Koje dizne koristite za prskalice i koliko vode trosite po KJ/Ha

Probaj...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Postoji lechlerova aplikacija za mobilni.
Odkako to koristim prskam u litru svaki put.
Skineš i mirna bačka
 
17dab318758573b5be54b33c5a4b01fe.jpg



Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Smanjujete li preporučenu količinu preparata ako se koriste dizne sa 2 mlaza? Pitam jer mi deluje na kulturi kao da je previse, da bi trebalo ne znam, 10-20% smanjiti.

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
U zastiti zastavicara prosle godine sam to prvi put primetio, ja radim sa 2 mlaza idkt03, ćale sa običnim četvorkama, količinski vode i preparata isto potrošili, na mojim njivama vrhovi lista malo oprljeni, kod njega ne. U soji tretman uskolisnih, u split aplikaciji potrošena samo polovina materije iz prskalice (tako ispalo na kraju jer ćale nije prebacio na obicne dizne a vozio brze) tretman uspeo samo tako. Pa sam pomislio ako je bolja pokrivenost lista sa idkt diznama da je mozda moguće ili poželjno smanjiti količinu preparata.

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Naprosto dizne sa dva mlaza bolje pokrivaju, a samim tim i nanose vise tecnosti na korov i gajenu biljku.
Ocito je da "caletovr" obicne dizne nisu nanele isto koliko i tvoje sa duplim mlazom.
Smanji kolicinu vode i drzi se preporucene doze po hektaru.
 
Smanjujete li preporučenu količinu preparata ako se koriste dizne sa 2 mlaza? Pitam jer mi deluje na kulturi kao da je previse, da bi trebalo ne znam, 10-20% smanjiti.

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
Voda je samo nosač preparata. Već postoje ,,pametne" prskalice koje ne troše vodu. Postoje kao ketridži raznih aktivnih materija u rastvaraču (ono u flaši što kupimo) na prskalici, sistem prepoznaje vrstu korova i poziciju korova na njici i prskalica na taj korov ,,puca" samo sa najefikasnijim preparatom za taj korov. Eventualno sa više preparata u isto vreme ako je potrebno da bi se uništio snimljeni korov.
 
Ja 25 godina prskam soju u monolulturi sa 40-70 l/ha i dubinski, površinski, insekticide i po vetru ako moram. Postoji beskonačno vrsti dizni. Neke dizne sa dva mlaza smanjuju drift nastao zbog velike przine kretanja, ali svaka vrsta dizni ima svoju nameru. Ja koristim isključivo dvojke sa sitima za trojke ili četvorke. Krećem se 10 + km/h i pritisak 1,5-2 bar, jer mi se praškasti kineski Senkor zaguši sa sitnijim sitima. I njive su mi vrlo čiste. Korov se prska dok je vrlo mali, misli da je to vrlo bitno. Prskam isključivo predveče i do rose, retko u svitanje ako nema rose. Napunim punu prskalicu kući i poprskam 30kj. Jednu noć sam sam oprskao 100kj malih njiva, jer je tako moralo da ne zakasnim
 
Poslednja izmena:
Pročitao sam temu, ali nisam rešio dilemu.
Koje bi bile univerzalne dizne? Za sutra najavljuju vetar od 15km/h, a ja imam obične 04 dizne, znači prskanje neće biti nikakvo.
Idem oko 210l/ha, na 8km/h i 2.4 pritiskom. Prvo ne znam da li da uzmem 03 ili 04, ne znam u čemu ima ulogu veći pritisak ako bih prešao na 03 sa istom količinom vode.
Drugo, ne znam da li su mi potrebne skupe IDKT i IDKTA, nameračio sam se na IDK plastične koje su mi cenovno prihvatljive.
 
Poslednja izmena:
Dizne koje se uspesno bore sa vetrom do 7 m/sec su ID 120-03(04).
Za jaci vetar tesko koja moze bolje, a ni nema svrhe vise. Za vetar do 4-5 m/sec mogu i nek druge, al po mom iskustvu za recimo dizne IDKT je gornja granica 5 m/sec i to pri max pritisku od 2 bara. Sto jaci pritisak to vece zanosenje jer su kapljice manje.
Ima dosta uticaja i pravac vetra.
 
Nisu mi potrebne ID dizne, ne bih prskao baš po vetru od 25km/h.
Razmišljam o IDK i IDKT, jer ne prskam velikim brzinama, e sad ne znam da li je bolji veći pritisak ili manji, i da li se isplati za dva mlaza dati duplo novca
 
Poslednja izmena:
Matiću, to po aplikaciji ispadne 129l/ha.
Da li je neko probao Arag dizne? Vidim da su cenovno mnogo pristupačnije, dupli mlaz za vetar po ceni IDK
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh