Komentar na situaciju i dešavanja u agraru

Svima bi bilo bolje.Svojim snalaženjem su ojadili ionako mali poljoprivredni budžet a sada svi to plaćamo a ne samo oni.
 
Matematika je malo drugacija u sistemu pdv-a...
nisam u toku ali neoporezovani je 3,7 miliona ,lako se proveri.

imao si velike demonstracije u beogradu letos, uzdrman krug dvojke posle onog masakra u skoli, taman da se prikljucimo ,ko kec na jedanes bio je uzdrman , da se seljaci prikljuce masovno traktorima u beograd , tras odjednom se prekidaju protesti seljaka , blokade se sklanjaju, i svi zadovoljni.!?!?!?!?!
sto sad kukas?
izdani smo po ko zna koji put. kolko puta treba da nasednem, mislis da smo veverice?
 
Znači po nekim teorijama ovde ,čovek koji radi 20 ha i nema nikakvih drugih prihoda, on je profesionalac ,jer uredno placa drzavi namete i poreze, a ona ga za uzvrat jebe i nudi mu jeftin parizer koji moze da kupi za 20kg kukuruza....On je profesionalac ali mu zato porodica zivi amaterski...A onaj koji pored tih 20 ha ima i dodatni prihod ,ne bi li prehranio porodicu on je hobista i treba ga linčovati...a pri tom ovaj "profesionalac " nista kvalitetnije i profesionalnije ne obrađuje njive od "hobiste"
 
nisam u toku ali neoporezovani je 3,7 miliona ,lako se proveri.

imao si velike demonstracije u beogradu letos, uzdrman krug dvojke posle onog masakra u skoli, taman da se prikljucimo ,ko kec na jedanes bio je uzdrman , da se seljaci prikljuce masovno traktorima u beograd , tras odjednom se prekidaju protesti seljaka , blokade se sklanjaju, i svi zadovoljni.!?!?!?!?!
sto sad kukas?
izdani smo po ko zna koji put. kolko puta treba da nasednem, mislis da smo veverice?
A ti si vidim neki matematicar!?:oops:
 
Znači po nekim teorijama ovde ,čovek koji radi 20 ha i nema nikakvih drugih prihoda, on je profesionalac ,jer uredno placa drzavi namete i poreze, a ona ga za uzvrat jebe i nudi mu jeftin parizer koji moze da kupi za 20kg kukuruza....On je profesionalac ali mu zato porodica zivi amaterski...A onaj koji pored tih 20 ha ima i dodatni prihod ,ne bi li prehranio porodicu on je hobista i treba ga linčovati...a pri tom ovaj "profesionalac " nista kvalitetnije i profesionalnije ne obrađuje njive od "hobiste"
Evo videa koji objasnjava stanje danas .
Kejt - profi
Di Kaprio - hobi
I imas camac za spas .
 
A ti si vidim neki matematicar!?:oops:
bivsi obracunski radnik.
nego nisu ni oni ocekivali da ce ovoliko jahati pa su zajmili, krcmili, brutalno i nemilice, da se nakradu, ali kolko srbin moze da trpi auu ,mislim da ni oni ne veruju kolko, pa sad stiglo na naplatu treba vracati te kredite i popunjavati rupe a vise nema od cega.
kao drzava zivimo od smanjivanja i inflacije i mora biti gore.
 
bivsi obracunski radnik.
nego nisu ni oni ocekivali da ce ovoliko jahati pa su zajmili, krcmili, brutalno i nemilice, da se nakradu, ali kolko srbin moze da trpi auu ,mislim da ni oni ne veruju kolko, pa sad stiglo na naplatu treba vracati te kredite i popunjavati rupe a vise nema od cega.
Ma sta se sekiras...kazu stari da se ni jedan kapital nije odrzao duze od 100-tinak godina!
 
Spomenuo si PG sa okvirno 100-inak hektara...cak i sa ovogodisnjim niskim cenama PG debelo ulaze u sistem pdv-a...a tek sa proslogodisnjim cenama!?...PG sa 50-60 ha treba da udju u sistem pdv-a...ali neko ne radi svoj posao kako valja a druga strana vrda...A sam sistem PDV-a je koncipiran da moras da ulazes u proizvodnju...semena,djubriva,pesticidi,mehanizacija...sistem te tera da povecavas povrsine...E to su PROFI poljoprivrednici!
Nije to baš sve tako crno kao što izgleda u PDV-u, papir trpi sve, a dokaza nema, lako se to da rešiti u Srbiji, za lilavu dobiješ račun na 5-6 milona da očistiš svu dobit i još budeš u Minusu, zavisi ko kako voli.... Pa sad kome koliko treba da bude na 0 mora da se pruži....

Sve profesionalac do profesionalca, svi kukaju kako su u debelom minusu kako nema računa da se radi, kako neće bacati veštak i sejati pšenicu,.... a arende podižu i preko 300e/kj na ove cene proizvoda....samo da ne bi radili manje nego što sada rade.....
 
Сале је сили сигуран за то дизање мислим да грешиш ма нема пара и стварно се осети а и приносу су били просечни то што овде пишу је лагање о количини приноса то о 5 тона жита или 6 тона кукуруза или 2 тоне соје по јутру па то нема у цртаћима а да не причам о сунцокрету који је сав полего опионировим семенима кукуруза ма људи лажу али незнам зашто
 
Nije to baš sve tako crno kao što izgleda u PDV-u, papir trpi sve, a dokaza nema, lako se to da rešiti u Srbiji, za lilavu dobiješ račun na 5-6 milona da očistiš svu dobit i još budeš u Minusu, zavisi ko kako voli.... Pa sad kome koliko treba da bude na 0 mora da se pruži....

Sve profesionalac do profesionalca, svi kukaju kako su u debelom minusu kako nema računa da se radi, kako neće bacati veštak i sejati pšenicu,.... a arende podižu i preko 300e/kj na ove cene proizvoda....samo da ne bi radili manje nego što sada rade.....
E ko to daje za ,,lajavu" racun na 5-6 miliona majke ti!? Daj mi broj,dacu mu dve lajave!?
 
U EU je ograniceno kolko mozes da imas zemlje, najvise je u Danskoj 300 hektara,, samo kod nas nema ogranicenja.
 
U EU je ograniceno kolko mozes da imas zemlje, najvise je u Danskoj 300 hektara,, samo kod nas nema ogranicenja.
Čuo sam da je u Francuskoj 250. Jedino sam čuo da je u Nemačkoj 999. Ne znam da li je tačno. One su velike i jake industrijske zemlje, a mi smo mala i nismo industrijska zemlja. Pa kada sam se opredeljivao za maksimum kid nas uzeo sam to u obzir.
 
@Darko Dren

Darko, sta mislis hoce li nam inflacija pojesti zivotno osiguranje?
Ja uplacujem najvise iz razloga u slucaju da mi se nesto desi.
Imam na 20 godina ugovor i kad mi to istekne to nece biti neke pare jer jednostavno u poredjenju sa vremenom kad sam poceo uplacivati novac je izgubio vrijednost.
Ja sam od toga odustao,bolje mi se pokazalo kupovina zemlje na kredit.To je isto jedan vid penzije :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh