Koje dizne koristite za prskalice i koliko vode trosite po KJ/Ha

Nisu nigde omanule prošle godine, bio sam skeptik po tom pitanju ali nema problema kako prskanje na crno tako i na belo. 🤣 Pogotovo strništa sa patos ambrozijom, obrisana kao gumicom.Ove godine do sada jedino sam prskao ječam regulatorom rasta i ako bude pologa, dizne su krive. 🤣
 
IDKT 4, 12km/h, 3bara pritisak, 155-160lit/ha. I ja sam mislio uzeti plave dizne da smanjim potrošnju ali me strah zapušavanja... Jb me voda, ima peska u njoj...
 
Jel koristi neko bravo 180s?
Malo sam testirao imam neke nejasnoće.
Npr zadam 170 l po ha i stavim ID 03 idem 8 km aplikacija mi pokazuje da je pritisak 2,7 bara isto je tako i na manometru.
E sad ja hoću da idem veću brzinu 12 km i da mi pritisak bude 6 bara međutim kad ubrzam Bravo mi govori da smanjim brzinu.
U nekom opsegu od 2 km /h radi normalno tj od 7-9km/h,znači ako ubrzam na 9 norma ostaje ista priržtisak skoči na 35 sve ide normalno ali ako povečćam već na 10 tu norma počinje da brljavi i da mi kaže da usporim.Ako pak usporim na 7 radi normalno pritisak se smanjuje ako idem niže isto mi govori da ubrzam.
Ne znam da li je to normalan princip rada ili ja negde grešim.
Ja sam hteo da radim sa većim pritiskom sa ID ali jednostavno mi bravo ne dozvoljava.
Ako može neko neko da pojasni na kom principu radi i Agromehanikin onaj Ag ili AM tronik.
 
Radio sam sa idkt trojkama oko 3 godine,nikad se nije ni jedna zapusila.Filtere perem svaki put kad prelazim sa jednog na drugi usev da prskam,kao i bure,zbog hemije normalno.Nemam filtere na diznama nego 2 filtera,jedan pre pumpe ,drugi na razvodniku i to je to.
Za ovu godinu sam kupio dvojke idkt ,videcu kako ce se ponasati,uzimam ja vodu i iz bare nekad a i kuci rastapam ponekad ureju malo u nju,tako da bude tu prljavstine svakakve.
 
Pesak će da ti zezne dizne.... Ubaci usisno sito, što sitnije, ili ono veliko na prskalici zameni.
Imam ja 3ke idkt na prodaju. Nesto malo radile.
Ma ne samo dizne, dobiće i ventili na pumpi i sve živo će oribati. A nedavno sam stavljao novu pumpu, razvodnik sa filterom, dizne, usisni filter.... Problem sa peskom trenutno rešavam sipanjem vode u cisternu osočaru preko filtera za navodnjavanje a na njivi je uglavnom stacionirana pa se valjda malo staloži. Rešenje je ok ali malo sporo. Napuni se sito pa treba čistiti. Pokušaću sa diy centrifugalnim filterom a uvek mi ostaje opcija sipanje kod par kolega koji imaju dubinske bunare. Ma bušim nov bunar čim se malo okrljam. Ne volim da se grebem (mada su sami ponudili sipanje), a i svakako mi bzvz da mi kuća zavisi od jednog izvora vode.
Radio sam sa idkt trojkama oko 3 godine,nikad se nije ni jedna zapusila.Filtere perem svaki put kad prelazim sa jednog na drugi usev da prskam,kao i bure,zbog hemije normalno.Nemam filtere na diznama nego 2 filtera,jedan pre pumpe ,drugi na razvodniku i to je to.
Za ovu godinu sam kupio dvojke idkt ,videcu kako ce se ponasati,uzimam ja vodu i iz bare nekad a i kuci rastapam ponekad ureju malo u nju,tako da bude tu prljavstine svakakve.
Arkadije koje veličine su filteri, koliko mesha tj koje boje? Nemaš problema ni kad vučeš vodu iz bare?
 
