Krunjači kukuruza Čakovec

elektro motor ce meni biti sasvim dosta ako zmajevku za sat vremena nakruni ohohoo to je meni okej. Lim sa rupicama ima kod mene blizu ali je cena veca nego obicnog mislim da dva m2 kosta negde 8000 din nisam siguran ali vremeno cu i to da proverim, znam coveka stalno donosi profile za svasta sto mi treba. Ako budes imao vremena slikaj tvog izbliza da vidim kako je dojnje sito namesteno, danas sam probao onu malu lestvicu...hm nevalja opet izbaci dosta semena. Eva jos koja slika.. Pozdrav za ovu godinu!!! Sve najboje tebi i tvojoj porodici!!!!
cakovec-008.jpg
[/IMG]


cakovec-009.jpg
[/IMG]

cakovec-010.jpg
[/IMG]

cakovec-011.jpg
[/IMG]
 
Hvala na pozdravima i ja zelim isto tebi nego reci mi gde su ti letve na uvodnom elevatoru jel si ih ti skinuo ili je tako bilo?
evo kod mene kako izgleda dojno sito
dsc00001fg.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
Poslednja izmena:
letve sa elevatora nisam ja skinuo nego jos od predhone gazde tko stoje , imam samo 6 kom a treba da bude 24 kom. Imam naruceno glanc nov lanac za taj elevator i stvljam onda i nove lopatice.
 
Danas sam poceo da radim servis izvadili smo bubanj i podbubanj da se malo izvari ponesto i da se navari podbubanj i jos po neke stvari da se odrade dok je lepo vreme.
 
daj koju sliku majstore!!!!


p.s. sutra konacno ce biti gotova sa elektronikom cim krene ja cu postaviti slike....
 
dsc00001aa.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
Evo jedne slike.Bice jos koja posle

---------- Poruka napisana 05-01-12 u 10:09 ---------- Prethodna poruka je 04-01-12 at 15:31 ----------

Evo jos koje slike
dsc00002gr.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
dsc00003gfu.jpg]
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
dsc00004yi.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

---------- Poruka napisana u 10:10 ---------- Prethodna poruka je at 10:09 ----------

dsc00003xu.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
ja sam spojio prekidac sa motorom , zvezda trougao i jedva krene, puno hvala za slike
 
danas krunim pa slikam ga u radu

---------- Poruka napisana 08-01-12 u 08:44 ---------- Prethodna poruka je 07-01-12 at 05:55 ----------

evo slike od jucerasnjeg krunjenja
fnykp0003.jpg
[/IMG]



fnykp0004.jpg
[/IMG]
 
STEVE reci mi dali si razmisljao o nekom patentu za prebacivanje elevatora za zrno,pomocu hidraulike ili neke sajle.

---------- Poruka napisana u 09:03 ---------- Prethodna poruka je at 09:02 ----------

Ja sam moj produzio za 70 cm tako da sada je jako velik problem ako nemas 3 coveka ozbiljna da ga prebace iz radnog u transportni polozaj i obrnuto

---------- Poruka napisana u 09:04 ---------- Prethodna poruka je at 09:03 ----------

Kada si kupio ovaj krunjac jel kod tebe od prvog dana,koje je godiste?
 
Ima kod nas čovek namestio sajlu i "kurblu" (na cev fi 5/4 kurblom namotava sajlu), radi super, prosto ali efikasno.
 
Daj nemoj da jurim čoveka, prosta stvarčica, isto kao na elevatoru za kukuruz samo umanjena verzija, znači mehanizam sa sajlom za dizanje elevatora, samo umanjeno.

---------- Poruka napisana u 00:53 ---------- Prethodna poruka je at 00:38 ----------

Evo našao sam neku sliku na netu, ovde se vidi na šta sam mislio
95900dba-a742-11e0-93cf-.jpg
 
Zanimljiv čardak.

ovakve " cardakove" vec imamo godinama...... prvi sam napravio pre desetak godina, kad nisam imao jos samo jednu zmajevku, od tad sve vise ih ima u mom selu a vidim da su pooceli vec da ih prave i u okolnim mestima, jednostavno da se puni, krunjenje vec malo teze , i kad ne treba tokom godine stavi se sa strane da ne smeta u dvoristu, ako je nuzno stavljamo u beton , pa kupimo nov "cardak" i tako ide vec godinama :haha:

mladen87 krunim za dzabe!!!!!

morzsolas-2008-005.jpg
[/IMG]


morzsolas-2008-014.jpg
[/IMG]

cakovec-003.jpg
[/IMG]


2002 godina pa 2008 godina i sadanje godina

---------- Poruka napisana u 08:21 ---------- Prethodna poruka je at 08:09 ----------

sajla meni nije potreban jos sam mlad pa mogu sam da prebacim, mozda za koju godinu :haha:, ono sa hidraulikom neide jer salno ces morati prikljucati za traktor a ja samo na elektro pogon teram i necu na kardan dok bude bilo struje hi...hi!

pisao sam u predhodnim postovima , jesenas sam kupio od jednog starog coveka blizu NS za hiljadu evra i mislim da je 87 godiste . Malo ga namestio ulazni lim kod bubnja (koji se stalno puca zamenio sa pojacanjem) stavio motor i masina stvarno lepo radi. Jos stavicu vise lopatica bar da bude 12 kom, i ono veliko srednje sito cu da menjam do leta kad krunim vecinu... i razmisjam da produzim sito za 40 cm od sapurine ..... da vise zrna "izceslja" od sapurike (kocanke)
 
Ne izgleda lose,
da li se "upali" kukuruz tako?
Kazes krunjenje je problematicno,kako radite?
Odozgore lopatate ili?
 
Prosece mrezu u visini krunjaca i pici,posle ima otvor za sledecu godinu a ono ispd otvora kada ostane on podigne mrezu i tovari lopatama posle kao da je iskipovan na sred dvorista.
 
koliko izcuri dotle je lako, posle moze sa lopatama ali mi imamo utovariac za stajnjak zatvorene kasike i sa tim ubacimo i to je to sto manje "ciste energije":spavam: :haha:
 
Nazad
Vrh