Krunjači kukuruza Čakovec

Cakovec je u mom gazdinstvu oko 30 godina i slazem se da je neprevazidjen. .

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Ovaj na snimku je kupljen 84 godine nov, i dan danas radi sa fabrickim lezajevima, a okrunio je pitaj boga koliko,Postavi neku sliku ili snimak od tvog krunjaca

- - - - - - - - - -

Evo jos jednog snimka
 
Izvinjavam se zeza me fon.Inace i moj je kupljen nov nakrunio se.Menjani su lanci koji vuku kukuruz i osovina jedino osovina im je mana kad ga prisilis

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam je napravio od punog materijala, 40x40 i nikada vise nema da zeza.
 
Evo i slike
1b83c36ff610d29b6e864fd04e2d81d2.jpg
4369ed0e43c7dd5775e7ed37fb074546.jpg
030efe9fbaa6b2e7d034c85f0f9e8ec2.jpg
 
Bilo ih je i u selu , imali su i one male , sada kako je moda "pionir" kukuruza i vrsidbe kombajnima vecinom prodati , inace nisu radili dugo te krunjace , propali kao firma valjda jos krajem 80-tih , mala privreda pocela da ih pravi (kopira), a i nisu imali neke ozbiljne kvarove, zato su i propali kao firma :osmeh:.
 
Masinu su bile vrh, i jos uvek su, 89 smo kupili zeleni a 84 narandzasti, bilo je posla za obadva jedno vreme, posle smo prodali zelenog i ostavili narandzastog i tu je i dan danas
 
Jel ima neke razlike izmedju zelenog i narandzastog?

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Ima, razlika je malo u prednjem trapu, kod zelenog je pojacan sa dve cevi koje idu od onog lezaja gde je osovina za pokretanje sita pa prema dole i prema napred, ali to nije toliko ni bitno ali je velika razlika u korpi to jest podbubnju, kod zelenog je slicna kao na kombajnu a kod narandzastog je od nekih U profilcica i zica pa tako da smo imali problem kod zelenog, hteo je da lomi sapurinu dok narandzasti nikada nije lomio a musterije su zahtevale da bude klip i okrunjen i sapurina cela, ali sve to sada nije tako ni bitno, u susti to je to

- - - - - - - - - -

Bilo ih je i crvenih, jedna serija, to je izmedju narandzastih i zelenih, imali su umesto onog debelog lanca dva kaisa sa osovine bubnja do kucista dole, to su izbacili pa su vratili lanac posle opet.
 
Jel ljudi pošto da tražim za mog čakoveca?Isti je kao od člana bukur na slici samo nije našminkan ali je pre 7 godina remontovan u fulu a od tad je okrunjeno s njim oko 60 vagona.Prodajem ga zbog toga što ne krunim više u klipu a da naglasim da od remonta nije radio uslužno samo na mom domaćinstvu!!!
 
Oni se krecu oko 3500-4000 eura, kao mali ferguson 539. Postavi neku sliku da vidimo masinu
 
Mislim da je davno proslo to vreme kada je cakovec vredeo 3500-4000e (moze gazda da trazi koliko hoce, ali treba danas naci "budalu" kome to prodati po te pare). Svi to izbacuju iz upotrebe jer prelaze na krunjenje.... Mogu se naci i po 2000e u ok stanju da mogu da rade jos dosta.Nedavno je prodat jedan na koji je namesten fergusonov motor kao pogon za 1900e...
 
Pa ako imaš berač koji loše čisti i ako imaš mušterije koje gledaju da šapurine bez ljuski naravno da ti se isplati!!!
 
Nazad
Vrh