Onaj na razvodniku je zelene boje a pre pumpe je bese plave boje ,toliko znam.Nisam imao nikad problema,jedino taj usisni filter sam morao cistiti posle punjena bureta kad vucem iz bare jer nakupi na njemu svasta i onda teze i pumpa vuce,trpe membrane...njega ocistim i posle idem da prskam.
 
E vidiš meni su oba plava filtera i tu prolazi pesak ko ništa... Hteo i ja takav ali nema za ovo kućište i razvodnik koje ja imam. Samo crveni filter i plavi. Na diznama sam imao par zelenih filtera (proširio krila, kupio dizne a filtere zaboravio pa ubacio šta sam imao) i jedino su mi oni pravili problem, zapušavali se redovno. Izbacio sam ih i stavio sve iste i sad ide bez problema ali svakako ne smem dozvoliti da mi pesak cirkuliše kroz sistem jer će sve izmr.ati.
 
Pašu li ove dizne na standard Agromehanika prihvat?
U trgovini preko telefona ljubazna prodavačica ne zna ništa😂



 
Pozdrav kolege, gde kupujete dizne?
Agromehanika kupljena u Backom Jarku, da li ici i za dizne kod njih ili ima jeftinijih prodavaca? Da li su te lechler najbolje ili ima drugih proizvodjaca sa dobrim kvalitetom?
Imamo ST 04 uzeli bih IDK 03. Kako sam prelistao temu u nazad najvise se IDK koriste.
Hvala unapred na pomoci.
 
Agritehnicom ili Best&Co, kod njih su Lechler najjeftinije.
Imaš i ASJ dizne kod njih, jeftinije su od Lechler
 
Da li i za prskanje pšenice fungicidima idete sa manjom ili većom količinom vode? Kupio sam IDK 025 pa ne znam da li smem da prskam sa manje vode nego što je preporučeno, konkretno za Akord 200l po hektaru.
 
Da li i za prskanje pšenice fungicidima idete sa manjom ili većom količinom vode? Kupio sam IDK 025 pa ne znam da li smem da prskam sa manje vode nego što je preporučeno, konkretno za Akord 200l po hektaru.
Dami je samo znati na osnovu cega proizvodjaci , ili instituti , ili ko vec , daje tu preporuku za kolicinu vode ? Jesu li radjena neka naucna istrazivanja koja su pokazala vecu efikasnost sa tom kolicinom vode u odnosu na npr manjom kolicinom vode ? Ako jesu i ako su tacna , onda smo mi ludi koji koristimo manje , i treba pod hitno ponovo da probamo kod sebe ? Ako nisu , na osnovu cega onda pisu?
Jedino , ako se to ne odnosi na efikasnost , nego na stetnost po zdravlje rukovaoca npr ? Nije isto ako progutas , udahnes ili dodirnes kap tecnosti sa manjom ili vecom koncentracijom ? Ili ako padne kap na pogresno mjesto , kod komsije , na put , na zelenu povrsinu ,... sa manjom ili vecom konc?
 
Stariji zaštitari i sad tvrde da mora više vode, a mlađi kažu da ne mora...

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Zavisi da li je kontaktni ili sistemicni preparat.
Nego kad smo kod dizni da li ima negde tabela koje su za koliki vetar predvidjene da podnose?
 
Imam problem sa prskalicom vucnom Agromehanikina, iz cista mira mi digla pritisak na 10 bara a ne baca vodu, na kompu pokazuje da ide 200 l po ha, a nazad nista ili slabo. Filtere proverio cistim, creva sva ok, sta moze biti problem? Sipao sencor za dubinsko za soju, pre toga prskao total sasvim normalno radila, ja krenuo i slame jedno 200 metara lepo i posle toga pobrljavila
 
Nazad
Vrh