Komentar na situaciju i dešavanja u agraru

Овде на једној фарми има мученика што су почели са 16 година да раде. Имају 40+ година радног стажа не могу да оду у пензију. А већ озбиљно болесни. Закон о раду 0.
 
Zar nije 65 god starosti potrebno za punu penziju ili 45 god staza

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Да, али треба ти старост за одлазак а не стаж. То после скидају 0.34% за сваки месец до 65 године. Максимално 20.5% или тако нешто. Овде људи попиздели не могу у пензију.
 
Meni su licno na poljoinfo viber rekli pojedinci da od plate finansiraju poljoprivredu, i da ja bolje smanjim povrsinu i zaposlim se negde pa podelim rizik?!? Alo podelim rizik??? Kakva su to razmisljanja… da radim negde da finansiram poljoprivredu?
Jel su vama dede dzaba ovu zemlju dizale iz pepela? Mislim da su svi takvog misljenja, jako pogresnog shvatanja…
 
Meni su licno na poljoinfo viber rekli pojedinci da od plate finansiraju poljoprivredu, i da ja bolje smanjim povrsinu i zaposlim se negde pa podelim rizik?!? Alo podelim rizik??? Kakva su to razmisljanja… da radim negde da finansiram poljoprivredu?
Jel su vama dede dzaba ovu zemlju dizale iz pepela? Mislim da su svi takvog misljenja, jako pogresnog shvatanja…
Ti su onda sa malim platama,minimalcem.
 
Meni su licno na poljoinfo viber rekli pojedinci da od plate finansiraju poljoprivredu, i da ja bolje smanjim povrsinu i zaposlim se negde pa podelim rizik?!? Alo podelim rizik??? Kakva su to razmisljanja… da radim negde da finansiram poljoprivredu?
Jel su vama dede dzaba ovu zemlju dizale iz pepela? Mislim da su svi takvog misljenja, jako pogresnog shvatanja…
Dodatni izvor finansiranja daje fleksibilnost u ratarstvu
Zaposlen sam, ali vodim evidenciju ulaza i izlaza u ratarstvu .
Evo recimo trenutna situacija, ko se zaduzio pa vraca sve u robi, taj je pokojni
Dok neko ko ima sredstva nebitno odakle dosla, bira uslove poslovanja, bira gde uzima, bira kako cuva zito i kad i kome prodaje
 
Skroz pogrešno.U sadašnjem vremenu najbitnije odabrati pravi trenutak za prodaju.
Inače kombinujem i kredit i sopstvena sredstva,kako mi više odgovara u datom trenutku.
Koristio sam par godina kredit sa subvencijom države na 1-3% kamate,dinarski.To mi je bilo odlično.
A jedan komentar zašto mislim da nije sve ni u finansiranju iz sopstvenih sredstava.
Imam dosta drugara koji rade od 100 -300 kj.Prošle godine nisu im trebale pare,nisu prodali robu a u januaru menjali evre da kupe veštak po 12000 za 100 kg.
Njihov komentar je bio,Ne kockamo se u kladionici i na ruletu al ispada da smo veći kockari od profesionalnih kockara.
E to je Srbija.
 
Ekonomija da je jednostavna , sama njena priroda , takmicenje ucesnika u toj utakmici zvanoj trziste , ili ekonomija bi je obavezno zakomplikovali , uveli faktor neizvjesnosti , i sto drugih faktora . Trzisno gledano , mi kao proizvodjaci , u ovom slucaju imamo ciklus investiranja i povrata investicaja do momenta kad skinemo nas proizvod i zavrsimo proizvodnju . Cijena koju mozemo dobiti u tom momentu je ta koja odredjuje kako smo prosli u proizvodnoj sezoni i tu je kraj . Cuvanjem robe za kasniju prodaju ulazimo u drugi posao , cisto trgovacki , i to nema vise veze sa poljoprivredom i proizvodnjom . Od sad pa do ljeta sledece godine , i dalje , dal cuvali kukuruz , novac, akcije ,neku drugu robu , kupili ponovo kukuruz npr u februaru , itd , to je sad drugi biznis.
 
Nazad
Vrh