Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

Ne znam,kad sma bio manji i kad su nasi pocinjali s kravama nosilo se u selo na otkupno mesto,i tu je bio problem sto je bila niska cena moze 20 njih da ima dobro sve i jedan uleti sa 2 000 000 somackih i svima pokvari,i od kad se preslo na bazen kuci ima neki momenata da je losiji neki uzorak pa si na ivici da ispadnes iz ektra klase ali onda resavas krave koje su problem i trudis se vise, jer znas da ce se to isplatiti i da ces dobiti vecu cenu,ali u sustini ja mislim da od kad imamo svoj laktofriz da nismo ispali ni jednom iz extra klase,a imamo od 2004. ili 2005. ako se ne varam.
Vidi ovako:
Uzorci se uzimaju jedared na 15 dana i to od strane Mlekare i od strane Stočarske Zadruge gde su mi umatičena grla,nezavisno jedni od drugih, nisam unapred upozoren kada će se uzorkovati mleko, i taj uzorak šalju na Poljoprivredni fakultet u Novom Sadu, Mlekara proveru vrši u sopstvenoj Laboratoriji.
KVALITET MLEKA JE UVEK BIO U GRANICAMA PROPISANOG...
Nikada nisam došao u situaciju da se pravdam zbog čega ima vode ili antibiotika u mleku...
I na kraju, šta ja dobijam time što se trudim da ispoštujem sve standarde i propise, počevši od kvalitetne ishrane grla, same higijene muže, pa do predaje mleka na otkupno mesto?
SMANJENJE CENE ! ! ! ETO..
U principu, smatram da mi svojevrstan "pojas za spasavanje" predstavlja tele koje prodam, bez obzira muško ili žensko, cena koju dobijem za njih je iz godine u godinu sve veća u odnosu na starost i težinu teleta....
I pitam se, da li se neko ko se bavi Stočarstvom, praktično ili teorijski, ikada zapita zbog čega je nastupila tendencija porasta cena teladi ?
Odgovor neće naći pa makar im stajalo napisano ispred očiju...
Nekome je u interesu da se UNIŠTI DOMAĆA OSNOVNA PROIZVODNJA MLEKA...
Ko preživi, pripovedaće...
 
Aha mislim sam da ne vrse kontrolu,kod nas je slicna situacija,ali se bar plati vise za kvalitetnije.

- - - - - - - - - -

Cena za januar mlekara subotica 39,30 + 10% pdv-a.
 
Cena za januar mlekara subotica 39,30 + 10% pdv-a. I na to + premija?
 
druze kako 10 posto pdv .ja pito de dajem mleko oni mi kaze da je tih 2 posto za prodavnice nije za mlekare?da me malo ne laze? dali su vama ostalima pdv podigli?
 
Poslednja izmena:
Od nove godine mora da ide 10% pdv-a,nama je bolje bilo 8 jer onda manje moramo da vratimo drzavi jer smo u pdv-sistemu.
Jedino ako su ti skinuli cenu za ta 2% pa isplatili prakticno sa 10% pdv-a ali posto ti taj pdv uzimas sebi nikom ga vise nisi duzan vracati racunaju neces se ni buniti.
Trazi racun od mlekare ili obracun sta god ukoliko nije 10% onda ih imas pravo tuziti.

Kod nas je dosta dobra cena ali mora i sve biti po p.s.-u,da svi parametri odgovaraju (a i to kosta mesecno dosta-mislim na hemiju za odrzavanje,filtere,ukoliko neka krava ima losije mleko se skartira,ili se da teladima ili prolije da ne pokvari ostalo itd itd.) a i kolicna dnevna igra ulogu.
 
abre dobio sam obracun pise 8 posto moram da zovnem nisku da pitam .danas je ako ne muckas nemozes ziveti
 
Kod nas je Niška decembar isplatila 10.01 a obračun je stigao pre par dana. Pare za januar očekujem sledeće nedelje a obračun dok stigne biće mart najverovatnije. Kod nas plaćaju od 29,4 pa naviše u zavisnosti od litraže. Sa plaćanjem su dosta tačni, najviše su kasnili 10 dana, uglavnom pare budu oko 10-og.
 
koju litrazu imas kad ti je osnovna cena 29,4?

- - - - - - - - - -

ja dajem drugoj mlekari ,samo da pitam. kod nas niska je dala za decembar 1 februara.
 
Do 50l dnevno 29,4 din, od 50l do 100l 31,2 din, od 100l do 200l 33,9 din, preko 200l 36 din (plus premija ko ostvari potrebnu količinu). Ima još stimulacije ko pređe 300l, 500l itd. ali ne znam koliko. Trenutno imam oko 210-220 litara dnevno pa cena nije loša ali oni manji najviše nadrljaju a ima ih dosta takvih kod nas. Trenutno kod mene nose njih 6 mleko a od toga su 4 ispod 50l dnevno. Da napomenem da su cene sa uračunatim PDV-om i to po obračunu od decembra. Ne znam kako će povećanje PDV-a uticati na cenu. Možda konačna ostane ista ili povećaju za 2%, ništa nije sigurno dok nevidim obračun.
 
Decembarski obracun je jos 8% ali vec za januar mora biti 10%-pdv.
Dnevna kolicina je 667litara prosecna za mesec januar.
 
Nazad
Vrh