Koje dizne koristite za prskalice i koliko vode trosite po KJ/Ha

Gledam da li i koliko jazavičarima ćarlijaju uši pa po tome znam da li ustati ili odustati. 😂
 
Kad me okupa hemija gledam da li je puklo crevo, nisam zatvorio bure a zakočio sam (skoro u mestu) ili vetar nosi sa dizni.
A temperaturu određujem po broju suza iz očiju ili znoja po vratu na jednom lancu.
:)
 
Pazario sam Lechler IDK 04, hteo sam prvobitno Arag TFA, ali ne mogu da stanu u nosač dizne.
Hvala svima za preporuke
 
Zašto nisi uzeo manje dizne ? Da li si video kolika je kap veličine na četvirkama ?
 
@baderljica Nisam imao vremena da previše razmišljam o veličini dizne, morao sam da prskam u subotu i nedelju jer je pičio vetar. Uleteo sam na sajam i kupio koje su dizne imali za vetar.
Krećem se brzinom 8km/h i idem 210l/ha na 2.4 bara, spram toga sam pazario dizne. 03 bih morao da vozim na 4.2bara pri toj brzini.
Tek se edukujem o poljoprivredi, krećem od nule što se tiče znanja
 
Ne daju mi se novci ali IDK 025 bi bile ok resenje po meni.
Sad radim IDK 03 10km pritisak 2.3bar i oko 70l/kj ali su kapi bas velike. Mada u repi rade bez greske,a tamo su korovi najmanji samo su mi kapi krupne.
Tamo bih podigao pritisak na nepuna 3 bara za 60-70l/kj.
 
Nije problem ni da kupim druge dizne, uverio sam se da vrede za samo ova dva dana prskanja po vetru. Već su se isplatile.
Veći pritisak, sitnije kapi ali brojnije su bolje za učinak hemije?
 
Radim sa idk 04. Ako vozim 11.5km/h,onda je pritisak 3.2bara,a ako vozim 9km/h,onda je pririsak 2.5bara.
U oba slucaja odrade vrhunski posao
 
Ali yo isto odrade i dvojke, sa pritiskom 1,5-2. Sitnije kapi, manje vide, veći i bolji učinak. Čak su kolege uz vetrovitih predela smanjile veličinu dizni. Jel tako kolega ? Probaje, ne boli. Mogu vam pozajmiti da probate.
 
Ja sam takođe poslušao savete i vozio na 2bara zbog vetra. U odnosu na obične 04, ovo je kao da sam otkrio novi kontinent :D
 
Nije mi jasno zašto se bojite krupnih kapi? Mislite da će promašiti travu?

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Ma precizne su i krupne kapi ko Ruski KINĐAL.Ljudi vole sitnije kapi ili ti MAGLU iza sebe ali to vetar nosi čak i nemora da duva vetar nego i od same brzine kretanja traktora.Krupnije kapi sa okvašivačem razbiju površinski napon i lepo pokrivaju površinu a vetar ih manje nosi.
 
Poslednja izmena:
Radim sa idkt 04 podesio sam na 175l po ha. Ako ne duva idem i do 14km/h ako duva nekad i sporije od 7km/h.
 
Nazad
Vrh