Koje dizne koristite za prskalice i koliko vode trosite po KJ/Ha

Ne mogu nekoga naučiti ako prvo nema zdravu logiku. Niste probali ali tvrdite. Uzmite nešto pročitajte, osim uputstva na pakovanju, pa razmislite. Što se mene tiče za mene je ova tema završena. A vi vozaje vodu na njivu i ja sam ali pre 30 godina.
 
@nikola indjija imam ja duduka isto,nakupio zemljustine pa se prska i kada se ne prska pa ni dizne ne pomazu, a prinos nikakav, 10 brazda kukuruza mi osusio, juce kada sam video srcka me udarila, prskao suncokret totalom. A ove po pola brazde i brazda i dve ne racunam to je normalno postalo. Nit vredi vise ni pricati...
 
Bok, kupio sam TF-A Arag dize sa dva mlaza 03 ali mi ne stanu u maticu od Agromehanike, dali ima da se kupe matice bajonet koje pašu za Agromehanika nosače i te dize ?
 
Nakon grijanja u kipućoj vodi uspiju sam ju nagurati samo me zanima dali da oturpijam malo nosač da se vidi ova rupica kroz koju vuče zrak ili da ostavim ovako, rupica se vidi odozdola nije skroz zatvorena
 
Ja bih ipak malo oturpijao, da rupica na dizni bude skroz slobodna. Ispravan rad te dizne zavisi od te rupice, pa treba omogućiti pun protok vazduha kroz rupicu.
 
Nazad
Vrh