Pa onda u toku leta prskati sa totalom,na jesen razbaciti dosta vestackog djubriva,pa duboko uzorati.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh