Krunjači kukuruza Čakovec

Ovo je Univerzalov KK-12
Krunjač za kukuruz KK-12, zveden je kao pokretan, na četiri točka sa
pneumaticima 155x13” i opremljen je rudom za
vuču traktorom.
Kapacitet max 12 t/h zrna kukuruza
dužina 5.500 mm
visina 2.000 mm
širina 1.600 mm
visina transportera za zrno (MAX) 3.000 mm
težina 1.150 kg

Postoji mogućnost ugradnje dizel i elektromotora
2qujkld.jpg

Koliko kosta ovakav krunjac?
 
ovakav, sad pravi unuk od majstora a meni je rekao da bez motora kosta 5600 eura
 
hvala na ispravki!

imam pitanje za sakuljana, posto mu je mail box pun postavicu ovde!

kupio cakoveca kk-20 pre neki dan, bubanj 120 cm, hocu da napravim i na elektro pogon pa neznam kakav se stavljalo fabricki motor dali 7.5 kw ili 11 kw, ... hvala unapred.
 
imam pitanje za sakuljana, posto mu je mail box pun postavicu ovde!

kupio cakoveca kk-20 pre neki dan, bubanj 120 cm, hocu da napravim i na elektro pogon pa neznam kakav se stavljalo fabricki motor dali 7.5 kw ili 11 kw, ... hvala unapred.[/QUOTE]
7.5kw. mozeli koja slika i koliko je placen
 
hvala puno. bice slike samo je sad u garazi iza traktora pa necese videti puno. Cena je smesna zato sam i odmah kupio 1000 eura, jedan stari cika je prodao ....supruga je mislila daje "skrntija".....desi se i ovako nesto, maltene isto izgleda kakav sakuljan poseduje stim da fali nekolika lopatica od sirokog elevatora..
 
Na našu žalost firma Čakovec se bavi sada nekim drugim poslovima, proizvode opremu za dečija igrališta... Skoro smo tražili neki deo za naš krunjač pa sam saznao da se više nebave ovom delatnošću.

Čakovečki krunjač imamo od 90god, i okrunio je na hiljade vagona kukuruza kod nas u selu.. Svake godine mu navarimo zube, promenimo ležajeve i teraj nema da stane...
 
Daj neke slike od krunjača,zasto menjaš ležajeve moj je 84 još su njegovi ležajevi samo ih redovno mažem.
 
kupio drugar cakoveca prosle nedelje!!! jako lepo ocuvano stanje is mesta Uljma, krunio samo za sopstvene potrebe ima jos farbe i na bubnju , Zelene boje 89 godiste platio 4500 eura ...hm...ali vredi!!!
 
Ja sam kupio Čakovca u februaru, radi ko avion, ne drobi šapurike, a radio mi čovek sa čuruskim krunjačom, mislim da je to igračka naspram ovoga, em loše radi, prosipa zrna, ostavlja zrna na šapurikama i još što šta.
Ne može da prismrdi čakovcu. Mene šapurike uopšte ne interesuju, ja prodajem kukuruz a ne šapurike, al nemam zamerki na krunjenje.
 
probacu da postavim slike ......brrrrrrrrrrrrrrrr slike za sad nece bit
cakovec-001.jpg
[/IMG]
cakovec-002.jpg
[/IMG] jedva uspeo
 
Poslednja izmena:
Prava masina nema mu ravnog moze da proguta sve sto mu das

---------- Poruka napisana u 21:43 ---------- Prethodna poruka je at 21:41 ----------

Daj jos koju sliku od podesavanja korpe kako si uradio uslikaj iznutra da vidim ja sam razmisljao o tome samo nikada da namestim svaki dan krunim kukuruz kod nekoga a sada zimi malo redje pa se moze naci vremena da se namesti nesto
 
dobro sto si se javio imacu nekoliko pitanja!

Sutra slikam svaki detalj jako jednostavno videces! Izbusis 4 rupe i to je to u principu, Kupis navoj M16 na metar i po dve matice.
 
Slikaj pa da vidimo da i ja namestim to kod mene da lakse stelujem korpu.
 
evo skinuo sam zastitni poklopac da bi bolje video
cakovec-005.jpg
[/IMG]




imam pitanje sta si stavio kod doljnjeg sita ( najmanji koji ide gore-dole) daa ne bi semena kukuruza izbacio, ako das malo veci vetar, hoce da izbaci seme, ja sam danas stavio jednu malu letvu drvenu u obliku trougla priblizno bele boje, gledao sam tvoje snimke na you tube-u i vide o sam da i ti imas tamo nesto ....
cakovec-006.jpg
[/IMG]

ja hocu samo na elektro pogon, nesto mi je komotnije i nije toliko bucan, ovako sam samo probao ali bice mala kutija zvezda-trougao sklop samo da zavrsim[video]
cakovec-007.jpg
[/video]

---------- Poruka napisana u 17:22 ---------- Prethodna poruka je at 17:12 ----------

molim moderatora da malo smanje dimenzije slika, da bi mogao da stani sva tri hvalaaaaaa
 
Kod mene je to fabricki L profil zavaren sutra cu slikati.Kakva je to zavesica crvena na korpi,jel gornje sito od okruglih rupica ili je grifovana zica,jel moze koja slika sa pogonske strane i sa strane gde je levator za zrno.
 
Daj neke slike da vidimo taj tvoj CAKOVEC kod nas nemozes naci dobar ispod 4000 eura
 
na prvoj slici vidi se da sam stavio gumenu traku ali ne valja jer nemoze vetar da dobro funkcionise. Ostane malo prljavstine u zrnu kukuruza svila itd. to nevolim. Ona mala crvena zavese je od platna to je jos od predhogne gazde, mislim da dobro sluzi jer bubanj nemoze toliko da razbaci zrna i to je dobar stvar. Jeste gornje sito perforirani lim (okrugle rupe fi 16.5 mm) , isto tako kupjen , ako treba stavicu i umesto velikog sita takav isti samo sa rupama 15mmm ili 14mm to cu jos videti. Evo slike sa jedne strane drugu cu da slikam kasnije
cakovec-007.jpg
[/IMG]
 
Zasto ga pogonis na elektro motor jaci ti je krunjac na kardanu duplo.Crvena zavesica je dobra zbog sapurina da nebih padale izmedju gornjeg sita i korpe na dojno sito to hoce da se desava kada mu das malo vise mase a kukuruz je sirav onda hoce da bude sapurina na dojno sito a ta zavesica to zadrzava ja to nemam ali mi je u planu da stavim,sto se tice sita bolje je sa rupicama ovako kao sto imas ti nego ono original zato sto je ono original grif koji je dobio lufta zica izmedju zice i hoce da ujeda svilu da je skuplja na sitima i to je problem.Neznas gde ima tog lima da se kupi sa rupicama?
 
Nazad
Vrh