Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

Pozdrav dobri ljudi!
Sta sve necu procitati.Nemojte mi zameriti,ali u dilemi sam.Vidim svakakve tvdrnje,citam svasta.Spreman sam da investiram u ozbiljnu proizvodnju mleka i sve ide ka tome i lepoj farmi od 50 tak krava.
Planiram saradnju sa Imlekom.Ipak su oni najveci,cvrsti ugovori i ostalo.Ipak,imam i dilemu.Ozbiljnu,kad procitam sve ovo.
Najlepse vas molim da mi kazete vasa iskustva sa radnicima i sefovima sirovine u Imleku.Cuo sam da ima mladih i strucnih ljudi koji znaju svoj posao,da pojedinci nece ni na telefon da se jave.....ukratko kod nekih moze sve,kod nekih nista.Kako ne bi dolazio u iskusenje da zivotnu ustedjevinu mukotrpnu zaradjenu bacam u vetar i davim nekog iz sirovine,ocekujem vasa iskrena zapazanja.
Hvala najlepse i zivi bili![/QUOT

Predajem imleku preko 35 god mleko ,korekni ,isplata svakog 21 u mesecu pare lezu ....placaju kvalitet kod mene mleko 37,5 din extra klasa + premija ....imas uvek variranja npr prelazak sa suve na zelenu hranu tu malo pokaraba se m.m. ali korekni gledaju sve m.m. prot, m.o. , som celije .....
 
Hvala na odgovorima. Ocekujem jos koji.
U Usori sam rodjen,
a u Banatu planiram farmu jer obradjujem dosta zemlje.A u perspektivni zasto ne i u tom delu manja farma?
Dakle info od iskustava sa predstavnicima Imleka po Banatu.
Hvala vam unapred
 
Незванична информација ,цена сировог млека пада од првог фебруара за 0,50 пара/мј, видећемо.
 
Pa pojeftinila nam struja, nafta, pdv je nizi pa sto da nam i mleko ne pojeftini naprolece imacemo jeftiniju setvu 50 % zar da se seljak tek tako obogati ,e zato je tu nasa Drzava da vodi racuna o nama.
 
Slažem se potpuno sa prethodnim postom, ali u proizvodnji mleka je korporativna ekonomija u najgorem obliku, bar kod nas. Pazite, sve velike mlekare posluju samo sa jednim ciljem a to je što veći profit, strateško ulaganje u sirovnsku bazu je davno prošlo vreme, sad se gleda samo profit. Oni računaju na veliki broj malih proizvođača koji nemaju alternativu, tj oni znaju da će taj čovek raditi taj posao sve dok može da preživi. Tako se i ophode. Onog momenta kada vide da su se pariteti malo popravili u korist proizvođača odmah taj deo novca preliju u svoj profit preko sniženja cene mleka, a ono u prodaji ostaje sa istom cenom. Prosto drže nas kao davljenike, malo nam daju da uzmemo vazduha pa nas opet potope i taman da izdahnemo, malo nas povuku da udahnemo i nastavlja se krug. Iskren da budem ja sam to očekivao već u novembru, decembru. Prosto ne postoji državna strategija, ne postoji konkurencija, ne postoji ništa sem profita i to od strane prerađivača.
 
U NAJAVI SMANJENJE OTKUPNE CENE SIROVOG MLEKA !!!

Sa trenutnih (neverovatnih) 30 din/litri na (fantastičnih) 28 dinara/litri za Cenovnik koji će se primenjivati od 01.02.2014.

Mlekara "Đurđević" - Pećinci
 
Ne razvrstava u klase, već svima ista cena, količina x cena po litru = ::novac::
A na pijaci u Rumi cena mleka 70 dinara po litru...
Bila je Šabačka Mlekara, al je propala i sve nas povukla sa sobom, ostali nam dužni, kažu, jesmo, dužni smo, PARA NEMA, kad bude, PLATIĆEMO...Sutra, nalane...
 
Mi smo im ovde blizu, pa lako skoknemo do mlekare na dogovor.... Meni je cena 35 din... A isplata na svakih 15 dana, bilo je opet nekog zastoja oko nove godine, ali su opet poceli da isplacuju... Za dalje cemo videti...
 
A sa imlekom ne mozete da stupite u neki kontakt i da napravite neku saradnju,jeste da traze odredjene uslove ali bar placaju bolje?
 
