Koje dizne koristite za prskalice i koliko vode trosite po KJ/Ha

@haso TFA od Araga ?.
Po meni nema potrebe jer rupica je u tom kao udubljenu,slicu,kod mene je slicno u nosacu i tako radi par godina bez problema.Jedan nosac negde na prskalici je na tom mestu isturpijan malo,nema razlike vidljive u radu,tj izgledu lepeze.Uradi i ti tako,pa i sam ces videti,ipak imas drugaciji nosac,mozda bude razlike ...ne kosta te nista da malo isturpijas jedan komad i uporedis kako radi spram drugih na prskalici.

 
Pa pre njih sam imao obicne dizne,sta da kazem xd ...ovo je Rolls Royce spram njih.Prskam sporo kroz njivu zbog teske prskalice za traktor,pa i time manje pritiske koristim,2-4 bara bese,iskreno zaboravim ,nekad koristim kompijuter prskalice nekad ne pa ja stelujem fiksni,tj stalni pritisak.Uglavnom znam da na oko 2 bara ne rade lepo,zato sad porucujem dvojke isto TFA dizne i onda ce biti dobro,plus hocu da smanjim potrosnju vode po hektaru jos malo.
 
Rakovica 65, druga brza na 1200 obrtaja, to je oko 8,3 km/h. Pritisak 2.9-3.0 bara. Potrošnja 180 l/ha.
 
Sad imam ID4 i zadovoljan sam, ali bih hteo da smanjim jos potrosnju vode, pa gledam da uzmem plavu 3 ali koji model da li opet ID, IDK ili IDKT?!
 
Ja idem sa IDK 4, 11.6 km/h, pritisak 1,8 bar sa potrošnjom oko 70 l/k.j.Sa prskalicom od 750 l poprskam 10,75 k.j bez problema.
 
I Nikosav i Intermeco ...

@bane ja imam IDK 3 sa pritiskom mislim 2.2 bara i 10km/h sam trosio 70l/kj.
Skroz korektne dizne. Provuku bakar WP formulacije 2kg/ha ga ide, ne nosi vetar krupne su kapi,a opet sve ponike korova u repi radi odlicno nisam nikad imao problema.
 
Nazad
Vrh