Komentar na situaciju i dešavanja u agraru

olalija

Član
Učlanjen(a)
30 Avg 2010
Poruka
4.023
Lokacija
Krčedin
Katastrofalne cene naših proizvoda, najskuplje gorivo u Evropi, najskuplje setve u istoriji, najmanje subvencije ( koje još nisu ni isplaćene) , ministarka koja nema pojma o poljoprivredi, vremenske nepogode epskih razmera i sekta kriminalaca koja je okupirala sve poluge vlasti . Da li vam je potrebno još nešto da uvidite šta se sve urotilo protiv poljoprivrednika u Srbiji? Sa ovakvom politikom približavamo se odumiranju srpskog sela, automatski i malih i srednjih polj.gazdinstava čime se stvara pogodna situacija da izgubimo i narod i državu. Što se same poljoprivrede tiče, KRAJ POLJOPRIVREDE KAKVU POZNAJEMO JE BLIZU ! Hvala što ste pogledali video, za još zanimljivog sadržaja lajkujte video,komentarišite i pretplatite se na moj kanal! Copyright © 2023. youtube.radoslav adamovic - All rights reserved.
 
Сад опет, ако влада ништа не уради по питању пољопривреде зашто следећи корак не би било избегавање сетве за 2024. годину? Или нешто минимално. Где ћеш мирнији протест од тога а удара по буџету.
 
Сад опет, ако влада ништа не уради по питању пољопривреде зашто следећи корак не би било избегавање сетве за 2024. годину? Или нешто минимално. Где ћеш мирнији протест од тога а удара по буџету.
Koga će da udari po džepu? Misliš da država ne može da se zaduži još neku milijardu i da uveze žitarice i ostalo za domaće potrebe i da će propasti semenske kuće i prodavci hemije?
 
Dali ćeš ti i dalje držati zemlju u zakup plaćati arendu a ništa ne posejati=???? Ja lično to ne mogu.
Pitanje za kolegu Sapatnik.
 
Да ли ћете свесно ићи у наредну сезону са оваквим условима?
Брале, требало би прво себе да намирите па све остале. А ви крећете од последње њиве у атару и аренде па према себи.
 
Ljudi (koji imaju neke rezerve) ce se nadati da se ovakva godina nece skoro ponoviti, ali ako slicno bude i sledece godine definitivno ce se obistiniti ovo o cemu Radoslav prica.
 
To se nikad nije znalo
Da ne misli neko da slucajno branim vlast ili one koji su zadovoljni situacijom. Stanje je tesko pogotovo sto su potrebne velike pare u startu a u odnosu na koliko ulozimo i koliko je potrebno mehanizacije za rad, zarada je mala ili je uopste nema u nekim slucajevima
 
Kod nas u selu stanje redovno, nema arende i cena ne pada, prica se da se nece bacati NPK jedino tu neka redukcija kazu mora se raditi, ima ona stara narodna ne kune majka sto se kockao nego zato sto se vadio.
 
mnogi preko 100 k/j su rekli da oni mogu bar 5 godina ovako

i evo kod mene komsija sa 12kj u komadu posle 5 godina izdao ove godine drugom arendasu...prvi arendas radi oko 600 jutara,ovaj drugi oko 3000kj,ovaj drugi normalno dao vise
 
sve je tačno ali uvek se vracamo i pričamo o ceni arende.
Zakup je najveći trošak.Na zakup apsolutno nema nikakv uticaj država.
Na ostale stvari da ali zakup je pola ulaganja.
Na svojoj zemlji ljudi imaju koliko toliko a ko je nama kriv što toliko plaćamo.
Drugo cene proizvoda su kao i svuda da ne kažem i jače.Niko nije rekao što ne naša berza beležila jesenas i najskuplje žito i kukuruz.
Nisu baš sve kritike na mestu.
Treba malo čovek poći i od sebe.
 
Dobar klip Radoslave ali uz duzno postovanje malo ste kontradiktorni . Kazete da ova zemlja ide u duznicko robstvo ( sto je tacno ) . Da je svaki paor izasao na proteste svi zahtevi bi bili ispunjeni a to bi zahtevalo za ovu drzavu novo zaduzivanje i jos brze robstvo 🤔
I nije vreme za podele i da nazivate neke kukavicama . Trenutno su svi u g.vnima i treba ujedinjenje . Sa pricom o kukavicama do toga nece doci . Nadam se da ce te se prikljuciti Vi i vase udruzenje u pokret poljoprivrednika Srbije i da svi paori stanu iza te price . I sami ste rekli . Moramo se kao drzava vaditi iz robstva i paora vise ne sme zanimati samo svoja pozadina nego se mora pitati i za mnoge druge stvari jer je jos na selu ostalo zdravog razuma 👍
 
Dobar klip Radoslave ali uz duzno postovanje malo ste kontradiktorni . Kazete da ova zemlja ide u duznicko robstvo ( sto je tacno ) . Da je svaki paor izasao na proteste svi zahtevi bi bili ispunjeni a to bi zahtevalo za ovu drzavu novo zaduzivanje i jos brze robstvo 🤔
I nije vreme za podele i da nazivate neke kukavicama . Trenutno su svi u g.vnima i treba ujedinjenje . Sa pricom o kukavicama do toga nece doci . Nadam se da ce te se prikljuciti Vi i vase udruzenje u pokret poljoprivrednika Srbije i da svi paori stanu iza te price . I sami ste rekli . Moramo se kao drzava vaditi iz robstva i paora vise ne sme zanimati samo svoja pozadina nego se mora pitati i za mnoge druge stvari jer je jos na selu ostalo zdravog razuma 👍
Naprotiv baš treba da naglasi "kukavice".
Ljudi su čekali da neko za.njih donese dobro a i da neko najebe a da se oni nasladjuju i iz prikrajka smeškaju.
Sto se mene lično tice svaki vid protesta je završen.
I ove zadnje sam protestvovao iz poštovanja prema kolegama jer.me cena suncokreta nije pogađala.
a posle ovih zadnjih protesta doneo sam odluku da više na iste ne izlazim.
Na kraju ovo što je Radoslav rekao oko motanja kablova je surova istina .Mnogi od nas će završiti u modernim logorima motajuci kablove.Po.najpre idu te kukavice živi bili pa videli.
Te ogromne fabrike smišljeno su tu .Ima nove radne snage nista ne brinite ...
 
Nazad
Vrh