Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
imam jedan dzak F02 koji sam sadio 2010 i tretirano je Furadanom bilo jer je to sve pokupljeno iz masine i spakovano u tu vrecu. Stavio sam na klijanje i slijavost je 97% naime nisu ( jos ) nikla 3 najveca i najlepsa semena, sve ono gembavo i sitnije je niklo.Ponavljam bilo je tretirano jos 2010 sa Furadanom,tako da u mom slucaju nije uticalo na klijavost iako tako tretirano stoji dve godine
 
ja setvu planiram tek posle uskrsa,ili posle 7mog aprila,nisam bas za ranu setvu,moze jos da zahladi pa ce biti problema sa nicanjem.
 
Ja se lomim sta da radim. Da li da prvi u selu posejem, ili da pricekam jos 10tak dana...
 
Ako uspe egzibicija sa setvom oko 25 marta, hibrid fao 300-400 ima odlicne sanse da izbegne oprasivanje pre ekstremnih vrucina. Velika sansa da ga skidam dosta rano sa malom vlagom, itd
 
Ja takodje vodim neki duel sa samim sobom jer stvarno ne znam dal da krenem sa setvom ili ne. Jos nisam cuo da je iko posejao kod nas al me to ne zanima. Po dugorocnim vremenskim prognozama je sve idealno za setvu i kukuruza a i suncokreta jer u naredne dve nedelje je konstantno dobro vreme osim u Utorak 27.03. kad je temp. oko 13 stepeni i 1 Aprila kad je oko 10 stepeni. U svim ostalim danima je od 17 do 21 ili toplije. Meni se cini da nas zaj....va samo datum i nista drugo jer da je danas 15 April mislim da bismo svi sejali ko ludi pa makar bilo vani i 7 stepeni.
 
Da je 15 april bile bi male sanse da naidje hladan talas a i zemlja bi imala malo vecu temp.I kod nas su juce poceli setvu kukuruza.Ja pre 5-6 nemam nameru da krenem sa setvom,jedino ko hoce usluzno,jer ko se ispece na mleko i u jogurt duva.
 
Mislim da je jos zemlja hladna a to se po meni vidi na njivama gde je bio suncukret jer samorasti jos nije klijao.
 
Pre jedno dve tri godine jeda lik kod nas posejao 25 marta kukuruze i mogu vam reći da nije baš bilo za pohvalu što se tiče prinosa a i samog toka vegetacije ponaročito kad je nikao (a nikao posle tri nedelje) pa pozutio, kavi, nikad da krene.Ja pre prvog aprila neću ništa sejati a posle će mo da vidimo kakvo će vreme da bude od njega sve zavisi.
 
Ja posejao pre 12 dana kukuruz. Danas isao do njive, a on poceo vec da formira vrstu. Za par dana cu morati da ogradjujem njivu.
 
Kod mene se seje sve u 16.Poludeo narod.Čim jedan prođe sa sejalicom kroz selo odmah za njim i ostali.Sutra kreće uslužno sejanje.
 
Ako nastavi lepo vreme bice pametni ali ako bude zahladenja kako najavljuju moze da mu naskodi.Mislim da tu nemoze covek biti pametan.Ja cu jos sacekati malo.
 
Kod mene jos niko nije ni počeo da priprema sem par ljudi koji su imali proljetno oranje. Ne vjerujem da će neko posijati prije prve sedmice aprila, prošle godine su neki sijali već 25. marta pa su mnogo nagrabusili zbog 10 dana ledenih kiša i niskih temperatura koje su usledile nakon toga.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh