Komentar na situaciju i dešavanja u agraru

Verovatno ste sa debelim razlogom oboje u sistemu pdv-a!?
zato sto se preko 2 miliona prihoda placa porez na ekstra profit !

naravno da je podelio zaradu ,jos na cerku jer ako ima ispod 25 godina onda je limit veci od 2 miliona ne znam sad tacno koliko.

znaci tehnicki moze da ima prihod 4-5 miliona i ne placa porez na ekstraprofit.!!!!
 
Pazljivo sam procitao ali opet ne znam koji su po tebi polazni koraci.Plata je cudna kategorija minimalac preko racuna ostalo na ruke?To je realnost i svakodnevnica u zadnjih dosta godina
Zašto ne bi i u poljoprivredi bila ,,realnost", mada ne znam kome bih prodao za keš ? Od kuće na džak je teško prodati bilo šta osim kukuruza i to male količine. A nisam ni razmišljao o ,,kešu". Da te informišem, ko je u sitemu PDV-a mora da ima platu i da plaća doprinose prema plati ali kao vlasnik takvog PG mogu da imam manju platu od minimalca i automatski manji doprinis ( zna knjigovođa). Mi plaćamo oko 13.000 dinara svakog meseca, zadnje dve godine i to mi je puno ali su mi neke pare ,,pale sa neba" pa se čupam. Videćemo za dalje.
 
zato sto se preko 2 miliona prihoda placa porez na ekstra profit !

naravno da je podelio zaradu ,jos na cerku jer ako ima ispod 25 godina onda je limit veci od 2 miliona ne znam sad tacno koliko.

znaci tehnicki moze da ima prihod 4-5 miliona i ne placa porez na ekstraprofit.!!!!
Ako nusi u PDV-u do 8.000.000 miliona prometa nikome ništa ne plaćaš. Zar to nije jednostavnije ?
Eto kako vi razmišljate, sam si na pisao.
A o razlozima ne bih pisao jer su zaista lične (porodične) prirode o kojima nije mesto da se priča. Hvala na razumevanju, delimično je cilj postignuy ali nema veze sa novcem, zaista je privatno. Ja sam sve o sebi napisao, a mnogi koji komentarišu kriju sve o sebi, čak i mesto stanovanja.
 
zato sto se preko 2 miliona prihoda placa porez na ekstra profit !

naravno da je podelio zaradu ,jos na cerku jer ako ima ispod 25 godina onda je limit veci od 2 miliona ne znam sad tacno koliko.

znaci tehnicki moze da ima prihod 4-5 miliona i ne placa porez na ekstraprofit.!!!!
Matematika je malo drugacija u sistemu pdv-a...
 
Ja cu da ti pojasnim...ja imam 53 godine i imam 37 godina staza u poljoprivredi...poticem iz poljoprivredne porodice,po tadasnjem zakonu u Jugoslaviji,moji roditelji su bili u obavezi da mi od moje 16-e godine uplacuju doprinose.
Možda ako nisi išao u školu ili nisi bio na sizu za zapošljavanje. Ali čak i da je tako neko vas je slagao da se tada bilo šta moralo ili se neko namerači na vas. Tada je već počelo popuštanje poljoprivrednicima, inflacije, haos u institucijama koji je doveo do raspada SFRJ. Znam jer sam ja sa istim stažom ali stariji. Ja sam želeo da plaćam i nisam mogao da plaćam, tek od pisle vojske.
 
zato sto se preko 2 miliona prihoda placa porez na ekstra profit !

naravno da je podelio zaradu ,jos na cerku jer ako ima ispod 25 godina onda je limit veci od 2 miliona ne znam sad tacno koliko.

znaci tehnicki moze da ima prihod 4-5 miliona i ne placa porez na ekstraprofit.!!!!
Ja i sebi i tebi želim da imamo profit preko 2 miliona, mada bih se zadovoljio i sa ispod 2 miliona profita godišnje.
 
Matematika je malo drugacija u sistemu pdv-a...
Ne znam kakva je matematika u sistemu PDV-a ali znam da se sa 30-tak hektara teško ili nikako ne može profitirati 2 miliona, ponavljam profitirati. A zadnje dve godine sam u debelom minusu, što sam i napisao. Poštujem kako neko može i skudam kapu.
 
