Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

Milan 87 1784 litara za koliko si predao tu kolicinu mleka pa je cena 37 dinara.
 
Nazdravlje ....znaci lopovi ostaju lopovi.
I ja se nesto razmisljam o promeni mlekare ,nosim za mlek. Milovanovic-P.Pricinovic i cim sam povecao kolicinu iznetog mleka oni smanjili masnu jedinicu za 0.2%.
 
MIlovanovic je korektan sto se tice isplate, ali je cena losa.... Pa meni je milovanovic na 10 km od mene, ali ne dajem njim, nije bas mala razlika od 7-8 dinara po litri... Megle-u smo vec davali prosle godine mleko, isplata je tacna, cena i ona nije losa, samo je problem bilo glavno sabirno mesto za nas kraj oni su nesto fuserili.. Ali sada su promenili coveka, pa se nadam da ce biti bolje.... A sto se tice Sabacke mlekare, stvarno je steta za takvu firmu... Imamo mlekaru takoreci u dvoristu, a mleko moramo da dajemo cak u Kragujevac ili neko drugo mesto...
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Mene je izlazilo 31 din dok nisu skinuli onih 0.2% ,i nije to neko drasticno smanjenje samo mi krivo st cim povecas litrzu gledaju da ti zakinu na bilo koji nacin.
pocerina@
koliko mleka dajes dnevno?
 
Jutros mi lokalni sakupljac mleka kaze da su imali sastanak u mlekari,u vezi smanjenja otkupne cene mleka.U pitanju je Leskovacka mlekara.I eto,to je jos jedan korak ka unapredjenju stocarstva.Verovatno je usput pala cena goriva,semenskog materijala,djubriva,zastitnih sredstava,struje,pa i prehrambenih proizvoda,kao i mlecnih.Ujedno,i druga mlekara u mom kraju snizava cenu sirovog mleka.Monopolisti unistavaju Srbiju sistematski.I dok trenutno slusam resornog ministra Glamocica,na RTS-u,kako ponavlja hiljadu puta ponavljanu frazu,da je stocarstvo u Srbiji na istorijskom minimumu,konstatujem da smo na pravom putu da ga i zatremo,konacno.
 
Vrlo moguce Milane,nista konkretno mi nije rekao ovaj otkupljivac.Ovaj sastanak je pre bio opipavanje pulsa,a konacna odluka i cena ce biti donesena vrlo brzo.Problem je,opet ponavljam,sto je to monopolski sistem i sto ce se cene mleka korigovati u vecem delu zemlje.
 
Skinuli 2 dinara, sada je 33 dinara za litar, mlekara "Jastrebački Eko Biseri" iz Kruševca.Počeo je i da kasni sa plaćanjem po 5,6 dana.Čekam ga do kraja marta pa ćemo da vidimo šta ćemo i kako ćemo dalje...
 
Od 1 aprila mlekara "Granice " nece odkupljivati mleko preko Dunava to jest sa teritorije Vojvodine, a taman smo navikli na redovnu isplatu za predato mleko svakih 15 dana bez kasnjenja,e sad ce biti drz nedaj kojeg li cemo sad naci ? Dali je to rezultat predhodnih desavanja?
 
"Granice" imaju skoro 30t viška mleka dnevno, uostalom kao i sve mlekare. Stala je prodaja sitnog i kriška sira kao i kačkavalja zbog ogromne količene jeftine fete na tržištu. Ona se pravi od biljnih ulja i u sebi nema ni kap mleka. Informacija je sigurna i iz pouzdanih izvora. Ako se nešto ne učini po tom pitanju, očekuje nas katastrofa u narednom periodu.
 
Obavestili su nas jutros, kao razlog navode da im je DIS raskinuo ugovor o prodaji mlecnih proizvoda,i na njihovo mesto dosla druga mlekara, Zorane o tom siru sam vec pisao i svi znaju da u njemu nema trunka mleka,ali ga opet vecina kupuje jer odavno ovaj nas napaceni narod ne gleda u kvalitet vec gleda u cenu, nikog nema da postavi pitanje ko je dozvolio uvoz tog sira iz Bugarske ,ko nastoji da unapredi ovo stocarstvo? Svi pricaju sad o subvencijama za ovce a niko na tv ili u dnevnim novinama nije naveo da samo umaticene ovce imaju pravo na subv, u mom kraju niko nema umaticene ovce, setva je na pomolu a jos uvek se nista nezna o dizelu ,gde ga kupiti ? Je... te Drzavo lopovska dokle cemo cutati i trpeti?
 
Nazad
Vrh