Ma nisam više pametan kome da predajemo mleko, krenemo u saradnju s jednom mlekarom, dobra cena, isplata najkasnije 5 dana po obračunu, ali to potraje prvih par meseci do pola godine, e tad već polako počinju da postavljaju svakakve nove uslove, da stalno nešto zahtevaju, a prestanu da poštuju dogovoreno, i svoje obaveze počinju jednostrano da napuštaju.
Imlek je jednostrano raskinuo ugovor sa nama (paorima-stočarima u mom selu), i nije ostao dužan nikome ali razlog raskida stvarno ne znam. Šabačku smo maltene oterali odavde jer u jednom trenutku je dugovala čak 4 meseca unazad.
Dakle, ako si imao "zasušene" krave, pa počneš da im predaješ mleko, prvim novcima se možeš nadati tek za 4 meseca, isto tako kad prestaneš predavati, već i zaboraviš kada si prestao, a novci ležu na račun. Tako su i uspeli da naprave ogroman dug, neki su uspeli da se naplate kroz robu, kupujući preparate za prskanje i deklarisano seme u njihovim Poljoprivrednim Apotekama, dok nekima još uvek duguju novac. Ja spadam u prvu kategoriju, rekoh, daj šta daš, samo da nekako "isčupam" pare.
Ovaj Đurđević iz Pećinaca je do sada bio korektan, neću da grešim dušu, jeste mala cena, ali je isplata REDOVNA, možeš sat po njemu da naviješ, ne zeza i ne zakera sa kvalitetom mleka, a kamoli vode. Pomuzeš, odneseš, izmeriš, predaš, i čekaš 5 dana, pa u Banku po novac. E sad, ovo smanjenje u najavi, stvarno ne znam zbog čega i zašto, i tako je veoma niska cena, većina nas nema pravo na subvenciju po litru predatog mleka, količina predatog mleka je otprilike ista,kvalitet je, siguran sam, i dalje na istom, ako ne čak i na višem nivou...
 
A sa imlekom ne mozete da stupite u neki kontakt i da napravite neku saradnju,jeste da traze odredjene uslove ali bar placaju bolje?

Mislim imlek ima potpisan ugovor sa sabackom mlekarom ,po pitanju prelaska iz jedne mlekare u drugu ,da ne mozes direkno preci vec moras biti u trecoj mlekari da bi presao u neku od njih.Sto se tice imleka gleda kvalitet, mikrobiologiju mleka ...
 
Ne znam,kad sma bio manji i kad su nasi pocinjali s kravama nosilo se u selo na otkupno mesto,i tu je bio problem sto je bila niska cena moze 20 njih da ima dobro sve i jedan uleti sa 2 000 000 somackih i svima pokvari,i od kad se preslo na bazen kuci ima neki momenata da je losiji neki uzorak pa si na ivici da ispadnes iz ektra klase ali onda resavas krave koje su problem i trudis se vise, jer znas da ce se to isplatiti i da ces dobiti vecu cenu,ali u sustini ja mislim da od kad imamo svoj laktofriz da nismo ispali ni jednom iz extra klase,a imamo od 2004. ili 2005. ako se ne varam.
 
Ne znam,kad sma bio manji i kad su nasi pocinjali s kravama nosilo se u selo na otkupno mesto,i tu je bio problem sto je bila niska cena moze 20 njih da ima dobro sve i jedan uleti sa 2 000 000 somackih i svima pokvari,i od kad se preslo na bazen kuci ima neki momenata da je losiji neki uzorak pa si na ivici da ispadnes iz ektra klase ali onda resavas krave koje su problem i trudis se vise, jer znas da ce se to isplatiti i da ces dobiti vecu cenu,ali u sustini ja mislim da od kad imamo svoj laktofriz da nismo ispali ni jednom iz extra klase,a imamo od 2004. ili 2005. ako se ne varam.

Zato dobro samo svoje mleko u svoj laktofriz ,nicije ne primam mleko bar znas ,isto tako stalno extra klasa ,i ne boli te glava posle.
 
Stvarno m ibude zao kad vidim kako malo placaju mlekare mleko, i moji suraci drce po 12-13 krava i placaju im 27 din + 7din premija, stvarno malo, ja imam neku racunicu kad ga dajem po 70 din i ostalo u sir i nikad nemam problema ali da imam vise od 4-5 krava sigurno ne bih mogao sve da prodam, vama svaka cast kako prezivljavate na takvim cenama::svaka cast::
 
Nazad
Vrh