Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

Eh kolega to su nase juznjacke zajebancije:osmeh:
 
Pa moguce je ako dajes mlekari Lazar Blace, jos ako imas nekog ko te ne simpatise mnogo, a radi u mlekari i vodu ce da ti pisu samo da ti ne daju da zaradis...
Evo primera:
Ja davao Lazaru mleko, 3 u mesecu dodje obracun koji naravno deli samo onima koji traze, masna jedinicia 3.4 nema vode, ja pitam vozaca kako to odjednom 3.4 a jedu detelinu i silazu i sve je isto kao predhodnih godina, on kaze proverice u mlekari, prodjose 10 dana on dodje sa aparatom uzeo mleko odneo ga u mlekaru kad ono, masna jedinica 2.8 plus 3% voda, tu smo se deeeeebeeelooooo posvadjali, i posle nekoliko dana cujem ja, Niska mlekara ponovo dosla u nas kraj, vidim ja vozaca iz naseg kraja pa ga pitam da li mgou kod njih da predjemo i da dajemo njima mleko, naravno on prihvati, ja mu ispricam sta mi se dogodilo sa Lazar-mlekarom, onda se dogovrimo da isti dan kad lazar uzima masnu jedinicu da i njemu dam mleko da i on uzme. Dodje i taj dan vozac Lazar mlekare uzeo masnu jedinicu i otisao, rece rezultati za dva dana, dodje posle 15 minuta i Niska mlekara uzela uzorak i rezultati vec sutra ce da jave, dolazi lazar sa kamionce(sa zakasnjenjem) staje pored kapije,i kaze, 50% voda masna jedinica 2.5, utom trenutku nailazi i Niska mlekara covek izlazi ja Niskoj mlekari dam mleko ovog iz LAzara oteram u tripizde materine, a predhodno sam uzeo listu od Niske mlekare gde pise da je masna jedini 4% mleko cisto(bez vode) i pokazao vozacu LAzar mlekare, on pocrveneo poceo da kenja nesto kako sam mogao da to uradim itd... Nemozes da zamislis koliko narod moze da bude zloban i mojti je savet ako imas jos neku mlekaru, daj i jednoj i drugoj mleko neka ti pregleda, i videces dali je problem(covek=ljubomora) ili je hrana, ili krave ...
PS: savetovan sam da su mi krave lose i nevaljaju, skoro da su me ubedili,ali srecom Niska mlekara je mlekara za primer i zahvalan sam im sto otkupljuju mleko, cena je 32 dinara.

Jel neuzimaju uzorak svaki dan?
 
Mislim da ne uzimaju, koliko znam do sada su dva puta mesecno,ali ja sam protiv toga jer ima puno u mom kraju vodonosa, pa mi posteni zbog njih najebemo! Ja sam zato da se uzima nasumice vise puta, jer meni nikako nije bilo jasno kako pojedini sa simentalkama prodaju sira na pijacu, i sa dvema kravama daju 40litra mleka pride mlekari,dok ihmlekara nije uhvatila da sipaju vodu razmer= 1litar mleka dva litra vode! Ali to je tajna koju niko ne sme da kaze javno inace odmah stize cestitka za uvredu casti!
 
Kod mene Granice Mladenovac placaju trenutno 33.5 din 3.9m.m ali sam cuo da ce da pojeftini posto imaju preveliku kolicinu. Imlek placa 28 din
 
Pa neko mora da snosi povecanje pdv a naravno da se zna ko ce da najebe................................................ako ste mislili na seljaka proizvodjaca bravo pogodili ste ko je jebena stranka.
 
novi85;792597 Imlek placa 28 din[/QUOTE je napisao(la):
To je osnovna cena i vazi za drugu klasu,na tu cenu se dodaju razni parametri gde dobijamo ekstra klasu mleka kakva je meni i prethodna cena na racunu za litar je bila 35,80 plus pdv. Sad kad stigne racun za decembar,reci cu koja je cena za litar u tom mesecu bila.
 
To je osnovna cena i vazi za drugu klasu,na tu cenu se dodaju razni parametri gde dobijamo ekstra klasu mleka kakva je meni i prethodna cena na racunu za litar je bila 35,80 plus pdv. Sad kad stigne racun za decembar,reci cu koja je cena za litar u tom mesecu bila.

Pa zavisi za koju kolicinu mleka?
 
Pa zavisi za koju kolicinu mleka?
Meni je mala kolicina,u proseku dnevno 120 litara,sad ce ove godine ici i dosta vise od te cifre. Bitna je cistoca mleka,to se gleda,znaci somatske celije,suva materija,voda,mozda sam nesto i zaboravio,a tek na kraju mlecne masti i proteini,sto su oni bolji ima na to i neke stimulacije koja dodatno povecava cenu mleka. Nadam se da sam malo pojasnio.
 
meni ce izadje 36 dinara sa pdv i stimuilans masna jedinica 4.1 to je nA 110 litra ..kad sam odneo u mlekaru na analizu ono sto on uzo i ja sto sam uzo uzorak 4.1'.a on kad uradi kuci ono 3.5.kada sam mu reko koa je masna jedica on neveruje a imam papir sto pise.majmunska posla.
 
meni ce izadje 36 dinara sa pdv i stimuilans masna jedinica 4.1 to je nA 110 litra ..kad sam odneo u mlekaru na analizu ono sto on uzo i ja sto sam uzo uzorak 4.1'.a on kad uradi kuci ono 3.5.kada sam mu reko koa je masna jedica on neveruje a imam papir sto pise.majmunska posla.
E o tome ti pricam, nasla neka budala vozaca pa za sitnu crkavicu hoce da te zajebava! Nemoj da dozvolis da nastavi sa tim!
 
Meni kod lazar blace ispada oko 28din,masna jedinica 3.7%,za kolicinu oko 500l na petnes dana,jedini sto uplacuju redovno,neznam ostale mlekare kakve su.
 
Ja sam juce primio pare i povecali su za 0.40 dinara po litru. Redovni su za sada. Mlekara granice Mladenovac
 
A kako Sabac kasni? Zar oni nisu u zestokom zaostatku? Nesto su isplatili, uzimaju i dalje mleko ljudima pod pretnjom-ako date drugima nema starih dugova....?
 
Nazad
Vrh