Možda ako nisi išao u školu ili nisi bio na sizu za zapošljavanje. Ali čak i da je tako neko vas je slagao da se tada bilo šta moralo ili se neko namerači na vas. Tada je već počelo popuštanje poljoprivrednicima, inflacije, haos u institucijama koji je doveo do raspada SFRJ. Znam jer sam ja sa istim stažom ali stariji. Ja sam želeo da plaćam i nisam mogao da plaćam, tek od pisle vojske.
Da li ti ,,licim" na nekoga ko nije isao u skolu!?:sneaky:...Veruj mi da me sa ove vremenske distance zabole da li se moralo ili nameracio na Nas!?...vec sam pisao u nekoj od tema, da sam jedini u mojoj generaciji diskriminisan time da nisam imao povlastice za mesecnu kartu,jer sam bio dete poljoprivrednika!...toliko o POPUSTANJU...
 
Ala si mi muno , svaka ti cast 👍
Sta te ja ugrozavam ? Kakve veze ima sta ja imam i posedujem ? Dosao sam iz grada na selo da zivim i mozes malo respekta da pokazes . Jbg. nista od zemlje i masinerije nisam nasledio a po dolasku na selo sam samo slusao price o katastrofi u poljoprivredi pa nisam imao petlje da previse ulazem i ulazim u kredite . Sta ce biti u buducnosti videcemo .
Ugrozavas ga zato sto dises pa ce manje kiseonika ostati za njeg
 
Ja cu da ti pojasnim...ja imam 53 godine i imam 37 godina staza u poljoprivredi...poticem iz poljoprivredne porodice,po tadasnjem zakonu u Jugoslaviji,moji roditelji su bili u obavezi da mi od moje 16-e godine uplacuju doprinose.
Koliko ja znam samo na jednog clana domacinstva je bilo obavezno da s placa
 
Stariji sam 3-4 godine i sve sam to prošao, cigani i socijala crne knjižice, a mi zelene, svi ostali crvene. I sve ostalo što ide uz to. Tvrdim da niko ko ide u školu ne mora da plaća doprinose ni onda, a ni sada. Već početkom osamdesetih je počeo javašluk i mnogi su imali više od 10ha i ako se zakon nije promenuo. Nikog kod nas nisu dirali, čak ni za arendu i usluge. Jedino ako se neko izlaje pred nekim ,,podobnim" pa ga ovaj tuži i on prizna na sudu da je radio oslugu ali nije platio porez. Po sližbenoj dužnosti su prestali da proganjaju.
 
Stariji sam 3-4 godine i sve sam to prošao, cigani i socijala crne knjižice, a mi zelene, svi ostali crvene. I sve ostalo što ide uz to. Tvrdim da niko ko ide u školu ne mora da plaća doprinose ni onda, a ni sada. Već početkom osamdesetih je počeo javašluk i mnogi su imali više od 10ha i ako se zakon nije promenuo. Nikog kod nas nisu dirali, čak ni za arendu i usluge. Jedino ako se neko izlaje pred nekim ,,podobnim" pa ga ovaj tuži i on prizna na sudu da je radio oslugu ali nije platio porez. Po sližbenoj dužnosti su prestali da proganjaju.
Diskriminacija kolega,diskriminacija...
 
Ovo kao da ponovo čitam strip moje mladosti Alan Ford , naime tamo je bio neki Super Hik , lik koji otima siromasima a daje bogatunima . . .
mda ,zli mali hobisti ko neki gremlini miniraju profite bogatim gazdama i oni zbog nas propadaju ,....
kaze covek direktno -treba nas zbrisati
i onda se cudi sto ga svi napljuvaju.
jos i zove na demonstracije i da ih podrzimo i cudi se kad mu niko ne dodje.
evo neki su bolecivi , pa se odricu i subvencija da se odobrovolji zemljisni tajkun da se ne sekira. ccccccc
to popustanje nas je i pokopalo.
 
mda ,zli mali hobisti ko neki gremlini miniraju profite bogatim gazdama i oni zbog nas propadaju ,....
kaze covek direktno -treba nas zbrisati
i onda se cudi sto ga svi napljuvaju.
jos i zove na demonstracije i da ih podrzimo i cudi se kad mu niko ne dodje.
evo neki su bolecivi , pa se odricu i subvencija da se odobrovolji zemljisni tajkun da se ne sekira. ccccccc
to popustanje nas je i pokopalo.
Pa miniraju sa skupom arendom .
A moze se gledati i sa druge strane . Da profi ( veliki ) paori nisu radili malverzacije hobistima bi bilo bolje danas 🤔
 
Nazad
Vrh